کد خبر: 722367 A

ناصر ابراهیمی در گفتگو با ایلنا

پیکسوت فوتبال ایران در خصوص حذف تیم ملی ایران در جام ملت‌هی آسیا صحبت کرد.

ناصر ابراهیمی مربی سابق تیم ملی ایران در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در مورد حذف تیم ملی از جام‌ملت‌های آسیا اظهار داشت: در مراحل حذفی اولین اشتباه، آخرین اشتباه است. در فوتبال چیزی صددرصد وجود ندارد و همه چیز نسبی است چه کسی فکرش را می‌کرد پرسپولیس به قشقایی ببازد و استقلال درسال‌های قبل مقابل مقاومت فارس شکست بخورد. اما دیدید که این دو تیم پرطرفدار هم دچار این اتفاقات شدند. اما شکستی که ما مقابل ژاپن داشتیم افتضاح بود و از هیچ منظری قابل قبول نبودیم. ما در گذشته هم درگیر این اشتباهات فردی بودیم و در مقابل ژاپن هم دیدیم که چه اشتباه بچه‌گانه‌ای رخ داد و باعث شد ما گل اول را در ژاپن بخوریم. همین باعث شد که شیرازه تیم ما بهم بخورد و دیگر نتوانیم به خود بیاییم و نتیجه را برگردانیم.

ابراهیمی در خصوص حواشی کی‌روش در مدت حضورش در ایران نیز گفت: کی‌روش هشت سال در فوتبال ایران حضور داشت اما در حق خیلی‌ها بی معرفتی کرد. خیلی ها را خراب کرد و با خیلی‌ها به مشکل خورد. همیشه این را گفته‌ام که کی‌روش می‌توانست مربیان زیادی را تربیت کند و به فوتبال ایران معرفی کند اما او حتی یک جلسه هم با مربیان ایرانی برگزار نکرد و تجارب خود را در اختیار آنها قرار نداد. به بازیکنان داخلی اهمیت نمی‌داد و آنها را به تیم ملی دعوت نمی‌کرد. به محض اینکه این بازیکنان لژیونر می‌شدند، حتی در صورت نیمکت‌نشینی و سکونشینی در تیم‌های جدید به تیم ملی دعوت می‌کرد. نمونه این موضوع صادق محرمی بود که بهترین بازی‌ها را در پرسپولیس ارائه می‌داد اما به تیم ملی دعوت نمی‌شد اما به محض اینکه به دیناموزاگرب رفت در تمام اردوهای پیش از جام ملت‌ها به غیر از اردوی قطر حاضر شد.

وی در خصوص اینکه قبل از بازی فکر همچین نتیجه‌ای را می‌کرده یا خیر گفت: من شب قبل از بازی در تلویزیون حاضر شدم و گفتم که 90 درصد ایران، ژاپن را خواهد برد اما این را هم گفتم که آن 10 درصد بسیار خطرناک است و اگر ما هوشیار نباشیم می‌تواند به ضرر ما تمام شود. تیم ژاپن همیشه نشان داده که با پاس‌های کوتاه و پر تعداد سعی در خسته کردن تیم مقابل دارد و نباید گول بازی‌های گذشته را خورد اما دیدیم که تیم ملی ایران در مقابل این تیم غافلگیر شد و نتوانست گل خورده را جبران کند و در نهایت دو گل دیگر را دریافت کردیم..

ابراهیمی در خصوص پرداختن بیش از حد به رکوردها نیز تصریح کرد: این رکوردهایی که الان یاد می‌شود مثل کلین‌شیت کردن یا گل‌های پر تعداد زدن اصلا نمی‌تواند عاملی باشد تا ما تیم ملی خود را قدرتمند بدانیم زیرا این آمار در مقابل تیم‌هایی شکل گرفته که درجه چهار هستند و هیچ وقت نتوانستم برای ما دردسر درست کنند. نکته دیگری که باید بگویم این است که از تصاویر ابتدایی قبل از آغاز بازی مشخص بود که تیم ملی ایران با استرس پا به این رقابت می گذارد و هم بازیکنان و هم کادرفنی دچار یک استرس شدید هستند و از تقابل با ژاپن ترسیده‌اند و یک تیم ترسو داخل زمین بودیم که هیچ کاری نتوانستیم انجام دهیم.  نکتهای که برای من جالب بود این بود که وقتی ما گل خوردیم به جای اینکه روی دروازه ژاپن فشار بیاوریم در حال دفع توپ بودیم و بیشتر آنها روی دروازه ما حمله می‌کردند.

مربی سابق تیم ملی در خصوص تاکتیک تیم ملی ایران در این تورنمنت نیز عنوان کرد: یک زمانی می‌گفتند علی پروین و ناصر ابراهیمی در تیم پرسپولیس فوتبال علی اصغری انجام می‌دهند و فقط با سانتر و بازی مستقیم به تیم‌های دیگر گل می‌زنند و قهرمان می‌شوند. در بازی‌های تیم ملی در این تورنمنت دیدیم که بخش اعظمی از برنامه تاکتیکی ما سانتر از جناحین که چه عرض کنم اوت دستی بود. وقتی ما علی علیزاده را به پرسپولیس آوردیم همه گفتند این چه کاری است که اینها انجام داده‌اند و می‌خواهند با اوت تیم را قهرمان کنند اما اوت انداختن تیم کی‌روش را سیستم نوین فوتبال تعریف کردند. همین ها است که به فوتبال ما لطمه زده‌اند و باعث شده ما چیزهای بد را نبینیم یا نخواهیم که ببینیم.

تیم ملی ایران کی‌روش ناصر ابراهیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر