کد خبر: 725696 A

سه تیم از بالانشینان جدول سهم عمده‌ای در تیم منتخب هفته داشتند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر هم با انجام 8 بازی در روزهای مختلف به پایان رسید و طبق رسم هر هفته، ترکیبی منتخب از بهترین بازیکنان را در این مقطع انتخاب کردیم. این نفرات از لحاظ تاثیرگذاری در تیم خود و نتیجه بازی در بین برترین‌های هفته شانزدهم بودند.

 

دروازه‌بان: رحمان احمدی (پارس جنوبی)

یک سوپر سیو در دیدار با فولاد داشت و روی چند صحنه دیگر هم با هوشیاری مقابل حملات بازیکنان فولاد ایستادگی کرد تا تیمش در یک دیدار سخت مقابل شاگردان افشین قطبی به تساوی برسد و یک امتیاز کسب کند.

 

مدافع راست: وریا غفوری (استقلال تهران)

با وجود اینکه در تیم ملی در جام ملت‌ها زیاد به او بازی نرسید ولی همچنان با انگیزه بالا در ترکیب استقلال حضور دارد و یکی از بهترین نفرات تیمش است. وریا مقابل پیکان یک گل زد و در سایر دقایق بازی هم با عملکرد خوبش در فاز دفاعی و هجومی توانست به تیمش در برد پرگل این هفته کمک کند.

 

مدافع میانی: محمد دانشگر (استقلال تهران)

در ترافیک خط دفاعی استقلال خیلی سخت توانسته جای ثابتی پیدا کند ولی عملکرد خوبی داشت و فراتر از حد انتظار ظاهر شد و اجازه نفوذ چندانی به مهاجمان پیکان نداد. دانشگر با ادامه این روند می‌تواند جایگه ثابتی در ترکیب اصلی داشته باشد.

 

مدافع میانی: جورج گولسیانی (نساجی مازندران)

مقابل تیم سابقش یکی از بهترین بازیکنان میدان بود و حضور مستحکمی در خط دفاع داشت و مانع از نفوذ مهاجمان شد. گولسیانی در طول یک سال و نیم حضورش در ایران به عنوان یکی از خارجی‌های خوب لیگ خودش را مطرح کرده است.

 

مدافع چپ: شایان مصلح (پرسپولیس)

اگرچه در این پست بازیکنان خوب دیگری از جمله سعید آقایی سپاهان و احسان حاج‌صفی تراکتورسازی هم حضور داشتند ولی مصلح عملکردی بهتر از آنها در ترکیب تیمش داشت و بازی خوب خودش را با گرفتن یک پنالتی و باز شدن یخ بازی برای تیمش تکمیل کرد.

 

هافبک دفاعی: احمد نوراللهی (پرسپولیس)

حضورش در تیم ملی بی دلیل نبوده و حتی نشان داده که می‌توانست فرصت بیشتری در امارات داشته باشد. نوراللهی تقریباً هر هفته در ترکیب تیمش عملکرد مثبتی دارد و بازی‌های خوبی انجام می‌دهد و این کار را در بازی دشوار و حساس مقابل پدیده هم انجام داد و هم به خوبی از نفوذها جلوگیری کرد و هم در پخش کردن توپ عملکرد موفقی داشت.

 

هافبک راست: اشکان دژاگه (تراکتورسازی تبریز)

همانطور که در جام ملت‌ها در ترکیب تیم ملی خودش را به عنوان یک ستاره با تجربه معرفی کرد در ترکیب تراکتورسازی هم خوش می‌درخشد و به نوعی مهره اصلی و محوری تیم لیکنز محسوب می‌شود که پایه گذار اکثر حملات تیمش است.

 

هافبک چپ: معین عباسیان (سایپا)

اگرچه تساوی 2-2 برای سایپا مقابل سپیدرود پایین جدولی نتیجه خوبی محسوب نمی‌شود و به طور کلی سایپایی‌ها روز خوبی در این هفته از رقابت‌ها نداشتند ولی عباسیان عملکرد درخشانی داشت و یک سر و گردن از سایر نارنجی پوشان بالاتر بود و شاید اگر نبود یک شکست دیگر به آمار تیمش اضافه می‌شد. او پاس گل اول را داد و روی گل دوم هم تاثیر مستقیم گذاشت.

 

هافبک هجومی: فرشید اسماعیلی (استقلال تهران)

یک پاس گل و تاثیرگذاری مستقیم روی اکثر حملات استقلال از او ستاره این هفته تیمش و حتی ستاره این هفته لیگ برتر را ساخت. اسماعیلی به یک بازیکن پخته و تاثیرگذار در ترکیب تیمش تبدیل شده است که با وجود ترافیک وحشتناک بازیکن در پست او در جمع آبی‌ها هیچ تردیدی نسبت به جایگاهش وجود ندارد.

 

مهاجم: علی علیپور (پرسپولیس)

مثل بازی رفت با ضربه پنالتی خوبش مقابل پدیده 3 امتیاز مهم برای تیمش را رقم زد و در اکثر دقایق بازی هم در خط حمله عملکرد خوبی داشت و موقعیت‌هایی برای تیمش ساخت که مورد استفاده قرار نگرفت.

 

مهاجم: حسین شنانی (سپیدرود)

زدن 2 گل در بازی با سایپا دلیل کافی برای حضور او در تیم منتخب هفته است. شنانی یک امتیاز با ارزش برای تیمش در این هفته کسب کرد و با ادامه این روند می‌تواند از بازیکنان کلیدی و خوب لیگ باشد.

 

Screenshot_2019-02-08 Football Formation Creator - Make Your Team and Share Tactics

تیم منتخب هفته شانزدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر