کد خبر: 723944 A

ایران در جام ملت‌ها می‌توانست فینالیست باشد

فابیو جانواریو هافبک برزیلی و محبوب سال‌های دور استقلال هنوز از علاقه‌اش به این تیم می‌گوید و اعتراف می‌کند یکی از بهترین سال‌های بازیگری‌اش حضور در جمع آبی‌پوشان بوده است.

به گزارش ایلنا،فابیو جانواریو هافبک برزیلی و محبوب سال‌های دور استقلال هنوز از علاقه‌اش به این تیم می‌گوید و اعتراف می‌کند یکی از بهترین سال‌های بازیگری‌اش حضور در جمع آبی‌پوشان بوده است.

با وی درخصوص شرایط این روزهایش در برزیل، عملکرد استقلال در نیم فصل اول لیگ، نتایج ایران در جام ملت‌ها و همچنین قهرمانی قطر صحبت کردیم.

این روزها مشغول انجام چه کاری هستید؟

در کلاس‌های مربیگری شرکت می‌کنم و می‌خواهم هرچه زودتر مربیگری را شروع کنم، دوست دارم تجربه این چند سال فوتبال بازی کردنم را در اختیار جوانان بگذارم.

دلت برای ایران تنگ نشده است؟

اتفاقا خیلی دوست دارم بار دیگر به ایران بازگردم زیرا خاطرات خوبی را در این چند سال حضورم در ایران به یاد دارم. مردم شما خیلی مهمان‌نواز هستند و از اینکه در ایران بودم همیشه احساس خوبی داشتم. امیدوارم باز هم شرایطی فراهم شود که بتوانم به ایران بیایم.

آیا هنوز با هواداران استقلال در تماس هستید؟

شاید باورتان نشود هنوز هم هواداران استقلال پیغام شخصی می‌گذارند و از من می‌خواهند که به ایران بیایم. آنها خیلی به من لطف دارند. دوست دارم بار دیگر فرصتی برایم فراهم شود که به ورزشگاه آزادی بیایم و بازی تیم شما را ببینم.

با بازیکنان استقلال در تماس هستید؟

کم و بیش از طریق برنامه اینترنتی در تماس هستم. با دوستان خوبی چون خسرو و حتی فرهاد مجیدی در تماس هستیم و یاد خاطرات می‌کنیم. من دوستان خیلی خوبی در ایران دارم و امیدوارم یک بار دیگر آنها را از نزدیک ببینم.

پس با این تفاسیر پیگیر استقلال هستید.

تا جایی که وقت کنم پیگیر هستم. استقلال فصل گذشته عملکرد خیلی خوبی داشت و توانست نتایج خوبی هم کسب کند البته اگر آنها کمی بدشانس نبودند شاید در آسیا هم فینالیست می‌شدند. استقلال و پرسپولیس فصل گذشته توانایی قهرمان شدن در آسیا را داشتند و این نشان می‌دهد فوتبال شما خیلی پیشرفت کرده است.

استقلال امسال را چطور می‌بینید؟

استقلال امسال را تیم جوان و خوبی دیدم. بازیکنان جوان و باانگیزه‌ای در تیم شما حضور دارند که قطعا آینده استقلال را خواهند ساخت. شفر را هم می‌شناسم؛ مربی باتجربه و بزرگی است و می‌داند چگونه از بازیکنان استفاده کند. من مطمئن هستم همچون فصل گذشته استقلال مدعی خواهد شد.

اما استقلال در لیگ قهرمانان آسیا در گروه سختی قرار دارد.

تیم‌های آسیایی همه پیشرفت کرده‌اند و این نیست که خودت را از پیش مقابل هر تیمی برنده بدانی. تیم‌های قطری و اماراتی خیلی خوب توانسته‌اند بازیکنان بزرگ را به کشورهای‌شان بکشانند و از تجربه آنها در زمین استفاده کنند. نگاه کنید ژاوی با این همه تجربه و افتخار به قطر آمده است.

در مورد قطر صحبت کردید، این تیم توانست قهرمان جام ملت‌های آسیا شود.

واقعا چنین انتظاری را داشتم. قطر در این چند سال خیلی در فوتبال سرمایه‌گذاری کرده است. این تیم تا بازی فینال حتی یک گل هم دریافت نکرده بود. این نشان می‌دهد در ساختار تیم و دفاعی خیلی خوب شده‌اند.

تیم ایران را چطور دیدید؟

تیم ایران بدشانس بود. آنها هم توانایی فینالیست شدن را داشتند. اگر مقابل ژاپن دچار احساسات نمی‌شدند می‌توانستند این تیم را شکست دهند البته این یک تجربه‌ای شد تا در آینده دیگر دچار چنین اتفاقاتی نشوند.

کی‌روش هم از فوتبال ایران رفت؟

کی‌روش تجربه خیلی خوبی داشت، او هشت سال در فوتبال ایران مربیگری کرد و توانست ساختار فوتبال ایران را درست کند. اگر قرار است این مربی از ایران برود باید یک مربی بزرگتر از وی یا هم‌سطح او به ایران بیاورند. در کل امیدوارم فوتبال شما همیشه موفق باشد زیرا پتانسیل آن را دارید.

استقلال فابیو جانواریو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر