کد خبر: 728304 A

وینفرد شفر در نشست خبری؛

سرمربی تیم استقلال در نشست خبری پس از جدال با تراکتورسازی حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش ایلنا، وینفرد شفر بعد از شکست تیمش مقابل تراکتورسازی در نشست خبری اظهار داشت: امروز ما ۲ اشتباه داشتیم که یکی از آنها تبدیل به گل تیم تراکتورسازی شد. بازیکنی که گل زد یعنی دژاگه باید به خاطر خطا روی نورافکن باید اخراج می‌شد، او بعد از گل روی سکوها رفت و باید کارت زرد دوم را می‌گرفت ولی فوتبال همین است.

وی افزود: من از عملکرد و قدرت تیمم راضی هستم ولی شانس نداشتیم، بازیکنان ما به ۷۰ 80 درصد آمادگی رسیده اند و من هیچ نگرانی نسبت به آینده ندارم. بعد از بازی با پدیده داور از ما عذر‌خواهی کرد و امروز هم داور بازی از من عذر‌خواهی کرد. این نشان دهنده شجاعت داور است.

شفر در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرد: دوباره می‌گویم به بازیکنانم افتخار می‌کنم. وقتی استادیوم پر از تماشاگر است کار سخت می‌شود. تیم ما خوب بازی کرد و فقط ضربات آخر ما گل نشد به خصوص در ۱۵ دقیقه آخر. از نتیجه ناراحت هستم ولی از عملکرد تیمم راضی هستم و مطمئنا در بازی های آینده دوباره بر می‌گردیم.

سرمربی تیم استقلال در ادامه افزود: خوشحالم که یک تیم جدید را می‌سازیم. قبل از فصل چند بازیکن ما جدا شدند و الان دوباره باید تیم جدید بسازیم. به نظرم باید هر 6 ماه یکبار یک تیم جدید بسازم. استقلال، پدیده، تراکتورسازی و پرسپولیس شانس‌های قهرمانی هستند ولی ما یک بازی عقب افتاده داریم. سطح لیگ ایران هم خوب است و هر چه جلو می‌رویم بازی ها بهتر می‌شود.

شفر در واکنش به سوالی در مورد اینکه چرا داور از وی عذر خواهی کرده است گفت: در همه جای دنیا وقتی بازیکنان از محوطه بازی خارج می‌شود و به بخش هواداران می‌رود کارت زرد می‌گیرد. اگر بازیکن ما هم این کار را انجام دهد باید کارت بگیرد. این دژاگه بود که وارد قسمت هواداران شد و هواداران نبودند که به سمت وی آمدند. من نمی‌خواهم در مورد داور منفی حرف بزنم ولی بعد از بازی آمد و گفت به خاطر اشتباهاتم عذر‌خواهی می‌کنم. حالا هم گذشته و مساله ای نیست.

وی در خصوص اینکه بازی امروز جنگ هافبک‌ها بود گفت: دوست ندارم کسی از کلمه جنگ برای فوتبال استفاده کند. شاید در طول بازی یک بازی اشتباه کند ولی این دلیل نمی‌شود خشونت را چاشنی آن کنیم. این برای هواداران خوب نیست که فوتبال را تبدیل به جنگ کنیم.ما ایسما و منشا را داریم و شجاعیان هم بعد از مدت‌ها برگشته است. آنها باید تمرینات جسمانی بیشتری داشته باشند و در هفته های آینده بهتر هم خواهند شد.

سرمربی تیم استقلال ادامه داد: فکر می‌کنم پاسی که به دژاگه رسید بابت تغییرات تیم حریف بود و این یک اشتباه از سوی تیم ما بود. دژاگه را از آلمان می‌شناسم، او از این تیم خوب استفاده کرد، ما بعد از این که 2-2-4 بازی کردیم شانس‌های خوبی برای گلزنی داشتیم ولی این توپ ها تبدیل به گل نشد.

شفر در خصوص اینکه گفته می‌شود پاتوسی چگونه است و گفته می‌شود قرار است وی برای استقلال بازی کند یا خیر گفت: مکث می‌کند و آه می‌کشد...این مشکلی است که ما داریم، همه این اتفاقات روی تیم اثرگذار است، همه اعضای کادر فنی می‌توانند تیم را از این شرایط بیرون بکشند. من بارها هم به بازیکنانم گفته ام این شایعاتی که در فضای مجازی مطرح می‌شود را نخوانید.

خبرنگاری در مورد اتفاقات فیمابین دو باشگاه استقلال و ماشین سازی از شفر سوال پرسید که مدیر رسانه ای استقلال اعلام کرد این سوال مربوط به این بازی نیست در ادامه پسر سرمربی استقلال صحبتی را با پدرش انجام داد که این موضوع با واکنش خبرنگاران تبریزی رو به رو و برای دقایقی نشست به تنش کشیده شد. آنها در ادامه به حضور پسر شفر اعتراض کرده و در مورد اینکه چرا شفر شکست را به دژاگه ربط داده سوال کردند.

در ادامه سرمربی استقلال در واکنش به این صحبت‌ها گفت: گل را دژاگه زده که ما باختیم، بازیکن شماره 10، 7 و .. که نبود؟ الان همه چیز مشخص شد؟!اشکان گل زده درست است، آیا این را قبول دارید؟ما اشتباه کردیم و او دژاگه گل زد، می‌توانستیم بازی را یک بر یک کنیم ولی نشد. اگر هر بازیکنی از محوطه بازی خارج شود به قسمت مردم برود باید کارت بگیرد. الان هم باز هم می‌گویم داور به من گفت بابت اشتباهم ببخشید. هیچ مشکلی هم نداریم.

وی ادامه داد: خود من هم هر زمان اشتباه کنم به بازیکنانم این موضوع را می‌گویم. شما خودتان ممکن نیست اشتباه کنید؟ همیشه خوشحالم که به تبریز می‌آیم، چون تاریخ بزرگی دارد.

استقلال تراکتورسازی اشکان دژاگه وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر