کد خبر: 726211 A

با پایان هفته شانزدهم لیگ برتر آمار و ارقام به ثبت رسیده از توانایی تیم‌ها پرده برداشته است.

به گزارش ایلنا، کیفیت فنی تیم‌های بالانشین جدول در نخستین هفته دور برگشت نشان داد می‌توان به انتظار یک نیم فصل جذاب نشست. به جز سپاهان، تمامی آمارهای برتر، مربوط به شش تیم بالای جدول است و از این بین پارس جنوبی با حضور در سه آیتم، رکورددار هفته است. بهترین‌های هفته شانزدهم را از زاویه آمار ثبت‌شده در متریکا مرور می‌کنیم.

 

هجومی‌ترین: تراکتورسازی

تراکتورسازی در بازی با نفت مسجد سلیمان 19 شوت روانه دروازه سپیدرود کرد و با بی‌دقتی بسیاری از موقعیت‌های خود را از دست داد. اما همین تعداد شوت و ساخت 3 گل کافی بود تا تراکتوری‌ها هجومی‌ترین تیم هفته باشند. تراکتور با نمره متریکا 7.5 برترین تیم هفته بود.

 

فرصت‌طلب‌ ترین: پرسپولیس

شاید عجیب باشد در نبرد تیم‌های دوم و سوم جدول تنها 12 شوت شلیک شده باشد و از این میان سهم تیم برنده فقط 5 شوت باشد. بهره‌وری 40 درصدی و کسب برد اقتصادی پرسپولیس در بازی با پدیده نشان از آمادگی ذهنی بالای سرخ‌پوشان برای کسب برد دارد.

 

خطرناک‌ترین: استقلال

استقلال در اولین هفته دور برگشت خط و نشان جدی برای سایر مدعیان کشید. شاگردان شفر 7 شوت در چارچوب به ثبت رساندند و از این تعداد 4 گل ساختند تا برنده مقتدر هفته باشند. نمره استقلال در این بازی 7.4 بود تا بعد از عنوان خطرناک‌ترین، آن‌ها دومین تیم برتر هفته هم باشند.

 

چیره‌ترین: پارس جنوبی

پارس جنوبی یکی از تیم‌هایی است که به خوبی فوتبال مالکانه را به نمایش می‌گذارد. پارسی‌ها این هفته 69 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند و چیره‌تر از سایر تیم‌ها ظاهر شدند. حریف پارس در این بازی فولاد بود که بعد از حضور قطبی نشان داد باید در انتظار بازی‌هایی با مالکیت پایین و ضدحمله‌هایی خطرناک باشیم.  

قلدرترین: پارس جنوبی

پارسی‌ها در بازی با فولاد 58 درصد از جنگ‌های تن به تن را بردند و عنوان قلدرترین تیم هفته شانزدهم را هم کسب کردند. جمی‌ها در این بازی برتری محسوسی نسبت به حریف داشتند و کمی بدشانس بودند که از این برتری نتوانستند در کسب برد خانگی استفاده کنند.

 

هماهنگ‌ترین: پارس جنوبی

شاگردان تارتار 584 پاس رد و بدل کردند و هماهنگ‌ترین تیم این هفته بودند. پارسی‌ها در نیم فصل اول هم نشان دادند تبحر خوبی در بازی مالکانه و ارسال پاس به همدیگر دارند.

 

مطمئن‌ترین: پدیده

مطمئن‌ترین خط دفاع هفته مربوط به تیمی است که از 5 شوت متحمل شده، 2 گل دریافت کرد! پدیده با وجود ارائه کیفیت فنی مناسب، اما محو اشتیاق حریف برای کسب برد شد و در روزی که خط حمله پرسپولیس کم‌فروغ بود، آن‌ها با 2 گل به سمت مشهد بدرقه شدند.

 

خشن‌ترین: ماشین‌سازی

ماشین‌سازی در بازی این هفته 26 بار مرتکب خطا شد و خشن‌ترین تیم هفته بود. این آمار وقتی جالب می‌شود که بدانیم بازیکنان استقلال خوزستان، تنها 11 بار خطا کردند. خطاهای پرتعداد و توقف پی‌درپی بازی، در نهایت به نفع ماشین شد و آن‌ها موفق شدند تا پایان بازی از تک گل دقایق اولیه حراست کند.

 

 

منبع: متریکا

تراکتورسازی تبریز استقلال تهران پدیده مشهد ماشین سازی تبریز پرسپوليس پارس جنوبی جم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر