کد خبر: 723218 A

دنیس اکرت را از زمانی می‌شناسیم که پرچم ایران را در پروفایل اینستاگرام خود قرار داد تا نشان بدهد علاقه‌مند است پیراهن تیم ملی را بپوشد.

به گزارش ایلنا، بازیکن ایرانی-‌آلمانی که دو، سه فصلی است پیراهن سلتاویگو را پوشیده و در لالیگا هم برای این تیم بازی کرده است. اکرت در این سال‌های اخیر، 52 بار در ترکیب تیم دوم سلتا قرار گرفته و 9 گل به ثمر رسانده است. همین آمار باعث شد تا اعضای کادرفنی سلتا در ابتدای این فصل تصمیم خود را برای حضور اکرت در تیم اصلی بگیرند و از او در لالیگا استفاده کنند.

ماحصل تلاش اکرت در نیم‌فصل اول- فصل 2019-2018 لالیگا- انجام 9 بازی و 208 دقیقه حضور در زمین بود. آماری که البته با تغییر مربی در این تیم ضعیف‌تر هم شد تا اکرت به تیم دوم برود و این هفته‌های اخیر را آنجا سپری کند. پنجشنبه در آخرین ساعات نقل و انتقالات فوتبال اروپا، باشگاه اکسلسیور با سلتاویگو برای انتقال قرضی اکرت به توافق رسید تا این مهاجم به اردی‌ویژه- لیگ هلند- برود و پیراهن تیمی را بپوشد که روزهای موفقی را سپری نمی‌کند.

اکسلسیور که تیم چندان شناخته‌شده‌ای در هلند نیست، در پایان هفته نوزدهم اردی‌ویژه 19 امتیاز کسب کرده و در جایگاه پانزدهم جدول رده‌بندی لیگ هلند قرار گرفته است.

اکسلسیور در منطقه خطر حضور دارد و شاید همین بهترین دلیل برای جذب اکرت است. سرمربیگری اکسلسیور بر عهده آدری پولدروارت 48 ساله است. یک مربی کم نام و نشان که حالا می‌تواند خط حمله تیمش را با حضور اکرت آرایش کند.

دنیس اکرت در اکسلسیور باید با مهاجمانی از ایسلند، مقدونیه، هلند، مراکش و بلژیک رقابت کند. الیاس عمرسون که عضو تیم ملی ایسلند است، مهاجم نخست اکسلسیور محسوب می‌شود.

در کنار او منیر الحمدونی مراکشی نیز با تجربه بازی در مالاگا و فیورنتینا یک رقیب جدی برای مهاجم ایرانی- آلمانی است. کارلیتیو فرمینا از هلند، جینتی از بلژیک و دنیس محمودف از مقدونیه دیگر رقبای اکرت برای بازی در ترکیب ثابت هستند.

اکرت بعد از اینکه دید در سلتا فرصتی برای عرض‌اندام پیدا نمی‌کند، ماجراجویی جدیدی را آغاز کرده و پا به لیگی گذاشته که پیشتر علیرضا جهانبخش و رضا قوچان‌نژاد آنجا درخشیده‌اند. اتفاقی که شاید برای اکرت هم رخ بدهد و این مهاجم، این بار با شرایطی متفاوت به سلتا برگردد و در لالیگا بازی کند.

تیم ملی فوتبال ایران دنیس اکرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر