کد خبر: 723284 A

به خاطر تمام زحمات کی‌روش از او ممنونم

یکی از بازیکنانی که نمایش موفقی در جام ملت‌ها داشت اشکان دژآگه بود که اعتقاد دارد هنوز هم توان دیدن دوباره بازی با ژاپن را ندارد.

به گزارش ایلنا، پس از نیمکت‌نشینی در جام جهانی، کاپیتان تیم ملی در جام ملت‌ها یکی از مهره‌های کلیدی شاگردان کارلوس کی‌روش بود اما درخشش او هم نتوانست مانع از پایان تلخ تیم ملی در امارات شود.

درست است که ایران حذف تلخی داشت اما در کل وضعیت تیم ملی را در این تورنمنت چگونه دیدی؟

تیم خوبی داشتیم. با کلی بازیکن جوان که ما کمک می‌کردیم که آنها پیشرفت کنند. در کل فکر می‌کنم که تورنمنت خوبی داشتیم. با این وجود دیدن نتیجه بازی با ژاپن هنوز هم خیلی سخت است.

چرا چنین نتیجه‌ای رقم خورد که ژاپنی‌ها اعتقاد داشته باشند یک بازی یک‌طرفه را برده‌اند؟ اصلا فکرش را می‌کردی اینگونه شود؟

نه اصلا. البته حرف ژاپنی‌ها را قبول ندارم چرا که ما قبل از گل نخست به بهترین شکل ممکن کارمان را انجام دادیم. البته که بازیکنان ژاپن بسیار خوب کار کردند اما به نظر من پس از گل اول، کل تیم ما وارد یک شوک عجیب شد. حرف زدن در این زمینه آسان نیست چراکه اولین گلی بود که در این رقابت‌ها دریافت می‌کردیم و همین نیز موجب پاشیدگی تیم شد. البته که کل تیم روی گل مقصر بودند و شخص به خصوصی تقصیر نداشت چرا که ما همگی یک تیم هستیم اما گل ساده‌ای دریافت کردیم.

درباره کارلوس کی‌روش و خداحافظی او که می‌گویند از رختکن آغاز شد چه حرفی داری؟

من چنین چیزی را تایید نمی‌کنم. هرچند که هنوز از آینده کی‌روش اطلاعی ندارم. واقعا اطلاعی ندارم اما باید اعتراف کنم که این شرایط برای او هم سخت است. کی‌روش بسیار تلاش می‌کرد و سرتاسر هفته مشغول کار بود. نمی‌دانم چگونه بگویم اما یک نفر هم نیست که کار او را زیر سوال ببرد. مسیر ما درست بود با این وجود فوتبال همین است. نمی‌دانم آینده کی‌روش کجا رقم می‌خورد اما فقط می‌توانم بگویم بابت همه کارهایی که در این سال‌ها انجام داده از او تشکر می‌کنم. چرا که تمام فوتبالدوستان ایرانی هم همین را می‌گویند.

با این جو‌ی که در جامعه فوتبال به وجود آمده و همه ناراحت هستند، آیا حرفی داری که به مردم بزنی؟

البته. خیلی  چرا که ما هر جایی که رفتیم آنها پشتمان بودند. تا آخرین روز حمایت و خیلی کمک‌مان کردند. بازهم می‌گویم که متاسفم. ژاپنی‌ها بهتر از ما بازی کردند و بردند. این طبیعت فوتبال است.

اشکان دژآگه جام ملتهای آسیا2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر