کد خبر: 725280 A

هیچ وقت نباید حرف سردار آزمون را گوش کنم

گلر ملی پوش پرسپولیس نسبت به گفته های تقوی واکنش نشان داد.

علیرضا بیرانوند پس از برتری پرسپولیس مقابل پدیده اظهار داشت: خوشبختانه نیم‌فصل دوم را با برد شروع کردیم و به هواداران تبریک می‌گویم. در ۱۰-۱۵ دقیقه اول پدیده عالی بود اما ما با تمرکز داشتن بهتر شدیم و برد شیرین را به دست آوردیم.

وی افزود: نیم‌فصل دوم واقعاً سخت است همه تیم‌ها بازیکنان خوبی جذب کردند به نظرم تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و پرسپولیس مدعیان اصلی قهرمانی هستند.

بیرانوند در مورد اینکه سردار آزمون گفته بود پنالتی که بیرانوند گرفت با اشاره من بود، گفت: یعنی با حرف او پنالتی را گرفتم؟ من همیشه قبل از بازی‌ها تیم‌های حریف را آنالیز می‌کنم مخصوصاً کاشته زن‌ها و پنالتی‌زن‌ها. در جام ملت‌ها هم آنالیز کردم و می‌دانستم به کجا می‌زند. حواسم به سردار نبود و فکر کنم شانس من بود که او را تلویزیون پشت بازیکن ژاپن نشان داد.

وی گفت: بعد از آن به سردار گفتم روی مخ من نرود. (با خنده) در دیدار با ژاپن قصدم این بود همانجایی که بازیکن ژاپن می‌زند بروم اما تا دقایق آخرین این ور و آن ور کردم در نهایت نتوانستم توپ را بگیرم. در مجموع دروازه‌بان باید خودش تصمیم بگیرد که چه کاری انجام دهد. 

دروازه‌بان پرسپولیس در مورد ماندنش در این تیم گفت: تصمیم گرفتم که بمانم و بهترین عملکرد را داشته باشم. خوشحالم و امیدوارم هوادارانم راضی باشند. امیدوارم امسال در سه جام خوب کار کنیم. رفتن در این شرایط سخت بود چون تیم‌ها در جریان جام ملت‌ها که ما حضور  داشتیم در حال نقل و انتقالات بودند و نمی‌توانستم بروم و با آنها مذاکره کنم چون باید روی تیم تمرکز می‌کردم در این شرایط اگر تصمیم به رفتن می‌گرفتم اشتباه بود.

بیرانوند در مورد حضور عرب در باشگاه پرسپولیس گفت:‌فکر نمی‌کنم در حال حاضر باشگاه مشکل مالی داشته باشد من قبلاً هم گفتم هر کسی جای گرشاسبی بیاید به قولی نانش در روغن است چون باشگاه بدهی به کسی ندارد در حال حاضر هم عرب بیشترین تمرکزش این است که قرارداد بازیکنان را به ۵۰ درصد برساند. ما تا الان ۳۵ درصد پول گرفته‌ایم اما همین پدیده که مالکش هم تغییر کرد و مشکلات زیادی هم داشت ۵۰ درصد از قراردادش را پرداخت کرده اما پرسپولیس که در سه جام می‌جنگند هنوز بازیکنان ۳۵ درصد گرفته‌اند.

وی در مورد اینکه تقوی گفته بود پرسپولیس حمایت می‌شود، بیان داشت: او یک پیشکسوت است و من نمی‌توانم جواب کسی را بدهم. امیدوارم پیشکسوتان پرسپولیس جواب او را بدهند ما هم تقوی را به پیشکسوتان پرسپولیس می‌سپاریم.

دروازه پرسپولیس افزود: از اول فصل تحت فشار بودیم نمی‌دانم چه کار کرده‌ایم که اینقدر تحت فشار هستیم. متأسفانه ما هم نمی‌توانیم چیزی بگوییم.

بیرانوند در مورد رفتن منشا به استقلال گفت: فکر نمی‌کنم منشا آنطور که می‌خواست انتخاب کرده باشد و جذب او برای کوبیدن پرسپولیس بود سخت بود که این بازیکن به استقلال برود و اصلاً استقلالی‌ها روی او فکر نمی‌کردند. 

وی در مورد اینکه چرا باید پرسپولیس زمین زده شود، عنوان کرد: نمی‌دانم ما که زورمان به کسی نمی‌رسد چون حرف بزنیم محروم می‌شویم تنها کاری که می‌کنیم این است که با پیروزی جواب حاشیه‌سازان را بدهیم. امسال هم خوشبختانه با جذب بازیکنان خوب سال پرسپولیس است.

دروازه‌بان پرسپولیس د ر مورد رفتن کی‌روش گفت: او تیمی ملی ساخت که سخت می‌باخت و فکر کنم در ۱۰۰ بازی تنها ۱۱ شکست داشتیم خود من از رفتن او خیلی ناراحت هستیم در حال حاضر تیم ملی بازیکنان خوبی دارد و خود این بازیکنان توضیح خواهند داد که چه تفاوت‌هایی وجود داشته است. کی‌روش روی تیم ملی عرق داشت و همیشه به بازیکنان می‌گفت برای مردم بازی کنید نه خودتان.

وی در مورد اینکه برخی گفته‌اند برانکو گزینه خوبی برای تیم ملی است، گفت: در این مورد نظر تاج، فدراسیون و وزارت ورزش مهم است. امیدوارم هر کسی می‌آید تیم ملی را در همین سطح نگه دارد.

پرسپولیس پدیده علیرضا بیرانوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر