کد خبر: 728025 A

در روزهایی که لیگ برتر روسیه همچنان تعطیلات زمستانی را می‌گذراند، قهرمان نیم‌فصل این کشور در یک‌شانزدهم نهایی لیگ اروپا شکست تلخی را تجربه کرد.

به گزارش ایلنا، ورزشگاه مملو از جمعیت شکری سراج اوغلو در قلب استانبول شب گذشته شاهد برتری فنرباغچه مقابل زنیت سن‌پترزبورگ بود. این جدال که براساس تقویم یوفا زودتر از موعد برگزار شد از آنجا برای ایرانی‌ها اهمیت داشت که با انتقال 12 میلیون یورویی ستاره تیم ملی همه نگاه‌ها را به سردار آزمون دوخته بود تا بازگشتی رویایی به رقابت‌های اروپایی داشته باشد.

سرگئی سماک سرمربی زنیت همانطور که پیش‌بینی می‌شد ترجیح داد خرید جدید خود را روی نیمکت نشانده و از زوج دزوبیا و دریوسی آرژانتینی در خط حمله بهره ببرد اما اوضاع برای قهرمان نیم‌فصل روس‌ها چندان خوب پیش نرفت بخصوص بعد از اینکه بازیکن شماره 20 این تیم پنالتی دقایق پایانی نیمه نخست را نیز از دست داد. در نیمه دوم وقتی مهاجمان زنیت در به ثمر رساندن گل تساوی ناکام ماندند، سماک ترجیح داد تا از ستاره 12 میلیون یورویی خود با پیراهن شماره 7 رونمایی کند.

سردار که از دقیقه 74 جایگزین رقیب آرژانتینی شد، در این دقایق دو تا سه یورش نصف و نیمه روی دروازه فنرباغچه داشت اما مشخصا هنوز به فرم آمادگی بدنی لازم و همینطور هماهنگی کامل با دیگر ستاره‌های تیم جدید نرسیده بود. نکته‌ای که خود سرگئی سماک هم به آن اشاره کرد و در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «برخی خریدهای جدید ما تنها دو تا سه جلسه تمرین کرده بودند مثل سردار آزمون. از همین رو مشکلاتی برای این بازی داشتیم که باید آنها را برای جدال برگشت به حداقل برسانیم».

سرمربی زنیت با اشاره به اینکه باخت 1-0 نتیجه چندان بدی هم نبود به طرفداران این تیم وعده داد در بازی برگشت که هفته آینده در سن‌پترزبورگ برگزار می‌شود این باخت جبران خواهد شد تا زنیت راهی مرحله بعد شود. جدالی که انتظار می‌رود سردار آزمون در آن به‌عنوان زوج دزوبیا بتواند شروع تلخ خود در چالش جدید با زنیت را جبران کند و برگ برنده قهرمان نیم‌فصل روس‌ها برای بازگشتی رویایی لقب بگیرد.

سردار به‌عنوان وارث پیراهن شماره 7، همان پیراهنی که هالک با آن روزهای بسیار دیدنی را برای طرفداران رقم زد مسلما در بازی برگشت در ورزشگاه یک میلیارد دلاری کریستوفسکی سن‌پترزبورگ نگاه همه را بالای سر خواهد داشت تا به‌عنوان یکی از خریدهای بزرگ زمستانی ارزش‌های خود را به رخ بکشد و نشان بدهد که سرمایه‌گذاری باشگاه روی او غیرمنطقی نبوده. سردار می‌تواند ستاره زنیت باشد، اگر فرصتی کوتاه را برای هماهنگی پشت سر بگذارد.

سردار آزمون زنیت سرگئی سماک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر