کد خبر: 725377 A

منشا می تواند به استقلال کمک کند

ارش برهانی مهاجم سابق استقلال که این روزها سرمربی شهرداری بندرعباس است در خصوص شرایط این تیم بیش از دیدار امروز مقابل پیکان صحبت‌های زیر را انجام داد.

به گزارش ایلنا،ارش برهانی مهاجم سابق استقلال که این روزها سرمربی شهرداری بندرعباس است در خصوص شرایط این تیم بیش از دیدار امروز مقابل پیکان صحبت‌های زیر را انجام داد.
آقای گل سابق استقلال پیش‌بینی کرد نیم فصل بسیار جذاب و غیر قابل پیش‌بینی‌ای را شاهد خواهیم بود.

*استقلال باید در اولین گام به مصاف پیکان برود ارزیابی تان از این بازی چیست
بازی سختی است. آنها باید بتوانند در اولین گام سه امتیاز را کسب کنند تا با یک روحیه خوب بازی‌های دیگرشان را در لیگ پیگیری کنند. پیکان مربی خودش را عوض کرده و با یک سیستم و تاکتیک جدید مقابل استقلال بازی خواهد کرد. حضور حسین آقا فرکی که در هر تیمی بوده آن تیم همیشه جزو تیم‌های خوب لیگ به شمار می‌رود.

*استقلال دو بازیکن خارجی جدید را نیز به خدمت گرفت. فکر می‌کنید کمک‌ حال استقلال باشند؟
باید در شرایط مسابقه آنها را سنجید. خیلی‌ها از این دو در روزهای اخیر تعریف کردند تا بازی آنها را نبینیم نمی‌توانیم در خصوص آنها اظهارنظر کنیم. امیدوارم که بعد از آن تجربه تلخ دو بازیکن خارجی ابتدای فصل دیگر شاهد حضور بازیکنان بی کیفیت در لیگ ایران نباشیم.

*منشا هم به استقلال پیوست به نظرتان می تواند در استقلال موفق باشد
منشا می‌تواند به استقلال کمک کند. من با منشا در پیکان همبازی بودم. او قدرت حمل توپ خوبی دارد و از شم گلزنی بالایی هم نیز برخوردار است. فکر می‌کنم یکی از انتخاب‌های خوب استقلال حضور منشا در این تیم بود.

*اما خیلی‌ها می‌گویند او در پرسپولیس شرایط خوبی نداشت.
شرایط تیم‌ها با یکدیگر متفاوت است. شاید یک بازیکن در یک تیمی ستاره شود اما در تیم دیگر نتواند خودش را نشان دهد. با حضور بازیکنان خوبی که استقلال در خط هافبک دارد منشا قطعاً در این تیم می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد.

*چه تیم‌هایی را در نیم فصل دوم مدعی قهرمانی می‌دانید؟
با وجود یارگیری‌هایی که تراکتور و سپاهان انجام داده‌اند به علاوه استقلال و پرسپولیس مربع قهرمانی هستند. ما درنیم فصل تغییرات زیادی داشتیم و نقل و انتقالات خوبی هم صورت گرفته پیش‌بینی می‌کنم یک نیم فصل جذاب و غیر قابل پیش‌بینی را در پیش داشته باشیم.

*دو مربی جدید هم به کادر فنی اضافه شده است چه شناختی از انها دارید
در خصوص فرهاد مجیدی که نیازی به صحبت نیست. او اسطوره باشگاه استقلال است، هواداران خیلی او را دوست دارند و با او خاطرات دارند. من فکر می‌کنم زوج فرهاد و شفر می‌تواند بازدهی بسیار خوبی در استقلال داشته باشد. در خصوص مربی دیگر هم باید بگویم شناخت چندانی از وی ندارم اما از بازیکنان شنیده‌ام که توانایی بسیار خوبی دارند.

*اگر موافق باشید کمی هم در خصوص تیم ملی صحبت کنیم عملکرد ملی پوشان رضایت بخش بود
جام ملت‌های آسیا تمام شد و قطر هم قهرمان این دوره از رقابت‌ها شد. صحبت کردن در این خصوص دیگر دردی را دوا نمی‌کند. ما نتوانستیم قهرمان شویم و الان باید برای چهار سال آینده برنامه‌ریزی کنیم. چه کسی فکر می‌کرد قطر قهرمان شود. آنها در این چند سال بازیکنان بزرگ و باتجربه را وارد فوتبالشان کردند و همین باعث شد که پیشرفت کنند. قهرمانی قطر حاصل یک برنامه‌ریزی بلند مدت فدراسیون قطر است.

*کی‌روش هم از فوتبال ایران جدا شد و رفت. آیا این در آینده به ضرر فوتبال ایران است؟
کی‌روش مربی بزرگ و حرفه‌ای بود. در این چند سالی هم که در ایران بوده بازدهی خوبی داشته. به نظرم ما باید قدر کی‌روش را می‌دانستیم. بازیکنان از کار کردن با کی‌روش لذت می‌بردند و حالا باید با افکار یک مربی جدید آشنا شوند. من فکر می‌کنم ما از رفتن کی روش ضرر خواهیم کرد.

 

استقلال ارش برهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر