کد خبر: 720871 A

فدراسیون منتظر است ببیند کی‌روش تیم را قهرمان می‌کند یا نه

ناصر محمدخانی مهاجم سابق تیم ملی معتقد است زوج طارمی- سردار وی را یاد خودش و پیوس می‌اندازد و همچنین پیش‌بینی کرد تیم ملی پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد.

به گزارش ایلنا،ناصر محمدخانی مهاجم سابق تیم ملی معتقد است زوج طارمی- سردار وی را یاد خودش و پیوس می‌اندازد و همچنین پیش‌بینی کرد تیم ملی پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد.

در این خصوص با وی در مورد شرایط تیم ملی در جام ملت‌ها و همچنین پرسپولیس همکلام شدیم.

تیم ملی امروز (دوشنبه) باید به مصاف ژاپن برود. از نظر شما عملکرد تیم ملی تا به حال خوب بوده است؟

تیم ملی در پنج بازی اخیر عملکرد درخشانی داشته؛ سه بازی گروهی و دو بازی هم در مرحله حذفی. ما نظم بسیار خوبی در خط دفاع داریم. در خط حمله هم بهترین عملکرد را داشته‌ایم و امیدوارم بتوانیم در این بازی هم مقابل ژاپن بهترین باشیم.

پس از نظر شما ژاپن را شکست می‌دهیم؟

ان‌شاءا... این اتفاق بیفتد و اگر دچار اما و اگر نشویم، شکست دادن ژاپن دور از دسترس نیست. منظور از اما و اگر آسیب‌دیدگی بازیکنان و محرومیت‌هاست.

شما چندی پیش در یک مصاحبه‌ای گفته بودید زوج سردار و طارمی مرا یاد زوج خودم و پیوس می‌اندازد. الان هم با این موضوع هم‌عقیده هستید؟

سردار و طارمی چند سال است کنار هم بازی می‌کنند و شناخت خوبی از یکدیگر پیدا کرد‌ه‌اند. من و فرشاد هم سال‌ها چنین وضعیتی داشتیم. فرشاد وقتی در زمین حرکت می‌کرد، من می‌فهمیدم کجای زمین قرار می‌گیرد و به او پاس می‌دادم. فضاهای خالی را به خوبی بلد بود. شما دیدید که سردار و طارمی هم گلزنی می‌کنند و هم به یکدیگر پاس گل می‌دهند.

اما شما هیچ‌وقت کارهایی که اینها کردند را انجام ندادید. مثلا اینکه سردار گل بزند و به سمت دوربین «هیس» نشان بدهد!

زمان ما دوربین نبود. در نهایت یکی، دو تا دوربین می‌آمد اما الان نزدیک به 40، 50 دوربین در هر بازی وجود دارد. حتی تماشاگران هم آن بالا همه چیز را رصد می‌کنند. اما الان مد شده گل که می‌زنند شادی گل‌شان را به سمت دوربین می‌برند. سردار بازیکن بااخلاق و باکیفیتی است و شاید در فشار بوده که چنین حرکتی را انجام داده است. به هر حال فکر می‌کنم الان وقت حمایت از تیم ملی باشد و باید همه کمک کنیم تا موفق شود.

به نظر شما آزمون می‌تواند یک علی دایی دیگر باشد؟

خیلی با هم فاصله دارند. دایی کجا، آزمون کجا. البته او پتانسیل این را دارد که پیشرفت بیشتری داشته باشد.

سطح بازی‌های جام ملت‌ها را در چه حدی دیدید؟

خب تیم‌ها زیاد شده‌اند و این باعث می‌شود که بازی ملی بازیکنان بیشتر شود. چه کسی فکر می‌کرد ویتنام تا این مرحله از مسابقات بالا بیاید! بیشتر شدن تیم‌ها باعث می‌شود که تیم‌ها رشد کنند و سطح کیفی مسابقات بالاتر برود. قدیم 10تا تیم بود که در دو گروه پنج تیمی با هم بازی می‌کردند.

کی‌روش باید بماند یا برود؟

فکر می‌کنم فدراسیون فوتبال منتظر این است که ببیند تیم ملی در جام ملت‌ها چه نتیجه‌ای کسب می‌کند. بالاخره او هشت سال در ایران بوده و باید بعد از این همه مدت یک جام کسب کند. پیش‌بینی خود من این است که اگر کی‌روش نتواند قهرمان شود از ایران می‌رود.

بازی‌های پرسپولیس را دنبال می‌کنید؟

به هر حال ما سال‌های جوانی‌مان را در این تیم سپری کرد‌ه‌ایم و هنوز هم پیگیر نتایج این تیم هستیم. آنها در نیم‌فصل اول نتایج خیلی خوبی گرفتند و حتی با امیدهایی که خیلی جوان بودند تا روز آخر در کورس قهرمانی نیم‌فصل بودند. برانکو واقعا شاهکار کرده است.

منشا هم از جمع پرسپولیسی‌ها جدا شد.

در مجموع باید بگویم از بازیکن خارجی انتظارات بیشتر از این می‌رود. او در گل زدن موفق نبود. در لیگ قهرمانان آسیا گل‌های حساسی را زد اما در لیگ برتر چندان عملکرد خوبی نداشت و برانکو ترجیح داد از بازیکنان دیگری استفاده کند.

 

جام ملت‌های آسیا ناصر محمدخانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر