کد خبر: 724859 A

تا به امروز حدود 40 بازیکن سابقه پوشیدن پیراهن دوتیم استقلال و پرسپولیس را در کارنامه خودشان دارند.

به گزارش ایلنا، شاهرخ بیانی، مرحوم رضا احدی، احمدرضا عابدزاده، مهدی هاشمی‌نسب و علیرضا نیکبخت‌واحدی سرآمد این لیست بلندبالا و انتقال‌های جنجالی هستند. اما بسیاری از این انتقال‌ها به شکل غیرمستقیم بوده و بازیکنان بعد از جدایی از قرمز و آبی راهی تیم‌های دیگر شده و بعد از آن به باشگاه رقیب رفته‌اند. با رفتن گادوین منشا به استقلال این لیست باز هم طولانی‌تر شد. مهاجم نیجریه‌ای سومین بازیکن خارجی فوتبال ایران است که یاغی می‌شود و به تیم رقیب می‌رود. هوار ملامحمد، ژاک الونگ الونگ و این بار هم منشا بازیکنان خارجی هستند که در هر دو تیم بازی کرده‌اند. جالب اینکه هر 3 نفر از تیم قرمز به آبی رفته‌اند.

منشا، ششمین نفر است

گادوین منشا ششمین بازیکن پرسپولیس است که به شکل مستقیم از این تیم به استقلال رفته است. مهدی هاشمی‌نسب، هوار ملامحمد، علی انصاریان، علی علیزاده و محمد قاضی دیگر نفراتی بودند که بدون واسطه از پرسپولیس جدا شده و پیراهن آبی را بر تن کردند. بعد از لیگ سیزدهم بار دیگر یک بازیکن پیدا شد که مستقیم به تیم رقیب برود.

منشا بعد از کنعانی‌زادگان

محمدحسین کنعانی‌زادگان آخرین بازیکنی بود که در لیگ شانزدهم به استقلال آمد. او به شکل قرضی و برای پشت سر گذاشتن دوران سربازی به ملوان رفته بود و پرسپولیسی‌ها انتظار داشتند تا طبق قرارداد به تیم‌شان برگردد اما خب قرارداد آن‌گونه که قرمزها تصور می‌کردند نبود و این مدافع از دست‌شان پرید. کنعانی‌زادگان اما در تیم جدیدش مصدوم شد و بعد از یک فصل بد و ناموفق از این تیم کنار گذاشته شد. البته با توجه به اینکه او فصل قبل در ملوان بازی می‌کرد انتقال مستقیم محسوب نمی‌شود.    

چهارمین مهاجم

علی علیزاده، مرحوم مهرداد اولادی و محمد قاضی مهاجمانی بودند که بعد از پوشیدن پیراهن پرسپولیس به استقلال آمدند. از این جمع فقط محمد قاضی خرید خوبی برای آبی‌ها بود و 2 نفر دیگر به ویژه اولادی انتظارات را برآورده نکردند. حالا باید دید گادوین منشا به عنوان چهارمین مهاجمی که از پرسپولیس به استقلال می‌آید، می‌تواند در تیم رقیب موفق باشد یا نه؟

استقلال پرسپولیس گادوین منشا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر