کد خبر: 725615 A

پیم فربیک، مربی هلندی عمان که با این تیم قهرمان جام خلیج‌فارس شده بود و در جام ملت‌های آسیا هم نتایج خوبی گرفت، با تصمیمی غیرمنتظره از سمتش استعفا کرد.

به گزارش ایلنا، مربی هلندی که در سال 2017 هدایت عمان را به عهده گرفت و قراردادش را تا ژوئن 2020 تمدید کرده بود، نامه استعفایش را چهارشنبه به شیخ سالم الوهیبی، رییس فدراسیون فوتبال عمان تقدیم کرد. وهیبی ضمن پذیرش این استعفا، به هیات رییسه دستور داد بلافاصله جلسه‌ای اضطراری تشکیل شود. وهیبی در این باره به خبرنگاران گفت: «پیم فربیک به دلایل شخصی استعفا داد، چرا که می‌خواست زمان بیشتری کنار خانواده‌اش در هلند بگذراند. هیات رییسه استعفای او را پذیرفت و برایش آرزوی خوشبختی دارد. او دوران خوبی با تیم ملی عمان داشت و در ژانویه 2018 توانست پسران تیم ملی را در کویت به دومین قهرمانی جام خلیج‌فارس برساند. در جام ملت‌های آسیا هم او تیم را برای نخستین بار در تاریخ به مرحله حذفی رساند.»

عمان در یک هشتم نهایی جام ملت‌ها نمایش خوبی مقابل ایران داشت، ولی در نهایت با دو گل شکست خورد. عملکرد فربیک که سابقه مربیگری در تیم ملی استرالیا و کره جنوبی را هم دارد با تمجید اکثر کارشناسان فوتبال عمان روبه‌رو شد و خودش هم مایل به ادامه همکاری بود، ولی استعفای ناگهانی‌اش خیلی‌ها را غافلگیر کرد. زمزمه‌هایی شنیده می‌شود که فربیک می‌خواهد در العین امارات جانشین زوران مامیچ شود که هدایت الهلال را به عهده گرفته.

پیم فربیک تیم ملی فوتبال ایرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر