کد خبر: 723529 A

تراکتورسازی در نیم فصل دوم لیگ برتر پرمهره‌تر و خطرناک‌تر از نیم فصل اول است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تراکتورسازی تبریز که در تعطیلات پیش فصل درگیر پروژه واگذاری و خصوصی‌سازی بود، مدتی از زمان نقل و انتقالات را از دست داد ولی با این حال با تلاش‌های زنوزی توانست یک تیم خوب و پر مهره ببندد تا سرخ‌های تبریز در قامت یک مدعی قهرمانی پا به مسابقات لیگ برتر بگذارند.

جذب مهره‌های کلیدی و با تجربه تیم ملی و همچنین خرید 3 بازیکن خوب خارجی به تراکتورسازان کمک کرد تا چهره جدید تراکتورسازی با نتایجی خوب کم کم خودش را بالا بکشد و نیم فصل را در رتبه چهارم جدول به پایان برساند و برنامه‌هایش را در پنجره زمستانی دنبال کند.

تراکتورسازی در تمامی پست‌ها در نیم فصل تقویت شد و حالا در شرایطی پا به ادامه مسابقات می‌گذارد که دو تیم کامل و مدعی در اختیار لیکنز بلژیکی قرار دارد

به همین بهانه به سراغ ترکیب نفرات تراکتورسازی در نیم فصل دوم و تیم سوپر کهکشانی تبریزی رفتیم و به بررسی پست به پست بازیکنان تیم پرداختیم.

 

دروازه، رقیب جدی برای فروزان آمد

سرخپوشان ابتدای فصل محسن فروزان را به تبریز برگرداندند ولی نداشتن یک نیمکت مطمئن برای گلر اصلی این تیم از نکاتی بود که در نیم فصل به فکر رفع آن افتادند. محمدرضا اخباری تجربه و سابقه خوبی در تبریز و در تراکتورسازی دارد و با بازگشت به این تیم می‌تواند رقابت جذابی با گلر شماره یک داشته باشد.

 

خط دفاع، موسوی اضافه شد

تراکتورسازی در خط دفاع در نیم فصل نخست متزلزل نشان داد و جدایی زودهنگام محمد اهل‌شاخه نشان از این موضوع دارد. طیبی و عبدالله‌زاده به همراه سلیمی جوان در مرکز خط دفاع هستند و سمت چپ در اختیار حاج صفی قرار دارد. در سمت راست خط دفاع هم دانیال اسماعیلی‌فر بازی می‌کند که عملکرد خوبی در نیم فصل نخست داشت. روی نیمکت تراکتورسازان رضا شربتی گزینه جانشینی برای حاج‌صفی است ولی برای دفاع راست رقیبی برای اسماعیلی‌فر وجود نداشت که با آمدن موسوی این مشکل حل شد. موسوی و اسماعیلی‌فر قابلیت بازی به عنوان وینگر راست را هم دارند و احتمال حضور همزمان آنها در ترکیب وجود دارد.

 

خط هافبک؛ کهکشانی‌تر از همیشه

خط هافبک تراکتورسازی را می‌توان نقطه قوت این تیم دانست چرا که با حضور شجاعی، دژاگه، مهدی‌پور، سوگیتا، نقی‌زاده و... تلفیقی از تجربه، تکنیک، خلاقیت و سرعت را در دل خود داشت و حالا با اضافه شدن نفراتی مثل کنستانت و ایمانی قدرت بیشتری هم یافته است و انتخاب 3، 4 یا حتی 5 بازیکن از بین این نفرات برای ترکیب اصلی کار راحتی نیست.

 

خط حمله، بازگشت آقای گل

آنتونی استوکس که با گلزنی‌هایش خط حمله تراکتور را بیمه کرده بود در هفته‌های پایانی نیم فصل نخست از مرخصی برنگشت تا این تیم به مشکل بخورد ولی در نهایت پس از مذاکراتی که انجام شد طرفین برای ادامه همکاری به توافق رسیدند و حالا استوکس به تمرینات برگشته و در انتظار شروع دوباره لیگ و ادامه گلزنی‌هایش است. به خط حمله تراکتور، ساسان انصاری هم اضافه شده و این تیم با قدرتی مضاعف در خط حمله نیم فصل دوم را شروع می‌کند.

 

ترکیب اصلی:

اضافه شدن نفرات جدید و همچنین تغییر سرمربی باعث شده حدس زدن ترکیب تراکتورسازی در نیم فصل دوم کار سختی شود و قطعاً خود لیکنز هم همانطور که گفته شد کار سختی برای چینش 11 نفر اصلی خودش دارد.

اینکه چه سیستمی برای بازی استفاده شود هم اهمیت زیادی در این مورد دارد ولی با توجه به شرایط موجود احتمالاً تراکتورسازان در نیم فصل دوم به شکل زیر به میدان خواهند رفت:

capture_185

تراکتورسازی تبریز لیگ برتر فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر