کد خبر: 723426 A

فیلم اختصاصی ایلنا

سرمربی استقلال تهران می‌‎گوید از جمع بازیکنان فعلی که در اختیار دارد راضی است و قرار نیست بازیکن جدیدی به این تیم اضافه شود.

وینفرد شفر در حاشیه نشست هم اندیشی مربیان، سرپرستان و کاپیتان های لیگ برتری با داوران قبل از شروع لیگ برتر گفت: باشگاه ها، هواداران و تلویزیون باید داوران را حمایت کنند. بعضی وقت ها بازیکن از یک تیم محروم می شود و بعضی وقت ها یک بازیکن از یک تیم محروم نمی شود و این ذهنیت ایجاد می شود که چرا فقط از یک تیم بازیکن محروم می شود؟

شفر در ادامه اضافه کرد: این شغل داوران است و فدراسیون باید دستمزد بیشتری به داوران پرداخت کند. شغل بسیار سخت و مشکلی است و هر باشگاهی که می بازد طبیعی است که علیه داور صحبت کند و بابت همین مسائل است که باشگاه ها و فدراسیون باید به داوران کمک کنند. این فقط داوران نیستند که اشتباه می کنند و همه ما و شبکه های تلویزیونی نیز اشتباه می کنند و نباید اشتباهات تا این اندازه بزرگ شود. فدراسیون فوتبال باید هر چند وقت یک بار کلاس هایی برگزار کند تا آنها کنار یکدیگر فیلم بازی ها را ببینند، اشتباهات را مرور کنند و عملکرد خود را بررسی کنند. در دیدار ما با پدیده، یک گل زدیم و داور آفساید گرفت و ما در جریان بازی اعتراض نکردیم و بعد از مسابقه فیلم را دیدیم و به داور اعتراض کردیم. در فوتبال آلمان کمک داور ویدئویی حضور دارد و خیلی ها از این بابت خوشحال نیستند.

وی افزود: وقتی در فوتبال آلمان آمار عملکرد داوران را مشاهده می کنید، بعضی ضرر و بعضی استفاده کردند. من دیروز بازی های اسپانیا و ایتالیا را نگاه کردم و همه تیم های بازنده درباره داور منفی صحبت کردند. باید به داوران قدرت بدهیم و فدراسیون باید داوران را قوی تر کند. من می دانم که پیشینه داوری در ایران بسیار بسیار خوب است. بازی فینال المپیک و داور بازی برزیل یک ایرانی بود. شاید تیم های ایرانی از مسابقات کنار بروند اما داوران تا مراحل پایانی باقی می مانند. کسی نمی تواند فضای مجازی را متوقف کند. داور نباید بین دو نیمه فضای مجازی را نگاه کند تا ببیند نظر مردم چیست و باید روی بازی تمرکز کند. دست کاری کردن صفحات اینستاگرام کاری ندارد و با یک مقدار پول می توانید مطالب خود در اینستاگرام منتشر کنید. علیه من نیز این اتفاق می افتد و مطالبی منتشر می شود اما من فارسی بلد نیستم و نمی توانم بخوانم.

سرمربی استقلال در باره حقوق کم داوران در ایران گفت: داوران حقوق بهتری باید داشته باشند و مانند یک داور حرفه ای حقوق دریافت کنند. در فوتبال آلمان نیز این اتفاق رخ داد و این تغییر انجام شد. فدراسیون فوتبال نیز باید از طریق جلسات آموزشی، آموزش داوران را بهتر و قوی تر کند.

شفر در ادامه درباره بررسی وضعیت آبی ها در شروع لیگ، تصریح کرد: بازیکنان ملی ما روز گذشته به تمرین بازگشتند. بهتر بود که بازیکنان با قهرمانی باز می گشتند. فکر می کنم الان تیم خوبی داریم. بازی اول ما در پیش است و باید ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد. یکی از مشکلات ما مصدومیت علی کریمی است و باید تمرکز ما روی بازیکنانی باشد که اکنون در اختیار داریم. امیدوارم با یک مسابقه خوب لیگ را شروع کنیم. بازیکنان جوان زیادی داریم و باید به بازیکنان جوان نیز شانس بدهیم. هواداران همیشه یاز دوازدهم ما هستند و می دانند که به بازیکنان جوان برای آینده باید شانس بدهند.

وی درباره خرید جدید آبی پوشان، افزود: بازی های زیادی از پاتوسی دیدم و عملکرد او را بررسی کردم. در آفریقای جنوبی هوا گرم است و اینجا هوا سرد. امیدوارم خیلی زود با شرایط تطبیق پیدا کند.

سرمربی استقلال درباره وضعیت منشا، بیان کرد: درباره منشا دیروز یک شوخی خوب انجام دادیم و امروز نمی توانیم تکرار کنیم.

شفر در پاسخ به این سوال که آیا پاتوسی در تست پزشکی شرکت نکرده، گفت: من بعد از جلسه با دکتر نوروزی درباره پاتوسی صحبت می کنم. ایشان شماره یک هستند و می دانند که باید چه کنند.

حجم ویدئو: 44.51M | زمان ویدئو: 00:05:19
استقلال تهران وینفرد شفر آیاندا پاتوسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر