کد خبر: 727328 A

بازیکن نساجی پایم را داد دستم، داور خطا هم نگرفت

سه رباط پاره و یک فک شکسته بخشی از مصدومیت‌های ذوب‌آهن محسوب می‌شوند که تا قبل از هفته هفدهم گریبان تیم اصفهانی را گرفته است.

به گزارش ایلنا،لیگ هجدهم برای ذوب‌آهن همراه با مصدومیت‌های عجیب و غریب بوده که تا الان چندین بازیکن این تیم فصل را از دست داده‌اند. سه رباط پاره و یک فک شکسته بخشی از مصدومیت‌های ذوب‌آهن محسوب می‌شوند که تا قبل از هفته هفدهم گریبان تیم اصفهانی را گرفته است. در این رابطه گفتگویی با محمدرضا خلعتبری هافبک باتجربه این تیم انجام دادیم که در اولین بازی نیم‌فصل دچار پارگی رباط صلیبی شد.

بدترین مصدومیت دوران فوتبالت را متحمل شدی؟

من طولانی‌ترین مصدومیتی که طی 16 سال اخیر داشتم حدود سه الی چهار هفته بود و این اولین مصدومیت سنگینی است که گریبانم را گرفت

من نمی‌دانم چطور آقای اکبریان خطای به این واضحی را ندید و به راحتی از آن گذشت؟! بازیکن حریف پایم را داد دستم ولی داور هیچ واکنشی نشان نداد! باید به این داور چه گفت؟ اگر قرار است یک داور این صحنه‌ها را نبیند چرا به او قضاوت می‌دهند؟ بیایند یک آدم معمولی را از خیابان بیاورند و سوت را بدهند دست او تا داوری کند.

این روزها خیلی تیم‌ها علیه داوری بلند شده‌اند؟

یک جا هست که داور پنالتی را نمی‌گیرد یا آفساید را نمی‌گیرد ولی جایی که بازیکن با کف استوک روی ساق بازیکن مقابل تکل می‌رود و پای او را دستش می‌دهد، چرا نباید داور آن را نبیند و به راحتی از آن عبور کند؟ اینجاست که فرق فغانی و اکبریان مشخص می‌شود. به خدا ما داوران بسیار خوبی مثل زرگر، سیدعلی، ناظمی و خود فغانی را داریم اما نمی‌دانم چرا آقای اکبریان این‌طور داوری کرد و پنالتی، اخراج ما را نگرفت. در یک بازی مهم فوتبال من شش ماه تعطیل شد. سه امتیاز را از دست دادیم و داور هم هیچ چیزی را ندید!

از کرمانشاهی نیز انتقاد شده؟

من داوری آقای کرمانشاهی را قبول دارم چون او کمتر اشتباه می‌کند و حداقل اشتباهات بزرگ نمی‌کند. آقای فغانی و زرگر و چند داور دیگر نیز با کمترین اشتباه سوت می‌زنند اما اکبریان که قبلا از او تعریف هم کرده بودم ولی یک دفعه طور دیگری داوری کرد!

اتفاقا با مجتبی ممشلی (همان بازیکنی که روی تو خطا کرد) صحبت کردیم که خودش گفت نتوانستم خودم را کنترل کنم و روی ساق پای خلعتبری رفتم.

اگر بازیکن باتجربه‌ای مثل سیدجلال بود قطعا فشار پایش را کمتر می‌کرد و نگه نمی‌داشت تا (ای سی ال) و (پی سی ال) زانویم با هم پاره شوند. بازیکن نساجی طوری کف پای استوکش را روی ساق پایم فشار داد که همان موقع صدای پاره شدن رباطم را شنیدم. باور کنید شانس آوردم ساق پایم نشکست وگرنه فوتبالم تمام می‌شد.

چرا داور پشت دروازه این صحنه را ندید؟

واقعا عجیب بود که داور پشت دروازه هم بی‌خیال ایستاد  و واکنش نشان نداد! من نمی‌دانم کار داور پشت دروازه چیست و چرا او را پشت دروازه می‌گذارند؟ اگر قرار است فقط اوت بگیرد که داور کنار خط هم این کار را می‌کند و نیازی به داور پشت دروازه نیست. در هرحال من اصلا نمی‌توانم اشتباه بزرگ اکبریان را هضم کنم و به راحتی از آن بگذرم. باور کنید اگر همین اتفاق برای سایر تیم‌ها رخ می‌داد الان زمین و زمان را به هم می‌ریختند.

ای کاش محرومیتت بخشیده نمی‌شد و این دیدار را بازی نمی‌کردید؟

من اصلا چنین چیزی را قبول ندارم چون شاید اگر بازی دوم به میدان می‌رفتم احتمال داشت اتفاق بدتری می‌افتاد. این بحث‌ها ربطی به مصدومیت من ندارد و بحث اصلی داور است که خطای واضح را ندید و اعصابم را به هم ریخت.

ذوب‌آهن هم بدموقعی تو را از دست داد؟

من خودم از همه بیشتر ناراحت هستم و دوست داشتم که به ذوب‌آهن کمک کنم چون به همین خاطر از پدیده به این تیم آمدم. واقعا خیلی ناراحت هستم و امیدوارم که ذوب‌آهن به جایگاه اصلی‌اش برگردد.

روز عمل جراحی‌ات مشخص شده؟

احتمالا تا ده روز دیگر جراحی کنم. با دکتر کیهانی صحبت کردم که قرار است هر موقع خودشان تشخیص دادند، جراحی کنند.

 

 

 

 

محمدرضا خلعتبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر