کد خبر: 726165 A

شهناز یاری از مسیر سخت دخترانش به ایلنا می‎‎گوید

تیم فوتسال بانوان نامی‌نو اصفهان به فینال رقابت‌های لیگ برتر صعود کرد، این در حالی اتفاق افتاد که این تیم امسال حواشی بسیاری را پشت سرگذاشت و از تیمی که قرار بود منحل شود به تیمی تبدیلی شد که حالا تنها یک بازی تا قهرمانی لیگ فاصله دارد.

به گزارش ایلنا، نامی‌نو اصفهان در حالی برابر دختران کویر مس کرمان پیروز شد که ابتدای فصل با نام تیم سپیدرود پای به این مسابقات گذاشت اما به دلیل مشکلات مالی حتی تا چند هفته بدون هیج نامی در لیگ برتر فوتسال حضور پیدا کرد، شهناز یاری مربی این تیم که از گزینه‌های اصلی مربیگری تیم ملی فوتسال بانوان هم هست به ایلنا از این مسیر سخت و از تلاش بازیکنانش برای بردن جام به اصفهان گفت.

شهناز یاری در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با تاکید بر اینکه مرحله پلی‌آف شرایط خاص و متفاوتی از سایر بازیهای لیگ داشت، گفت: اولین بار بود که در بخش بانوان بازی‌ها بعد از اتمام لیگ به شکل پلی‌آف ادامه پیدا می‌کرد که البته به نظر می‌رسد این تصمیم باعث شد لیگ جذاب‌تر دنبال شود، حتی تا پایان هفته آخر لیگ هنوز چند تیم شانس حضور در پلی‌آف را داشتند و رقابت تیم‌ها بسیار نزدیک بود.

94eb5f2a-be0e-4921-ae62-314200943d1f

 

سرمربی تیم فوتبال نامی‌نو در ادامه افزود: همچنین در لیگ امسال همه ملی‌پوشان در یک الی دو تیم خاص متمرکز نشدند و این پراکندگی ملی‌پوشان در اکثر تیم‌ها باعث شد از نظر فنی بازیهای خوب و قابل احترامی را از همه تیم‌ها شاهد باشیم.

وی با اشاره به بازی این تیم با دختران کویر مس کرمان گفت: ما در مرحله قبل هم در دو بازی رفت و برگشت تیم کرمان را شکست داده بودیم، امروز برای بار چهارم بود که با تیم کرمانی بازی می‌کردیم و هر دو تیم شناخت کامل و خوبی نسبت به هم داشتند. کرمان تیم بسیار شایسته و هماهنگ و یکی از سرعتی‌ترین تیم‌های لیگ بود و بازی بسیار سختی را پیروز شدیم. سعی کردیم با توجه به شناختی که از این تیم داریم و آنالیزی که از بازی آنها داشتیم روی نقاط ضعف تیم مقابل کار کرده و همچنین نقاط قوت خودمان را بهتر کنیم.

وی با اشاره به شرایط خاص تیم نامی‌نو در این فصل از رقابتها گفت: ما تیمی بودیم که از ابتدای فصل 4 بازی با اسم سپیدرود به میدان رفتیم ولی مسئولان سپید رود به دلیل مشکلات مالی و مدیریتی نتوانستند ما را حمایت کنند و ما 2 هفته با اسم هیئت فوتبال تهران به بازیها ادامه دادیم یعنی در واقع بدون هیچی نامی تنها با هزینه هیئت فوتبال تهران در مسابقات حاضر بودیم.

یاری افزود: در واقع نامی‌نو تیمی بود که داشت منحل می‌شد و شاید با جرات بشود گفت بحرانی‌ترین تیم لیگ بود اما بچه ها با همدلی و پختگی کنار هم قرار گرفتند تا به هدفمان که قهرمانی در لیگ بود برسیم، ما سختی‌های زیادی کشیده‌ایم و حالا هم تا کاپ قهرمانی را به اصفهان نیاوریم راضی نخواهیم بود.

bc1655b6-7a71-482e-96e2-f6ca9c84117a

وی اظهار داشت: تیم مس رفسنجان رقیب ما در فینال هم به ویژه بعد از آمدن خانم اعتدالی شکل و شمایل بسیار خوبی گرفته است، البته بچه‌های رفسنجان این پناتسیل را داشتند و تیم بسیار خوبی بودند، 4 الی 5 هفته ابتدایی فصل در حد و اندازه خودشان بازی نکردند ولی با آمدن خانم اعتدالی پیشرفت قابل توجهی داشتند و نتایج این تیم در نیم فصل دوم گویای همه چیز است. ما در این مدت تا فینال آنالیز خوبی از این تیم انجام داده و تمهیداتی را که لازم است انجام می‌دهیم تا دست پر به اصفهان برگردیم.  

وی در ادامه گفت: استقبال تماشاگران از لیگ امسال خوب بود اما می‌توان برای جذب تماشاگران بهتر کار کرد، برای نمونه محلی که تیم ما در اصفهان در آن مسابقه می‌دهد خیلی دور از شهر است و این کار را برای تماشاچی سخت می‌کند

وی در خصوص شایعات انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی هم گفت: برنامه‌هایی را از چند مربی خواسته‌اند، ما هم برنامه‌های خود را اعلام کردیم ولی فعلا چیزی ابلاغ نشده است و احتمالا بعد از مسابقات لیگ در این مورد تصمیم‌گیری می‌شود.

گفت‌وگو: رویا روستایی

لیگ برتر فوتسال بانوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر