کد خبر: 724784 A

اتفاقی نادر در تاریخ آبی‌ها و فوتبال ایران

استقلال بیش از 2 ترکیب 11 نفره کامل از فوتبالیست‌های مطرح و قابل را در اختیار دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال تهران در فصل نقل و انتقالات با جذب 4 بازیکن جدید و اضافه کردن آنها به فهرست نفراتش و البته با توجه به جذب 12 بازیکن در پنجره تابستانی به کلی یک تیم جدید تشکیل داده است و حالا با جمع شدن این نفرات در کنار یکدیگر و البته با احتساب بازیکنان جدا شده و داشته‌های این تیم از قبل، حالا دو تیم کامل، پر ستاره و مدعی در اختیار شفر قرار دارد که این اتفاق در تاریخ فوتبال ایران و باشگاه استقلال کم سابقه است.

آبی پوشان حسینی و رحمتی را به عنوان گلر، زکی پور و نور افکن را به عنوان دفاع چپ، منتظری، چشمی، سهرابیان و دانشگر را به عنوان مدافع میانی، وریا غفوری و فرشاد محمدی مهر را به عنوان دفاع راست. علی کریمی و فرشید باقری در هافبک دفاعی، طاق همام، مهدی قائدی، فرشید اسماعیلی و داریوش شجاعیان به عنوان هافبک‌های هجومی، باقری، تبریزی، صیادمنش و پاتوسی به عنوان مهاجمان کناری و در نهایت کونگالوس و منشا به عنوان مهاجم نوک در اختیار دارد که نشان می‌دهد دو تیم کامل و پرمهره در اختیار شفر قرار دارد.

Screenshot_2019-02-05 Football Formation Creator - Make Your Team and Share Tactics

ضمن اینکه علاوه بر این نفرات بازهم مهره‌های خوبی در اختیار استقلال و شفر قرار دارد. خسرو حیدری، محسن کریمی، میثم تیموری، رضا آذری، سجاد آقایی و... را در اختیار دارد.

جمع کردن این همه نفرات کلیدی که شاید هرکدام از آنها در هر یک از 15 تیم دیگر لیگ برتر توانایی بازی در ترکیب اصلی و 11 نفر اولیه را دارند.

با این تفاسیر می‌توان به استقلال لقب پرمهره‌ترین تیم حال حاضر لیگ برتر را داد و باید دید شفر و کادرفنی به چه شکل از این پتانسیل عظیم استفاده می‌کند و چه نتیجه‌ای برایش حاصل می‌شود.

لیگ برتر فوتبال استقلال تهران وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر