کد خبر: 725651 A

کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران معتقد است ورزش برای ما در اولویت قرار ندارد و خیلی وقت ها سیاست مدارها هم پشت ورزش پنهان می‌شوند.

بهنام محمودی کاپیتان سابق تیم ملی والیبال ایران، یکی از ورزشکارانی است که با اهالی فوتبال هم رابطه بسیار خوبی دارد و حالا هم بازی های تیم ملی فوتبال در جام ملت های آسیا و دیگر رقابت ها را دنبال می‌کند. این موضوع باعث شد تا به سراغ او برویم و با او درباره فوتبال و والیبال ایران صحبت کنیم.

کی روش خیلی انتقاد می‌کرد که بیشتر مربوط به امکانات است.

در کشورهای خارجی به سلامت جسم بسیار اهمیت می‌دهند و برای همین ورزش برای آنها در اولویت است. چرا که سلامت جسم، سلامت روح را هم به دنبال خود دارد. شما دیدید که مردم از تیم ملی در جام جهانی با وجود باخت مقابل اسپانیا هم راضی بودند و به خیابان ها ریختند. برای همین می‌توان گفت یکی از معدود سرگرمی های ما ورزش است. اما با این حال ورزش برای ما در اولویت قرار ندارد و خیلی وقت ها سیاست مدارها هم پشت ورزش پنهان می‌شوند.

برای همین شما دوباره اخیرا برای تعین تکلیف والیبال ابراز نگرانی کرده بودید و خواستید که انتخابات هر چه زودتر برگزار شود؟

بله. الان دو تا رشته والیبال و فوتبال در ایران خیلی طرفدار دارد. والیبال در چند سال اخیر نتایج خوبی گرفته. ضمن این که این رشته یک ورزش دانشگاهی است و از قدیم می‌گفتند که والیبال و بسکتبال دانشگاهی و خانوادگی است. ما در والیبال ظرفیت های خوبی داریم و اگر کسی بیاید که از خانواده والیبال باشد و این رشته را خوب بشناسد، می‌تواند در چهار سال آینده به موفقیت برسد و حتی در چهار سال دومش در المپیک روی سکو برود. در این شرایط، یک سرپرست آنقدر اختیارات ندارد که بخواهد مثلا یک دبیر قوی برای فدراسیون بگذارد و برای همین باید هر چه سریع تر انتخابات برگزار شود. کسی که می‌آید باید صاحب برنامه باشد. مقام معظم رهبری هم فرموده اند که جوانانی بیایند که اهل رویا پردازی باشند. آقای سلطانی فر هم خودش به این نتیجه رسیده است که از مدیران جوان استفاده کند. مدیری که 60 سالش است قابل احترام است ولی دیگر آن زمان گذشته است که یک نفر را از یک جای سیاسی به ورزش بیاوریم.

شما هم که برنامه تان هست به انتخابات فدراسیون والیبال ورود کنید.

من هنوز برنامه ام به صورت کامل مشخص نیست! البته هر جایی که نیاز بوده در خدمت بوده ام ولی این را می‌دانم که هیچ موقع از ظرفیت های بهنام محمودی استفاده نشده است! من همیشه پای ثابت والیبال بوده ام. در این میان برخی از دوستان گفته اند که بهنام برای انتخابات دارد هدیه می‌فرستد ولی من در حد بضاعت خودم در حال کمک بوده ام و گاهی برای برخی شهرستان های دور که 5 توپ یا 20 پیراهن فرستاده ام تا دینم را ادا کنم. بالاخره ما خودمان هم بچه جنوب شهر بودیم و اگر یک پیراهن به دست مان می‌رسید تا یک ماه خواب مان نمی برد

تیم ملی فوتبال کارلوس کی روش فدراسیون والیبال بهنام محمودی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر