کد خبر: 722235 A

شکست مقابل ژاپن و اشتباه چند بازیکن تیم ملی روی گل نخست حریف، غافلگیری برخی ورزشکاران ایرانی را در خاطر‌مان زنده می‌کند.

به گزارش ایلنا، حسن رنگرز، سال 2001 و در مسابقات جهانی آتن، چنین اتفاقی را روی یک غافلگیری عجیب تجربه کرد. رنگرز که در آن مقطع پرامیدترین و بهترین فرنگی‌کار ایران بود، با اختلاف 9 امتیاز از حریف ترکمن خود پیش بود اما در ثانیه‌های پایانی ضربه فنی شد و کشتی را واگذار کرد.

حسن رنگرز در آن کشتی، مثل بازیکنان تیم ملی ایران مقابل ژاپن، غافلگیر شد و به نشانه پایان مسابقه به سمت سرمربی- رضا سیم‌خواه- رفت اما حریف اهل ترکمنستان به او رسید و ضربه‌ فنی‌اش کرد. اتفاقی که تا مدت‌ها درباره‌اش بحث شد و البته رنگرز همراه با سیم‌خواه، ساعت‌ها برای از دست دادن مدال طلای جهان اشک ریختند و حسرت خوردند.

این اتفاق را دوباره در ورزش ایران و این بار در فوتبال شاهد بودیم. یک اشتباه که جبران آن سخت بود باعث شد تا تیم ملی از حضور در فینال محروم شود و مقابل ژاپن با 3 گل شکست بخورد. اینکه وقوع چنین اتفاق‌هایی چه زمانی در ورزش ایران تمام می‌شود، پرسشی است که هر چند سال یک بار مطرح می‌شود اما پاسخ روشنی دریافت نمی‌کند تا روز از نو شود و روزی از نو و البته اشتباه‌ها هم به پایان نرسد.

تیم ملی فوتبال ایران تیم ملی فوتبال ژاپن جام ملت های آسیا 2019 امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر