کد خبر: 722272 A

یکی از جریاناتی که استقلال را در نیم فصل اول به شدت آزار داد، ناموفق بودن مهاجمان این تیم در گل زدن بود، هر چند که کادرفنی استقلال با جذب مرتضی تبریزی سعی کرد جان تازه‌ای به این خط بدهد اما این بازیکن هم شرایطی بهتر از مهاجمان دیگر استقلال نداشت تا حدی که حتی در بازی‌های آخر نیم فصل اول هم نیمکت‌نشین شد.

به گزارش ایلنا، اما استقلال نیم فصل در فاز تهاجمی دلخواه هواداران این تیم نبود و مشخص بود که در نخستین گام استقلالی‌ها به خارجی‌های ناکارآمد می‌گویند خداحافظ. نکته جالب این بود که در میان تمام نگرانی‌ها، استقلال فرهاد مجیدی را به کادرفنی اضافه کرد، این یعنی راضی کردن هوادار و از طرفی هم تمرکز روی خط حمله. نیم فصل را باید اینطور در ذهن مرور کنیم: ناکامی استقلال در فاز تهاجمی به این خاطر که تیام را از دست داده بود و الحاجی گرو نتوانست خلأ حضور تیام را در ترکیب تیم پر کند. از سویی مصدومیت بازیکنانی چون محسن کریمی و داریوش شجاعیان هم مزید بر علت شد که استقلال خیلی نتواند در فاز تهاجمی فوتبال خوبی را به نمایش بگذارد اما حکایت نیم‌فصل دوم متفاوت است به این خاطر که استقلال مهاجم جدیدی به نام اسماعیل گونسالوس خریده است و از سویی مصدومان هم برای بازی در دور برگشت آماده می‌شوند.

استقلال در این میان و در شرایطی که خودش را برای نیم فصل دوم آماده می‌کند چند بازی تدارکاتی برگزار کرد. استقلالی‌ها در ایران به مصاف شاگردان مجید جلالی رفتند. استقلال در نیمه اول بازی با نساجی که بیشتر بازیکنان اصلی بازی کردند با زدن یک گل به هدف رسید. به نظر می‌رسد طراحی این شیوه بی‌ربط با حضور فرهاد مجیدی در کادر فنی استقلال نباشد. بازیکنی که در دوران بازیگری به‌عنوان مهاجم بازی می‌کرد و طبیعی است عاشق بازی تهاجمی و سرعتی باشد. پیش از حضور فرهاد مجیدی در کادر فنی کمتر دیده بودیم استقلال با این شیوه بازی کند و شاید بهتر است اذعان کنیم اصلاً ندیده بودیم با سه مهاجم بازی کند. این موضوع نشان می‌دهد استقلال برای جبران امتیازات از دست رفته مصر است و می‌خواهد به سرعت به جمع مدعیان قهرمانی در لیگ برتر برگردد. البته این تیم استراتژی درستی برای خود تعریف کرده است، چون تیم با بازی دفاعی و محتاط به جایی نخواهد رسید اما بازی تهاجمی ممکن است موفقیت‌های تازه‌ای را برای استقلال به ارمغان بیاورد.

استقلال فرهاد مجیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر