کد خبر: 723390 A

درخواست کارشناس اماراتی از فدراسیون فوتبال امارات:

سرپرست سابق تیم فوتبال الوحده انتقادات شدیدی علیه بازیکنان تیم ملی و فدراسیون فوتبال امارات به زبان آورد.

به گزارش ایلنا، پس از شکست سنگین اماراتی ها برابر قطر و نرسیدن آنها به بازی فینال، همان طور که پیش بینی می شد انتقادات تندی علیه رئیس فدراسیون، سرمربی و بازیکنان این تیم در رسانه ها به راه افتاد. عبداله صالح که سابق بر این به عنوان سرپرست تیم الوحده امارات به فعالیت می پرداخت، یکی از صریح الهجهترین کارشناسان فوتبال امارات شناخته می شود. او  در برنامه المنصه شبکه دبی اسپورت، ساختار فدراسیون فوتبال امارات، تصمیمات سرمربی تیم ملی و بازیکنانش را زیر سوال برد. 

او که عصبانیت شدیدی از نتیجه پایانی حضور اماراتی ها در جام ملت ها داشت انتقادات خود را در ادامه تندتر هم کرد و درباره بازیکنان تیم ملی امارات تنبیه عجیبی را به زبان آورد. او گفت: به عقیده من باید تمامی بازیکنان تیم ملی را به خدمت سربازی فرستاده شوند و موهایشان نیز از ته زده شود. البته این را باید بگویم که نظر من لزوما تنبیه نیست و همین موضوع سربازی رفتن شما یک افتخار برای آنها خواهد بود چرا که این بار با لباس ارتش به مملکت خود خدمت خواهند کرد. 

در طرف مقابل اما چندی پیش مروان بن خریطه، رئیس فدراسیون فوتبال امارات در دفاع از تیم ملی این کشور سخنانی به زبان رانده بود که مذاق صالح خوش نیامده بود. بن خریطه گفته بود: برای ما مهم نیست که چگونه بازی می کنیم و تنها کسب پیروزی و گل زدن برای ما مهم است. همین جملات کافی بود تا چاشنی عصبانیت آقای مفسر بیشتر هم شود. او ادامه داد:  این بسیار جای تعجب و تاسف دارد که در شرایط کنونی چنین حرف هایی را می شنوم. 

عبداله صالح حمله محکم تری به سوی رئیس فدراسیون امارات کرد و فقط مروان بن خریطه را مورد هدف خود قرار داد و درباره اظهارنظر وی گفت: با احترامی که برای همه قائل هستم باید حرف هایم را بزنم. چرا باید رئیس فدراسیون فوتبال امارات بگوید برای من مهم نیست تیمم چگونه بازی می کند و تنها به فکر گلزنی است؟ در 34 سالی که من در فوتبال هستم برای اولین بار است که می شنوم رئیس فدراسیونی بیاید صحبت های این گونه ای مطرح کند. 

اماراتی‌ها که از آلبرتو زاکرونی عبور کرده اند در حال حاضر  به دنبال گزینه‌های جدید سرمربیگری مثل لوپتگی هستند اما تغییرات در فوتبال این کشور تنها شامل سرمربی نخواهد بود و احتمالا کل فدراسیون به دلیل شکست سنگین مقابل قطر در نیمه نهایی از کار برکنار می شود.

تیم ملی فوتبال امارات زاکه رونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر