کد خبر: 726190 A

بانوی قهرمان مسابقات اسنوکر کشور در گفتگو با ایلنا؛

دختر لرستانی اسنوکر بانوان ایران توانست در هفدهمین دوره رنکینگ کشوری اسنوکر بانوان که به میزبانی استان خوزستان برگزار شد قهرمان کشور شود.

سارا بهاروندی در گفتگو با ایلنا، به نامناسب بودن امکانات خانمها برای تمرین بیلیارد در کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تمام شهرهای کشور دارای باشگاههای بیلیارد هستند ولی متاسفانه امکانات برای خانم‌ها کم است و خیلی کم پیش می‌آید در شهری باشگاه بیلیارد بانوان وجود داشته باشد.

وی افزود: حداقل چیزی که انتظار داریم به عنوان خانمی که می‌خواهد بیلیارد بازی کند وجود یک سانس بانوان است که حتی آن هم همه جا نیست و اگر هم باشد معمولا یک روز در میان یا هفته‌ای یک روز است و هنوز سرمایه‌گذاری برای خانمها در این رشته صورت نگرفته است.

e95486d4-5a67-4fbe-91c9-fa89c4ca3967

وی با اشاره به شاخه‌های مختلف رشته بیلیارد گفت: رشته بیلیارد در ابتدا در فرانسه و انگلستان رایج بوده و اوایل در فضای باز انجام می‌شده اما کم کم به فضاهای بسته کشیده شده است. بیلیارد رشته‌های مختلف و بسیار زیادی از جمله اسنوکر، پاکت بیلیارد، بیلیارد انگلیسی و .... را شامل می‌شود که همه آنها تقریبا رسمی هستند.

بهاروندی درباره آشنایی‌ و حضورش در این رشته گفت: ورزش بیلیارد را از دور می‌شناختم و همیشه به آن تمایل داشتم تا اینکه در سال 90 یکی از دوستانم گفت باشگاهی در خرم‌آباد هست که یک سانس بیلیارد برای بانوان گذاشته است که در آنجا قوانین اولیه را یاد گرفتم اما متاسفانه همان سانس بانوان هم تعطیل شد. پدرم که علاقه من و خواهرانم را به این رشته دیدند یک میز بیلیارد برای ما تهیه کرد و در خانه به صورت تفریحی بازی می‌کردیم تا اینکه در سال 95 به اصرار خواهرم در یک مسابقه اسنوکر کشوری شرکت کرده و موفق شدم به فینال برسم و همانجا اولین مدال لرستان را در بیلیارد به دست آوردم. بعد از آن در مسابقات مختلف آزاد و رنکینگ کشوری شرکت و موفق به کسب مدال شده‌ام. من این ورزش را با هفته‌ای یک ساعت سانس بانوان آغاز کردم و کل هفته منتظر بودم جمعه شود تا یک ساعت وقت داشته باشم و بتوانم بیلیارد بازی کنم.

28020bcc-0e68-422e-abac-6173ae5ced33

وی با اشاره به روند مثبت پیشرفت بانوان بیلیاردباز ایران گفت: بانوان بیلیارد باز ما در حال پیشرفت هستند و هر بار که به مسابقات برون‌مرزی می‌روند رنک بهتری را به دست می‌آورند و امیدوارم به زودی شاهد مدال‌های آسیایی و جهانی بانوان هم باشیم.

اسنوکر بیلیارد بانوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر