کد خبر: 726867 A

مقایسه عملکرد آبی‌ها نسبت به چند فصل اخیر

در چند فصل استقلال تا این اندازه به صدر جدول نزدیک و به قهرمانی امیدوار نبوده است.

به گزارش ایلنا،در چند فصل استقلال تا این اندازه به صدر جدول نزدیک و به قهرمانی امیدوار نبوده است. نتایج بازی‌های هفته پانزدهم به گونه‌ای رقم خورد که اگر استقلال بازی معوق‌اش برابر ذوب‌آهن را در ورزشگاه آزادی ببرد و 3‌امتیاز را کسب کند آن وقت فقط 4 امتیاز با خانه شماره یک جدول فاصله خواهد داشت. مقایسه کارنامه و عملکرد استقلال نسبت به مدت مشابه فصل قبل نشان می‌دهد که وینفرد شفر و شاگردانش با وجود شروع بد، به واسطه درخشش در هفته‌های اخیر و همچنین به لطف نتایج نه چندان خوب رقبا شرایط بهتری دارند و می‌توانند به صدرنشین شدن در آینده‌ای نزدیک و کسب قهرمانی خوشبین و امیدوار باشند.

شفر از قلعه‌نویی و منصوریان جلو زد

استقلال در پایان هفته شانزدهم 28 امتیاز دارد که حاصل 7 برد،7 مساوی و 2 باخت است. با 22 گل زده و 6 گل خورده و تفاضل 16+. این در شرایطی است که تیم صدرنشین یعنی سپاهان با یک بازی بیشتر 35 امتیاز دارد. شاگردان امیر قلعه‌نویی با 9 برد و 8 مساوی و تفاضل 19+ فعلا شانس اول قهرمانی هستند. اما اگر استقلال بازی معوقه‌اش برابر ذوب‌آهن را با برد پشت سر بگذارد به 4 امتیازی تیم صدرنشین می‌رسد! استقلالی‌ها در پایان هفته شانزدهم فصل گذشته با 6برد، 5 مساوی و 5‌باخت فقط صاحب 23 امتیاز بودند. با 15‌گل زده و 9 گل خورده، تفاضل گل تیم هم 6+ بود. یعنی آبی‌ها تا اینجا 5 امتیاز و 10+  تفاضل گل بیشتر از مدت مشابه فصل گذشته دارند. استقلال فصل قبل بازی هفته هفدهم را با 3 گل برد و 26 امتیازی شد. شفر اگر امسال هم بازی هفته هفدهمش را ببرد و 3 امتیاز دیگر دشت کند آن وقت 31 امتیازی می‌شود. اگر این اتفاق بیفتد غیر از لیگ پانزدهم که شاگردان پرویز مظلومی در پایان هفته هفدهم با 34 امتیاز صدرنشین بودند، بهترین عملکرد را از لیگ دوازدهم به نام خودش ثبت خواهد کرد. پیرمرد آلمانی با کسب دوسه برد متوالی دیگر می‌تواند به سوبله چوبله هم برسد. البته با توجه به رقبایی چون تراکتورسازی و ذوب‌‌آهن انجام چنین کاری ساده نیست.

عملکرد منفی رقبا

امیدواری استقلال برای رسیدن به صدر و قهرمانی فقط به عملکرد بهتر این تیم نسبت به فصل گذشته بر نمی‌گردد. تیم‌های مدعی و بالانشین به ویژه پرسپولیس نسبت به فصل گذشته کمتر امتیاز گرفته‌اند. در لیگ هفدهم شاگردان برانکو در پایان هفته هفدهم با40امتیاز در صدر جدول بودند و استقلال 26‌امتیازی فاصله معنادار 14 امتیاز تا صدر جدول را داشت. امسال اما پرسپولیس نسبت به مدت مشابه فصل قبل 34 امتیاز دارد و سپاهان صدرنشین هم 35 امتیازی است. به عبارت دیگر تیم‌های مدعی 5 تا 6 امتیاز کمتر از فصل قبل اندوخته دارند. این موضوع می‌تواند آبی‌پوشان را به فتح لیگ برتر بعد از 5 فصل ناکامی امیدوار کند.    

 

استقلال وینفرد شفرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر