کد خبر: 721686 A

بررسی گزینه‌های محتمل سرمربیگری ایران

با جدای کارلوس کی‌روش از هدایت تیم ملی ایران گمانه‌زنی زیادی برای جایگزین وی صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی ایران با هدایت کارلوس کی‌روش نتوانست در جام ملت‌های آسیا راه به جایی برد و با قبول یک شکست سنگین مقابل ژاپن از دور رقابت‌ها کنار رفت. سرمربی پرتغالی تیم ملی پس از این مسابقه اعلام کرد به پایان راه خود با ایران رسیده و تیم ملی را ترک خواهد کرد. از مربیان شاخص و صاحب نامی به عنوان جایگزین احتمالی کی‌روش یاد می‌شود که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم:

هروه رنارد (فرانسه)

هروه رنارد، یک مربی فرانسوی است که هدایت تیم ملی مراکش را در جام جهانی روسیه عهده‌دار بود و در اولین بازی مقابل تیم ملی ایران روی گل بخودی بازی را واگذار کرد. آنها در ادامه‌ی جام نیز نمایش موفقی برابر اسپانیا و پرتغال به اجرا گذاشتند که در نهایت از دستیابی به جواز صعود بازماندند. او یکی از مربیان موفق در فوتبال آفریقا محسوب می‌شود که سابقه دو عنوان قهرمانی در جام ملت‌های این قاره به همراه زامبیا (2012) و ساحل عاج (2015) را در کارنامه دارد. او هرچند در دوران بازیگری سابقه حضور در تیم مطرحی را در کارنامه ندارد اما حضور روی نیمکت تیم‌هایی همچون زامبیا، مراکش، ساحل عاج، آنگولا و لیل فرانسه را تجربه کرده است. سبک خاص تهاجمی او موضوعی است که او را به یک مربی محبوب و صاحب سبک تبدیل کرده است.  رنارد در حاشیه دیدار دو تیم ایران و ژاپن روی سکوهای جایگاه ویژه استادیوم هزاع بن زاید رویت شد. موضوعی که اکنون این شایعه را داغ کرده که این مرد فرانسوی یکی از گزینه‌های فدراسیون فوتبال ایران برای جانشینی کارلوس کی‌روش محسوب می‌شود.

Image result for ‫هروه رنارد‬‎

خوزه پکرمن (آرژانتین)

سرمربی صاحب‌نام آرژانتینی که در سال‌های اخیر هدایت تیم ملی کلمبیا را بر عهده داشت و پس از جام‌جهانی 2018 روسیه از این تیم جدا شد، یکی دیگر از گزینه‌های هدایت تیم ملی ایران است. پکرمن 69 ساله آرژانتینی که یکی از مربیان به نام و صاحب سبک دنیای فوتبال است اکنون بدون تیم است و می‌تواند یکی از گزینه‌های هدایت تیم ملی ایران قرار بگیرد. این مربی سابقه هدایت تیم ملی آرژانتین در جام‌جهانی 2006 آلمان را در کارنامه دارد.

Image result for ‫خوزه پکرمن‬‎

لوییس فن‌خال (هلند)

سرمربی هلندی و بداخلاق فوتبال اروپا که بعد از جدایی از منچستریونایتد در سال 2016 بدون تیم است شاید یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها برای تصدی‌ سکان هدایت تیم ملی ایران باشد. فن‌خال چندی پیش بود که با انتشار ویدیویی اعلام کرد به زودی به ایران سفر خواهد کرد. البته آن موقع اعلام شد که وی وعده‌ی یک سفر تفریحی به ایران را داده است اما گمانه‌زنی ها بر این بود که وی با مسئولان فدراسیون فوتبال ایران به توافقات اولیه دست یافت است. اکنون بعد از جدایی کی‌روش از تیم‌ملی بار دیگر نام وی پیرامون تیم ملی ایران شنیده می‌شود.

Image result for ‫فن خال‬‎

برانکو ایوانکوویچ (کرواسی)

سرمربی کنونی تیم پرسپولیس که پیش از این سابقه هدایت تیم‌ملی ایران را در کارنامه دارد می‌تواند یک گزینه راحت برای مسئولان فدراسیون فوتبال ایران باشد. برانکو همواره از تیم ملی ایران به نیکی یاد کرده است و در بین هواداران پرسپولیس از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. همواره از وی به عنوان یکی از آلترناتیوهای اصلی کی‌روش نام برده می‌شد که همین موضوع هم باعث به وجود آمدن جدل‌های زیادی بین او و کارلوس کی‌روش شد.

Image result for ‫برانکو‬‎

زین‌الدین زیدان (فرانسه)

شاید مطرح شدن نام وی برای امیدواری مردم باشد چرا که استخدام زیدان برای تیم ملی ایران هزینه فوق‌العاده گزافی را به همراه خواهد داشت و با توجه به مشکلاتی مالی فدراسیون فوتبال بسیار بعید به نظر می‌رسد که گزینه‌ای در حد زیدان بتواند روی نیمکت تیم ملی ایران بنشیند. سرمربی نامدار فرانسوی که سابقه قهرمانی جام‌جهانی، لیگ قهرمان اروپا به عنوان بازیکن، مربی و سرمربی را در کارنامه دارد از اسم بسیار بزرگی برخوردار است و از گرانقیمت‌ترین مربیان حال حاضر فوتبال جهان به شمار می‌رود. زیدان پس از جدایی از رئال مادرید بدون تیم مانده و هنوز تیم بعدی خود را انتخاب نکرده است.

Related image

ژوزه مورینیو (پرتغال)

سرمربی سابق رئال مادرید، چلسی، منچستر یونابتد و اینتر از دیگر نام‌هایی است که اطراف نیمکت تیم ملی ایران شنیده می‌شود. مورینیو که پس از کسب نتایج ضعیف از هدایت منچستریونایتد کنار گذاشته شد اکنون بدون تیم است و حتی پیشنهاد هدایت بنفیکا را رد کرده و گفته دوست دارد در سطح اول فوتبال مربیگزی کند. با این حال نام آقای خاص هم برای هدایت تیم ملی ایران شنیده می‌شود.

Image result for ‫مورینیو‬‎

یورگن کلینزمن (آلمان) 

سرمربی مطرح آلمانی که همواره در دهه اخیر به عنوان یکی از گزینه‌های هدایت تیم ملی ایران مطرح می‌شده پس از جدایی کارلوس کی‌روش از تیم ملی ایران دوباره نامش به عنوان یکی از کاندیداهای هدایت تیم ملی شنیده می‌شود. وی پس از اینکه در سال 2016 از هدایت آمریکا کناره‌گیری کرد تاکنون بدون تیم مانده است و می‌تواند گزینه خوبی برای هدایت یوزهای ایرانی باشد.

Image result for ‫یورگن کلینزمن‬‎

کارلوس کی روش جام ملت های آسیا 2019 فن خال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر