کد خبر: 724847 A

اگر مجوز آن برای لیگ صادر نشود

استقلالی‌ها گادوین منشا را هم به عنوان سهمیه آزاد جذب کردند تا پرونده نقل و انتقالات این تیم با پر شدن لیست بزرگسالان بسته شود.

به گزارش ایلنا، استقلالی‌ها گادوین منشا را هم به عنوان سهمیه آزاد جذب کردند تا پرونده نقل و انتقالات این تیم با پر شدن لیست بزرگسالان  بسته شود. اما هنوز درباره اینکه وینفرد شفر می‌تواند از آیاندا پاتوسی در لیگ برتر استفاده کند یا نه تردیدهایی وجود دارد و اخبار ضد و نقیضی شنیده می‌شود. از یک طرف با استناد به قانون سازمان لیگ برای بازیکنان خارجی پاتوسی هیچ شانسی برای گرفتن مجوز بازی در لیگ برتر را ندارد و از طرف دیگر شنیده می‌شود با توجه به توضیحات استقلالی‌ها و موارد مشابه قبلی از جمله استنلی کی‌روش که با تغییر کوچک در قانون مجوز فعالیت‌شان را گرفتند، مشکل خرید جدید آبی‌ها حل و فصل خواهد شد. اما خب هیچ تضمینی وجود ندارد که سازمان لیگ به این بازیکن اهل آفریقای جنوبی مجوز بدهد.

در این صورت برنامه باشگاه چه خواهد بود و چه تدبیری می‌اندیشند؟ امکان فسخ قرارداد با پاتوسی وجود ندارد و او حتی اگر مجوز فعالیت در لیگ ایران را نگیرد باید تا آخر فصل بماند و دستمزدش را هرچقدر که هست تمام و کمال دریافت کند. بهترین اتفاق ممکن صدور مجوز حرفه‌ای برای این بازیکن است تا استقلالی‌ها با خیال راحت از توانایی‌های او برای رسیدن به هدف‌شان که قهرمانی است استفاده کنند. امااگر مجوز بازی او صادر نشود برنامه و نقشه دوم آبی‌ها چیست؟  

پاتوسی مثل آسمیر

 اگر سازمان لیگ به هر دلیلی مجاب نشود که که آیاندا پاتوسی شرایط بازی در لیگ برتر را دارد و حاضر به صدور مجوز او نشود، آن‌وقت استقلالی فقط می‌توانند در لیگ قهرمانان آسیا از خرید جدیدشان استفاده کنند. طبق برنامه اولین رویارویی آبی‌ها در آسیا 14‌اسفند با الدوحیل قطر است. آنها 21 اسفند با العین روبه‌رو می‌شوند و 19 فروردین هم میزبان الهلال خواهند بود. بعد از آن 3، 16 و 30 اردیبهشت دور برگشت بازی خواهد بود. اگر هم موفق به صعود شوند که 2 بازی دیگر در مرحل یک شانزدهم در خرداد خواهند داشت.

به عبارت دیگر آن‌وقت پاتوسی تا پایان قراردادش 6 الی 8 بازی برای استقلال انجام می‌دهد. این موضوعی است که یکی از مدیران استقلال هم آن را تایید می‌کند و می‌گوید اگر مجوز بازی پاتوسی در لیگ را ندهند، همین که بتواند در آسیا بازی‌ها را برایمان دربیاورد هم خوب است. این موضوعی است که مشابه آن در باشگاه رقیب یعنی پرسپولیس هم اتفاق افتاده است. در دوره سرمربیگری مصطفی دنیزلی، قرمزها که لیست بزرگسالان‌شان در لیگ پر بود، دروازه‌بانی به نام آسمیر آودوکیچ  را به عنوان سهمیه آزاد خریدند و از او فقط در لیگ قهرمانان آسیا استفاده کردند. این گلر اهل بوسنی را قرضی گرفته بودند. او هم در آسیا برای قرمزها درخشید و در پایان این قرارداد کوتاه مدت به کشورش برگشت. این اتفاقی است که اگر سازمان لیگ مجوز بازی پاتوسی در لیگ برتر را ندهد، شفر از او در آسیا استفاده خواهد کرد و استقلالی‌ها در این خصوص صحبت کرده و تصمیم‌شان را گرفته‌اند.

استقلال گادوین منشا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر