کد خبر: 725630 A

اوله‌گونار سولشر، مربی منچستریونایتد به اعضای باشگاه گفته که او را رییس صدا نکنند. سولشر دست‌کم تا تابستان مربی یونایتد خواهد بود و به کارکنان باشگاه گفته که او را «اوله» صدا بزنند؛ همان کاری که در دوران بازی او انجام می‌دادند.

به گزارش ایلنا، این مربی در گفت‌وگو با نشریه هواداران نروژی یونایتد گفته است: «مساله بر سر ارزش‌های خانواده است؛ اینکه شما برای همدیگر ارزش قایل باشید، از هم حمایت کنید و البته هم را بشناسید. کت (مسوول پذیرش کارینگتون، مرکز تمرین یونایتد) نخستین فردی بود که هنگام آمدن به اینجا دیدم، سپس با کارکنانی که در دوران بازی‌ام هم اینجا بودند دیدار کردم. آنها داشتند من را رییس صدا می‌کردند که به آنها گفتم این کار را نکنید. اسم من اوله است. به من بگویید اوله.

ما سال‌ها اینجا با هم کار کرده‌ایم و هم را می‌شناسیم. من نمی‌خواستم آنها من را رییس صدا کنند.»

سولشر در 10 بازی نخست خود به‌عنوان مربی یونایتد، 9 دیدار را برده است و امیدوار است یونایتد را به لیگ قهرمانان فصل بعد برساند، اما این مربی 45ساله گفته می‌خواهد باشگاه را در خارج از زمین هم احیا کند. او گفته است: «ما باید از ارزش‌های اصلی یک باشگاه فوتبال محافظت کنیم؛ رابطه بین مربی و بازیکنان و رابطه بین همه افرادی که در کارینگتون کار می‌کنند. این چیزی است که من روی آن کار می‌کنم. باید پیوندی بین همه برقرار شود؛ بین آکادمی و تیم اصلی. من می‌خواهم این پیام به آکادمی فرستاده شود که بازیکنانشان امکان بازی در تیم اصلی را دارند. ما قرار است با هم کار کنیم. این چیزی است که باشگاه بر پایه‌های آن بنا شده است.»

سولشر تا پایان فصل قرارداد دارد اما احتمال اینکه او مربی فصل بعد یونایتد باشد بیشتر از امثال موریسیو پوچتینو، زین‌الدین زیدان و ماسیمیلیانو آلگری است. او با باشگاه مولده نروژ هنوز قرارداد دارد ولی می‌گوید نمی‌تواند فرصت حضور در یونایتد را از دست بدهد: «من هرگز تردیدی نداشتم، چون این فرصتی است که یک‌بار در زندگی به شما دست می‌دهد. من و خانواده‌ام هرگز فرصت این را نداشتیم بنشینیم و درباره این بحث کنیم که چه کار انجام دهیم، چون ما باید بلافاصله تصمیم می‌گرفتیم. محال بود زمانی که چنین شغل رویایی به من پیشنهاد می‌شود، بگویم نه. من و خانواده‌ام خود را تطبیق خواهیم داد.»

اوله گونار سولسشیر منچستریوناتید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر