کد خبر: 725314 A

جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به میزبانی امارات برگزار شد و تیم ملی فوتبال قطر توانست جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

به گزارش ایلنا، ژاوی هرناندز، ستاره سابق بارسلونا پیش از بازی‌ها پیش‌بینی کرد که ژاپن و قطر به فینال صعود کنند و در نهایت قطر قهرمان شود. این ستاره السد درباره دلیل پیش‌بینی عجیب اما درست خود، گفت‌: «من اطمینان داشتم که قطر جام قهرمانی را بالای سر می‌برد. وقتی قبل از بازی‌ها پیش‌بینی قهرمانی قطر را کردم، بعضی‌ها گفتند که دیوانه شده است و یا از روی تعصب صحبت می‌کند اما من به حرف خود اطمینان داشتم چرا که به خوبی تیم قطر را می‌شناختم.»

او ادامه داد: «من از نزدیک بازیکنان قطر را می‌شناختم. در آکادمی اسپایر شاهد پیشرفت فوتبال قطر بودم. بر این باور هستم که تاسیس آکادمی اسپایر و آموزش بازیکنان در آن دلیل این قهرمانی بود و در نهایت هم این سرمایه‌گذاری جواب داد و قطر قهرمان شد. پیش‌بینی می‌کردم که قطر در ضربات پنالتی و یا با نتیجه یک بر صفر ژاپن را شکست دهد چرا که ژاپن هم تیم بسیار خوب و قوی است اما در نهایت با این نتیجه خوب به سود قطر بازی تمام شد.»

ژاوی در پایان صحبت‌های خود گفت: «گل دوم قطر را که توسط عبدالعزیز حاتم به ثمر رسید بار‌ها نگاه کردم. این گل ثمره سال‌ها کار و تلاش سانچس در اسپایر است. به نظرم او بهترین مربی مجموعه اسپایر است. تیم قطر بازیکنانی چون اکرم عفیف، عبدالکریم حسن، بسام الراوی، پدرو، طارق سلمان و خوخی را در اختیار دارد که همه آنها می‌توانند در اروپا بازی کنند. باید این بازیکنان به خوبی حفظ شوند چرا که آینده فوتبال قطر هستند.»

ژاوی جام ملت های 2019 امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر