کد خبر: 726979 A

اوضاع آشفته پیکان در آستانه دیدار با سپاهان

خط دفاع پیکان در بدترین شرایط ممکن باید مقابل خط حمله سپاهان قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پیکان در هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر در حالی باید به مصاف سپاهان صدرنشین و بهترین خط حمله لیگ برود که 6 شکست پیاپی در کارنامه به ثبت رسانده و در آخرین بازی خود مقابل استقلال در حالی با 4 گل مغلوب شد که چند گل دیگر هم می‌توانست دریافت کند ولی بخت با شاگردان فرکی یار بود و شکست سنگین‌شان از این سنگین‌تر نشد.

در شرایطی که شکست پرگل یک تیم همیشه باعث سیبل شدن دروازه‌بان مقابل انتقادات می‌شود ولی با بررسی اجمالی بازی مقابل استقلال می‌توان پی برد که آشفتگی خط دفاع پیکان اگر کمتر از وحید شیخ ویسی در این شکست موثر نباشد کمتر هم نیست. ضمن اینکه گلر پیکان روی چند صحنه با سیوهای فوق‌العاده خودش دروازه را نجات داد و مانع از پرگل‌تر شدن بازی شد.

 

گل اول: مرتضی تبریزی دقیقه 16

1549549229p21oolrmh6

 تبریزی در موج حملات آبی‌ها در ابتدای بازی صاحب موقعیت گل شد. این گل تنها گل آبی‌پوشان از جناح چپ خط دفاع پیکان بود و در جایی که مشکل‌پور و قاسمی جا مانده بودند دروازه پیکان را به زیبایی هرچه تمام‌تر باز کرد.

 

گل دوم: میلاد زکی‌پور دقیقه 58

1549549228tlvh1bicxx

فرشید اسماعیلی از غفلت خط دفاع و مگنو باتیستا استفاده کرد و تا محوطه جریمه پیکان بدون مزاحمت پیش رفت و به زکی‌پور در موقعیتی خوب پاس داد تا او دروازه پیکان را به راحتی باز کند. در این صحنه علی حمودی و حجت حق‌وردی به طور واضح جا ماندند و مقصر بودند.

 

گل سوم: اسماعیل گونکالوس دقیقه 81

1549549228tfpudddrug

بازهم غلفت هافبک‌های دفاعی و خط دفاع پیکان فرصت حمله به دو مهاجم تازه وارد استقلال داد. منشا حرکت را شروع کرد و گونکالوس تمام کرد. این گل را می‌توان به نام حجت حقوردی هم ثبت کرد. ضربه گونکالوس در مسیری حرکت می‌کرد که توپ به شیخ ویسی می‌رسید ولی تغییر جهت توپ روی تکل حقوردی یک گل به آبی‌ها تقدیم کرد.

 

گل چهارم: وریا غفوری دقیقه 92

15495492293l7nfv8aqp

وریا غفوری بازهم از همان نطقه 2 گل قبلی به پیکان ضربه زد. مثلث باتیستا، حمودی و حق‌وردی فرصت شوتزنی در فضایی خوب را به وریا دادند و او هم فرصت‌طلب‌تر از آن است که چنین هدیه‌ای را رد کند.

 

جمع بندی

اوضاع خط دفاع پیکان آشفته‌تر از آن چیزی است که به اتفاقات و روز خوب و بد یک تیم ربط داشته باشد. نتایج قبلی این تیم که منجر به برکناری جلالی شد هم این موضوع را به اثبات می‌رساند و باید دید چه بلایی به سر خط دفاعی آمده که در 3 هفته ابتدایی لیگ برتر در 3 دیدار دشوار دروازه‌اش بسته ماند و حالا گل زدن به این تیم کار سختی به نظر نمی‌رسد.

پیکان این هفته باید به مصاف سپاهان برود. صدرنشین و بهترین خط حمله لیگ برتر که مهاجمان زهردارش حتی از استقلال هم خطرناک‌تر و فرصت‌طلب‌تر هستند و با این شرایط اگر فکری به حال ساختار و نفرات دفاعی نشود هفتمین شکست پیاپی دو از انتظار نیست.

نمرات متریکا به خط دفاع پیکان هم نشان از این موضوع است. همانطور که می‌بینید ضلع سمت راست خط دفاع نمرات پایین‌تری از ضلع سمت چپ دارند.

photo_2019-02-12_13-11-02

 

سپاهان اصفهان پیکان تهران حجت حقوردی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر