کد خبر: 721701 A

ایران در امارات قاب‌های فراموش نشدنی به ثبت رساند.

* نجات توسط بیرو با تقلب آزمون

1397-177960

 در بازی با عمان و در دقایق ابتدایی بازی یک شوک به ملی‌پوشان وارد شد. پنالتی به سود عمان می‌توانست شرایط را علیه ما کند ولی رشادت بیرانوند و حدس درست سردار ازمون دست به دست هم داد تا این تهدید تدبیل به فرصت شده و مهار توپ انگیزه مضاعفی شد برای بهتر بازی کردن تیم ما.

 

* قاب مشترک مربیان بزرگ

جام ملت‌ها مربیان بزرگ بین‌المللی داشت که بزرگترین تقابل روی نیمکت را می‌توان بازی ایران - چین دانست که لیپی و کی‌روش مقابل هم قرار گرفتند و قاب جالبی رقم زدند. لیپی بعد از شکست مقابل ایران از نیمکت چین خداحافظی کرد.

lipi

 

* هیس، حسودها فریاد نمی‌زنند

سردار آزمون در بازی با چین ستاره زمین بود و یک گل زد و 2 پاس گل داد تا این چنین از خجالت منتقدان خود در بیاید و آنها را به سکوت دعوت کند. این رفتار آزمون با انتقادات زیادی همراه بود.

photo_2019-01-25_16-56-37

 

* غلفت مرگبار

اتفاق عجیبی در دقیقه 56 بازی با ژاپن رخ داد. رها کردن توپ توسط مدافعان و رفتن به سمت داور برای اعتراض، غافل از اینکه توپ هنوز در جریان بازی است و اینجا بود که ژاپنی‌های فرصت طلب تفاوت را رقم زدند.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۲۸_۱۹-۳۰-۰۷

 

* طلسم 500 دقیقه‌ای شکست

یکی از نکاتی که به آن در طول جام می‌بالیدیم بسته ماندن قفل دروازه بیراوند بود. او در 5 دیدار ابتدایی و نیمه نخست بازی با ژاپن گلی دریافت نکرد و از مرز 500 دقیقه بسته نگه داشتن دروازه خودش عبور کرد تا این چنین در دقیقه 506 دروازه‌اش باز شود.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۲۹_۱۵-۵۵-۲۷

 

* تیر خلاص

ایران 2 بر صفر عقب بود و دقایق به سرعت به سمت پایان پیش می‌رفت. دیگر داشت امیدها رنگ می‌باخت و آماده خداحافظی شده بودیم تا اینکه گل سوم تیر خلاصی بر حضور ایران در جام ملت‌ها بود.

photo_2019-01-28_21-20-09

 

* خشم و هیاهو

ملی‌پوشان عصبی بودند و تاب شکست را نداشتند و هرکدامشان انبار باروتی بودند که چشم انتظار یک جرقه بود. این جرقه در ثانیه‌های پایانی زده شد و درگیری‌هایی ایجاد کرد که با مهربانی داور همراه بود و کسی را اخراج نکرد.

photo_2019-01-28_22-28-32

 

* حسرت از روی سکوها

مهدی طارمی با دو کارت زرد بحث برانگیز از دیدار با ژاپن محروم شد و خیلی‌ها عقیده دارند نبود او در شکست ایران تاثیر بسزایی داشت. مهدی این چنین با حسرت از روی سکوها نظاره‌گر پایان کار ملی‌پوشان در امارات است.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۲۸_۲۰-۵۵-۳۸

 

* خداحافظ مستر C.Q

سوت پایان بازی، پایان کار ایران در امارات، ادامه حسرت قهرمانی در آسیا و پایان کار کی‌روش در ایران.

cq

 

* اشک‌هایی دردناک به جام مانده از جام

جام ملت‌ها خوب شروع شد، لذت بخش پیش رفت و با این اشک‌ها به پایان رسید.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۲۸_۲۰-۳۱-۰۵

 

تیم ملی ایران جام ملت‌های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر