کد خبر: 727386 A

مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا

از دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، امشب از ساعت 23:30 رئال مادرید میهمان آژاکس خواهد بود.

به گزارش ایلنا دو تیم آژاکس و رئال مادرید در حالی امشب به مصاف یکدیگر خواهند رفت که شرایط دو تیم نسبت به چند هفته گذشته، کاملا متفاوت شده است. هلندی‌ها در بدترین برهه فصل، فرم خوب خود را از دست داده اند؛ آنها در طول این فصل تنها سه بار شکست خورده اند که دوتای آن در سه دیدار اخیر بوده است.

از آن طرف شاگردان سانتیاگو سولاری، در بهترین فرم خود قرار دارند. آنها از 7 دیدار اخیر خود، در 6 تای آن پیروز شده اند. مادریدی‌ها با متوقف کردن بارسلونا در نیوکمپ و شکست اتلتیکو مادرید در متروپولیتانو، ثابت کرده اند که دوباره به اوج برگشته اند. اگر در زمان قرعه کشی همه انتظار یک بازی نزدیک را داشتند، اکنون کفه ترازو به سمت رئال مادرید سنگین تر شده است. 

نیکولاس تاگلیافیکو و دلی بلیند در صورت دریافت کارت زرد، دیدار برگشت را از دست خواهند داد. نصیر مزروعی به تازگی از مصدومیت بازگشته و در دیدار شنبه شب آژاکس مقابل هراکلس روی نیمکت حضور داشت. انتظار می‌رود وی امشب در پست دفاع راست به میدان برود. حضور فرنکی دی یانگ در این دیدار مشخص نبود اما تن هاگ، سرمربی آژاکس در کنفرانس خبری اعلام کرد که او مشکلی برای بازی ندارد.

در سه دیدار رئال مادرید زیر نظر سولاری در لیگ قهرمانان، تیبو کورتوا درون دروازه قرار گرفته و انتظار می‌رود امشب نیز چنین باشد. مارسلو اخیرا فرم خوب و جایگاه ثابت خود در ترکیب اصلی را از دست داده و انتظار می‌رود امشب نیز رگیلون در سمت چپ خط دفاعی بازی کند. گرت بیل هم در حال حاضر بازیکن ثابت رئال مادرید به حساب نمی آید و احتمالا امشب نیز وازکز و وینیسیوس دو وینگر کهکشانی‌ها خواهند بود و به بنزما کمک می‌کنند. در صورتی که راموس در این دیدار کارت زرد دریافت کند، در دیدار برگشت محروم خواهد بود. به جز مارکوس یورنته مصدوم، تنها بازیکنی در شرایط بدنی مناسبی ندارد، ایسکو است و سولاری سایر بازیکنانش را در اختیار خواهد داشت.

  • از 32 بازی اخیر رئال مادرید در لیگ قهرمانان، در 29 بازی بیش از 2.5 گل ثبت شده است.
  • رئال مادرید در 6 بازی اخیرش مقابل آژاکس در نیمه اول و دوم پیروز بوده است.
  • رئال مادرید در 5 بازی اخیرش مقابل آژاکس، حداقل 3 گل به ثمر رسانده است.
  • آژاکس در 14 بازی اخیرش در لیگ قهرمانان شکست نخورده است.
رئال مادرید آژاکس لیگ قهرمانان اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر