کد خبر: 725623 A

شناخت ۱۳ دقیقه‌ای قطبی، بوولی را به ایران آورد

فولاد خوزستان که به دنبال جذب مهاجم بود، بالاخره یک مهاجم کامرونی به خدمت گرفت تا حل مشکل خط حمله‌اش را به او بسپارد.

به گزارش ایلنا، این مهاجم 26 ساله اگرچه در لیگ یک چین بازی می‌کرد و در آنجا چندان موفق نبود اما در تیم ملی کامرون حضور داشت که این مساله امیدواری فولادی‌ها را به داشتن یک مهاجم کارآمد بالا برد. رافائل مسی بوولی در لیگ چین یک بار در مقابل تیم افشین قطبی، 13 دقیقه به میدان رفت که همین مساله ظاهرا کمک کرد تا او به لیگ ایران بیاید و شاگرد قطبی در فولاد خوزستان شود. مسی قراردادی به مدت نیم‌فصل با فولاد خوزستان امضا کرد که البته این قرارداد مشروط است و در صورت رضایت باشگاه اهوازی، تمدید خواهد شد

فولاد خوزستان خیلی وقت بود تلاش می‌کرد یک مهاجم جدید به خدمت بگیرد تا مشکل گلزنی را برطرف کند. در رابطه با مهاجم فولاد خوزستان حرف و حدیث‌های زیادی شنیده می‌شد که مهمترین آن، مذاکره با رضا قوچان‌نژاد و مهدی طارمی بود. بازیکنانی که شاید هم افشین قطبی به دنبال جذب‌شان بود اما شرایط اجازه نمی‌داد آنها به فولاد بیایند. به‌عنوان مثال، همسر قوچان‌نژاد مخالف حضور این بازیکن در لیگ ایران بود و این موانع باعث شد فولاد نتواند مهاجم جدیدی به خدمت بگیرد. بعد از آن بحث گادوین منشا پیش آمد. منشا با فولادی‌ها توافق کرد اما از آنجا که دوست داشت در تهران بماند، از باشگاه خوزستانی مهلت خواست تا ببیند پیشنهاد جدیدی به دستش می‌رسد یا نه. تعلل منشا در امضای قرارداد با فولاد خوزستان باعث شد اهوازی‌ها از حضورش ناامید شوند. چراکه بحث تلاش استقلال برای جذب این بازیکن نیجریه‌ای هم جدی شده بود. به این ترتیب باشگاه فولاد خوزستان در عین ناباوری با آرش افشین قرارداد امضا کرد. با بازیکنی که در چند سال اخیر نشان داد از روزهای خوبش دور است و نمی‌شود روی او برای تقویت خط حمله چندان حساب باز کرد.

به هر حال با حضور آرش افشین، تصور می‌شد فولاد خوزستان دیگر از فکر جذب مهاجم جدید بیرون آمده و قرار است با همین نفرات به کارش ادامه دهد اما ناگهان خبر رسید رافائل مسی بوولی مهاجم کامرونی با قرمزپوشان اهوازی قرارداد امضا کرد. بازیکنی که اسمش بیشتر از هر چیزی، هواداران فولاد خوزستان را هیجان‌زده کرد. چراکه در اکثر صفحه‌های هواداری این عنوان را می‌دیدیم «مسی در فولاد». در واقع به کارنامه این مسی کامرونی دقت چندانی نمی‌شد هرچند که او بازیکن نسبتا خوبی به نظر می‌رسد.

بوولی 26 ساله، سال 2013 فوتبالش را با عضویت در باشگاه فاپ کامرون آغاز کرد و یک سال بعد به کانن پیوست که دو سال برای این باشگاه به میدان رفت. این مهاجم 186 سانتی‌متری همچنین در سال 2017 میلادی در عضویت باشگاه آپا کامرون بود و در طول 24 بازی انجام شده برای این تیم، 14 گل به ثمر رساند. مسی پس از آن به فوتبال چین رفت و در سال 2018 با پیراهن تیم یان بیان در لیگ یک چین حضور پیدا کرد. مسی برای این تیم 14 بار و به مدت 1078 دقیقه به میدان رفت که تنها 3 گل زد. این بازیکن بلندقامت فصل گذشته در بازی مقابل شیجیاژوانگ اور برایت که هدایت آن به عهده افشین قطبی بود، از دقیقه 77 برای یان بیان فونده به میدان رفت که ظاهرا همین شناخت 13 دقیقه‌ای باعث شد او شانس حضور در فولاد خوزستان را به دست بیاورد. در این بازی، مسی بوولی گل هم نزده بود.

مسی بوولی در سطح ملی هم سابقه چند بازی را دارد. این مهاجم کامرونی نخستین بازی ملی خود را در 10 اوت 2013 (21 مرداد 92) انجام داد و در مقدماتی قهرمانی کشورهای آفریقایی 2014 با گابن بازی کرد. چند سال بعد، او نخستین گل خود را در مسابقات قهرمانی کشورهای آفریقایی در سال 2018 در بازی با سائوتومه و پرنسیپ به ثمر رساند. در نوامبر 2017، بوولی با تیم ملی کامرون برای یک مسابقه مقدماتی جام جهانی 2018 در برابر زامبیا انتخاب شد و به زمین رفت که این بازی با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید.

رافائل مسی بوولی البته در کاپ آفریقا هم 3 بازی دیگر انجام داد. این مهاجم 26 ساله، در سال 2018 با تیم‌های کنگو، آنگولا و بورکینافاسو در مرحله گروهی بازی کرد تا مشکلی برای امضای قرارداد با فولاد خوزستان نداشته باشد. مساله‌ای که این روزها گریبانگیر پاتوسی و استقلال تهران شده.

نکته جالبی که در مورد رافائل مسی بوولی وجود دارد این است که قرارداد او با فولاد خوزستان به مدت نیم‌فصل است و بعد از آن به پایان می‌رسد که عجیب است. در رابطه با این مساله از باشگاه فولاد خوزستان خبر می‌رسد، قرارداد مسی مشروط است و اگر او انتظارات را برآورده کند، قراردادش به صورت خودکار تمدید خواهد شد. این بازیکن کامرونی برخلاف گادوین منشا که به دنبال مبلغ بالایی بود، ظاهرا با مبلغی معقول به فولاد پیوست که باید دید می‌تواند کارایی خوبی هم داشته باشد یا نه

افشین قطبی فولاد خوزستان مسی بوولی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر