کد خبر: 728486 A

محمد نصرتی در گفت‌وگو با ایلنا:

محمد نصرتی مدافع سابق پرسپولیس معتقد است اتفاقات داوری در بازی با فولاد باعث شد که بازیکنان پرسپولیس در دیدار مقابل استقلال خوزستان عصبی باشند و به شدت نسبت به عملکرد داور اعتراض کنند

به گزارش ایلنا،محمد نصرتی مدافع سابق پرسپولیس معتقد است اتفاقات داوری در بازی با فولاد باعث شد که بازیکنان پرسپولیس در دیدار مقابل استقلال خوزستان عصبی باشند و به شدت نسبت به عملکرد داور اعتراض کنند اما باید مراقب رفتارشان باشند چون چنین واکنش‌هایی در لیگ قهرمانان آسیا برای شاگردان برانکو مشکل‌ساز خواهد شد.

بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان چطور بود؟

فکر می‌کنم استقلال خوزستان خیلی انگیزه داشت و فشرده بازی کرد و در نیمه اول پرسپولیس نتوانست به گل برسد. در نیمه دوم و با10 نفره شدن حریف شرایط بهتر شد و توانست دو گل بزند. استقلال خوزستان روی ضدحملات برنامه داشت و خطرناک بودند اما در نهایت پرسپولیس برنده شد. در مجموع استقلال خوزستان تیم جوان و باانگیزه‌ای بود و از تیم‌شان خوشم آمد اما باید این را هم بگویم که کار پرسپولیس سخت است چون تیم‌ها فشرده بازی می‌کنند.

بودیمیر مهاجم خارجی پرسپولیس را چطور دیدید؟

مهاجم خوبی است و یک مقدار زمان می‌برد تا در تیم جا بیفتد و می‌تواند موثر باشد. بودیمیر حفظ توپ خوبی دارد و تمام‌کننده خوبی است اما کامل در تیم جا نیفتاده و زمان می‌برد تا هماهنگ شود.

دیگر بازیکنان جدید پرسپولیس را چطور ارزیابی می‌کنید؟

شیری تا الان در دفاع راست خوب بوده اما بقیه یک مقدار زمان می‌خواهند. ترابی هنوز بازی‌هایی که در سایپا انجام می‌داد را در پرسپولیس انجام نداده چون پست او تغییر کرده است. سروش هم هنوز خوب کار نکرده چون مدتی در شرایط بازی نبود. مهدی شریفی هم به همین شکل و مدتی بازی نکرده و هنوز در پرسپولیس جا نیفتاده است. بودیمیر هم با فوتبال ایران چندان آشنا نیست و هنوز با فوتبال ما سازگار نشده است.

شجاع خلیل‌زاده در بازی با استقلال خوزستان چرا این‌قدر عصبانی بود و به داور و بازیکنان حریف اعتراض می‌کرد؟

فکر می‌کنم به خاطر بازی‌های قبل بود. در بازی با فولاد در اهواز، پرسپولیس3امتیاز را از دست داده بود و فشار روی تیم زیاد بود و نه تنها شجاع بلکه بقیه بازیکنان یعنی بیرانوند و کامیابی‌نیا هم به داور اعتراض می‌کردند چون دوست داشتند در تهران بازی را ببرند. از طرفی استقلال خوزستان اتلاف وقت می‌کرد و بازیکنان را بیشتر عصبانی می‌کرد.

عصبانیت بازیکنان پرسپولیس و چنین رفتارهایی در آسیا به شاگردان برانکو ضربه نمی‌زند؟

چرا، بازیکنان پرسپولیس باید با آرامش بیشتری کار کنند و به داور هم احترام بگذارند. داور نمی‌خواهد مغرضانه قضاوت کند اما در بازی قبل که علیه پرسپولیس و به نفع فولاد پنالتی گرفت و به گواه کارشناسان داوری پنالتی نبود باعث شد که در این بازی، بازیکنان پرسپولیس علیه داور جبهه بگیرند.

این روزها عده‌ای معتقدند که پرسپولیس تیم حکومتی است. این حرف را قبول دارید؟

اصلا قبول ندارم. اصلا چنین چیزی نیست. استقلال را هم می‌گویند تیم حکومتی است اما هر دو تیم زیرنظر وزارت ورزش هستند و این حرف‌ها نیست.

اینکه برخی‌ها می‌گویند از پرسپولیس حمایت می‌شود تا دوباره قهرمان شود را می‌پذیرید؟

پرسپولیس پرتماشاگرترین تیم آسیاست و در این شکی نیست اما اینکه بگویند یک سری حمایت‌های غیرقانونی و غیرمتعارف از این تیم می‌شود، چنین چیزی را ندیدم. تیمی که هوادار زیاد دارد باعث می‌شود که هواداران هر کمکی از دست‌شان بربیاید را برای موفقیت تیم‌شان بکنند چون عشق‌شان این تیم است و اگر حمایتی می‌شود از طرف هواداران است اما اینکه بگویند از طرف فدراسیون یا ارگان‌ خاصی حمایت می‌شود یا حتی داوری به نفع پرسپولیس بوده صحت ندارد. اگر شما حمایتی دیده‌اید، ما هم دیده‌ایم. من که چنین چیزی ندیده‌ام و وقتی که پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالات محروم بود فدراسیون یا هیچ نهادی کمکی به تیم نکرد.

برانکو از فشردگی بازی‌ها شاکی است. این فشردگی برای پرسپولیس مشکل‌ساز نمی‌شود؟

فصل قبل و به واسطه اینکه پرسپولیس از جذب بازیکن محروم بود با کمبود بازیکن مواجه شد و به مشکل خورد و چند بازیکن تیم مثل محمد انصاری و حسین ماهینی دچار مصدومیت طولانی مدت شدند اما الان پرسپولیس بازیکنان زیادی جذب کرده و مشکل آن‌چنانی ندارند. بحثی که الان مطرح می‌شود اینکه می‌گویند در اروپا هم هر 3 یا 4 روز یک بازی برگزار می‌شود اما در اروپا از پاریس تا لندن یک ساعت پرواز است و نه تاخیر دارند و نه در فرودگاه معطل می‌شوند اما اینجا پرسپولیس برای بازی با نفت مسجدسلیمان بخواهد برود هم پروازش تاخیر دارد و هم چند ساعت در فرودگاه معطل می‌شوند و به خاطر این است که برانکو شاکی است. همه اینها به کنار شما شرایط زمین و آب و هوا را هم درنظر بگیرید. در تهران هوا سرد است و باید در گرمای اهواز بازی کنی اما در اروپا چنین مشکلی نیست و اختلاف دما در کل اروپا 6، 5 درجه بیشتر نیست.

با تمام این مشکلات و فشردگی لیگ فکر می‌کنی برانکو این درایت را دارد که دوباره با پرسپولیس موفق شود؟

قطعا این درایت را داشته و دارد و قبلا هم گفتم با احترام به تمام مربیان خارجی که به ایران آمده‌اند برانکو بهترین مربی است که بعد از انقلاب به ایران آمده است.

پرسپولیس در جام حذفی هم باید با پدیده بازی کند. چه تصوری از این بازی داری؟

پدیده انصافا تیم خوبی است و روی زمین، فوتبال مالکانه‌ای را ارایه می‌کند و بازی سختی است اما پرسپولیس با بازیکنانی که دارد رقابت در تیم بیشتر می‌شود و تیم روز به روز بهتر می‌شود.

برانکو در سال‌های قبل در جام حذفی بازنده بو، فکر می‌کنید امسال طلسم را بشکند و در این جام هم قهرمان بشود؟

دو سال قبل قشقایی تیم لیگ یک پرسپولیس را در جام حذفی و در ضربات پنالتی برد. پارسال هم با بدشانسی در این جام نتیجه نگرفتند. آمار می‌گوید که برانکو دو سال در جام حذفی نتیجه نگرفته و عده‌‌ای نیز براساس این آمار می‌گویند که همین اتفاق در این دوره هم خواهد افتاد اما امسال فرق می‌کند چون پرسپولیس در جام حذفی هم مدعی است و موفق می‌شود.

 

 

 

 

 

پرسپولیس محمد نصرتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر