کد خبر: 722021 A

از نمایش پیراهن پرسپولیس تا فریاد بر سر گلر خودی

بازیکن محبوب و سابق پرسپولیس بار دیگر در قامت مربی مقابل تیم محبوب خود صف‌آرایی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دو تیم پرسپولیس و سپیدرود از هفته‌ی هفتم رقابتهای لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت که رویارویی علی کریمی با تیم سابق خود از نکات جالب توجه این دیدار خواهد بود.کریمی به عنوان بازیکن 7 بار مقابل پرسپولیس قرار گرفته که این بازی هر کدام حاشیه‌های خودش را داشته و پرسر و صدا بوده است.

* بازی خداحافظی عابدزاده

در سال 1384 وقتی علی کریمی در عضویت بایرنمونیخ بود محمدحسن انصاریفرد مدیرعامل وقت پرسپولیس برای خداحافظی احمدرضاعابدزاده دروازه‌بان افسانه‌ای پرسپولیس تیم بایرن مونیخ را به تهران دعوت کرد تا یکی از باشکوه‌ترین خداحافظی های تاریخ فوتبال ایران شکل بگیرد. کریمی همراه بایرن مونیخ به ایران سفر کرد و مورد استقبال شدید هواداران پرسپولیس قرار گرفت. او در این مسابقه از نظر فنی هم عملکرد خوبی داشت و بارها با حرکات خود دفاع پرسپولیس را به هم ریخت. اوج کار کریمی در این دیدار دعوت از اولیورکان به سمت عابدزاده بود تا دروازه‌بان بزرگ فوتبال دنیا احمدرضا را در آغوش بگیرد و قابی ماندگار را در تاریخ فوتبال ایران ثبت کند.

88888

8888

* اخراج و نمایش پیراهن پرسپولیس

علی کریمی در سال ۱۳۸۸ به سبب عدم تمایل مدیران وقت باشگاه پرسپولیس برای تمدید قرارداد با وی این باشگاه را ترک کرد و به استیل آذین پیوست. وی در پنج هفته نخست لیگ برتر ، در ۵ بازی پیاپی برای استیل آذین ۶ بار گلزنی کرد و ۳ پاس گل نیز ارسال کرد. این عملکرد فوق العاده انتقادها را به سمت عباس انصاری‌فرد مدیرعامل وقت پرسپولیس روانه کرد و آنها خواهان بازگشت علی کریمی به پرسپولیس شدند اما باشگاه استیل آذین با ارسال نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس با این انتقال مخالفت کردند.

در هفته‌ی پانزدهم  کریمی در عضویت تیم استیل‌آذین در ورزشگاه آزادی رودروی پرسپولیس و هواداران آن قرار گرفت و با ارائه‌ی یک بازی فوق‌العاده توانست دو پاس گل به نام خود ثبت کند اما مهمترین نکته این بازی در دقایق پایانی این بازی رقم خورد جایی که مسعود مرادی داور این بازی خطای هند کریمی را اعلام کرد که این مسئله به مذاق کریمی خوش نیامد و او به شدیدترین نحو به مرادی اعتراض کرد و در پی این اتفاق کارت قرمز داور را جلوی چشمان خود دید.

کریمی بعد از اخراج و هنگام خروج از زمین پیراهن تیم استیل‌آذین را از تن درآورد و پیراهن تیم پرسپولیس را که از زیر پیراهن اصلی پوشیده بود نشان داد تا عشق و علاقه‌ی خود را به پیراهن پرسپولیس و هواداران آن نشان دهد. این اتفاق تا ماهها ورد زبان هواداران پرسپولیس بود و آنها به نیکی از کریمی و حرکتش یاد می‌کردند.

88

888

 * درگیری با دهنوی 

پس از اینکه کریمی پس از شکست در فینال جام‌حذفی مقابل سپاهان در فینال خداحافظی کرد محمد رویانیان مدیرعامل آن روزهای پرسپولیس با علی دایی به توافق رسید تا سکان هدایت پرسپولیس را در دست بگیرد. کریمی بعد از مدتی از خداحافظی منصرف شد و اعلام کرد قصد دارد به بازی کردن ادامه دهد اما علی دایی اعلام کرد به او نیازی ندارد و کریمی در تفکرات او جایی نخواهد داشت به همین دلیل و درمیان ناراحتی و اعتراض هواداران پرسپولیس به دایی، علی کریمی به تراکتورسازی تبریز پیوست.

در قرعه کشی مسابقات لیگ برتر مشخص شد پرسپولیس و تراکتورسازی در هفته اول رقابت‌ها در ورزشگاه آزادی مقابل هم قرار خواهند گرفت که تقابل کریمی با دایی و پرسپولیس مهمترین نکته این دیدار بود. جادوگر در این مسابقه از سوی هواداران پرسپولیس به شدت تشویق شد اما این فضای مثبت خیلی زود دچار تنش شد جایی که قاسم دهنوی که از سوی دایی یارگیر مستقیم علی کریمی بود با خطاهای متوالی باعث عصبانیت کریمی و درگیری های زیادی بین این دو شد که حتی به مصاحبه‌های بعد از بازی نیز کشیده شد و کریمی اعلام کرد دهنوی از قصد فنون کشتی را روی او اجرا می‌کرده است.

دهنوی1

دهنوی2

 

جادوگر محبوب سرخ‌ها  به عنوان مربی دو بار مقابل پرسپولیس صف‌آرایی کرده است که در ادامه به تقابل‌های وی به عنوان مربی با پرسپولیس می‌پردازیم:

هفته آخر لیگ هفدهم؛ جشن قهرمانی پرسپولیس با تشویق صدهزارنفری جادوگر

علی کریمی اولین بار در هفته آخر لیگ‌برتر هفدهم مقابل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی قرار گرفت. این بازی برای هر دو تیم جنبه تشریفاتی داشت و از نظر موقعیت دو تیم در جدول یک بازی کم اهمیت بود چرا که پرسپولیس قهرمانی خود را مسجل کرده بود و سپیدرود هم ماندن خود در لیگ برتر را تثبیت کرده بود. علی کریمی در میان انبوه تماشاگران پرسپولیسی وارد ورزشگاه شد و مورد تشویق جمعیت حاضر در استادیوم قرار گرفت. همچنین در دقیقه هشت بازی هواداران با یک تشویق ایسلندی نام علی کریمی فریاد زدند و او هم رو به هواداران تعظیم کرد. این دیدار در نهایت با نتیجه سه بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.

600x400x1_1.jpg.pagespeed.ic.JDzrqYYz3c

139702081033553213974794

هفته هفتم لیگ هجدهم؛ شوت آدام، اولین امتیاز را از جادوگر سلب کرد

سپیدرود در هفته هفتم لیگ هجدهم مقابل پرسپولیس قرار گرفت و با یک بازی قابل قبول مقابل این تیم نزدیک بود یک امتیاز شیرین را از چنگ شاگردان برانکو در بیاورد. اما آدام همتی هافبک تیم پرسپولیس با یک شلیک دیدنی در دقیقه 90 بازی را به سود یک بر صفر به نفع پرسپولیس خاتمه داد تا علی کریمی در دومین بازی خود مقابل پرسپولیس هم نتواند امتیاز کسب کند. نکته جالب این مسابقه آن جا بود که کوروش ملکی دروازه‌بان سپیدرود اقدام با وقت‌کشی کرد که علی کریمی با فریاد بر سر او به این حرکت اعتراض کرد.

01339029

 

پرسپولیس علی کریمی سپیدرود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر