کد خبر: 720765 A

سردار آزمون در جام ملت‌های آسیا، هم گل زده و هم گل ساخته. مساله‌ای که در لیگ روسیه هم یکی دو فصلی است شاهد آن هستیم.

به گزارش ایلنا، سردار دیگر فقط در هجده قدم حریفان حضور ندارد بلکه او به تمام نقاط زمین سر می‌کشد، می‌دود و گاها موقعیت‌های خوبی هم برای سایر مهاجمان ایجاد می‌کند. چند نمونه و مثال می‌تواند تفاوت در بازی سردار را نشان بدهد.

آزمون تا پایان نیم‌فصل اول لیگ روسیه، 4 گل زده، 4 پاس گل داده و 2 پنالتی هم برای روبین‌کازان گرفته. در سال‌های قبل هرگز نام سردار را میان بهترین پاسورهای لیگ روسیه نمی‌دیدیم اما حالا اوضاع فرق می‌کند. آزمون نفر سوم لیست بازیکنانی است که بیشترین پاس گل را داده‌اند.

 صدرنشین این لیست، سباستین دریوسی آرژانتینی و 22 ساله است. هافبکی که وظیفه‌اش موقعیت‌سازی برای مهاجمان است. او در ترکیب تیم قدرتمندی چون زنیت که گل‌های پرشماری به ثمر رسانده، 6 پاس گل داده.

بعد از دریوسی، نوبت به یوری گازینسکی می‌رسد. هافبک 29 ساله تیم ملی روسیه که عضو باشگاه کراسنودار است. گازینسکی هم مثل دریوسی 6 بار هم‌تیمی‌هایش را در موقعیت گلزنی قرار داده.

 بعد از اینها سردار آزمون به همراه 5 بازیکن دیگر قرار دارند. میان بهترین پاسورها اما تنها مهاجمی که حضور دارد، آزمون است. بازیکنی که دوندگی و موقعیت‌‌سازی را نیز به فوتبال خود اضافه کرده و به قول خودش از خودگذشتگی هم می‌کند تا بازیکنان هم‌تیمی را در بهترین زمان ممکن صاحب توپ کند.

جز گل‌سازی، دوندگی بی‌امان نکته دیگری است که به بازی سردار اضافه شده و او را از دیگران جدا کرده.

 آزمون مهاجمی بود که فقط در محوطه جریمه حضور داشت، بو می‌کشید تا از موقعیت‌ها به بهترین شکل استفاده کند و توپ را به تور دروازه حریفان برساند. او حالا جدا از پاس ‌گل‌هایی که می‌دهد، هم می‌دود، هم می‌جنگد و هم مدافعان حریف را پرس می‌کند. نتیجه‌اش هم چیزی می‌شود که مقابل چین دیدیم. دو توپ‌ربایی و دو گل.

تغییر در سبک بازی سردار دلایل مختلفی دارد. کار با بدنسازهای مشهور فوتبال جهان، یکی از علل موفقیت سردار در بازی تخریبی است. پیشتر سردار را از دقیقه 1 تا 60 و یا از 60 تا 90 در زمین می‌دیدیم اما حالا او آنقدر از نظر بدنی سرحال است که می‌تواند 83 دقیقه در زمین باشد، هر 4،3 روز یک‌بار بازی کند و نمایش درخشانی نیز ارائه بدهد.

ماجرای تغییر در سبک بازی سردار از زمانی آغاز شد که او آخرین فصل حضور در روستوف را سپری می‌کرد.

برای آمادگی بیشتر، پیشنهاد استفاده از بدنساز لوکا مودریچ را به سردار آزمون دادند و او هم از این موضوع استقبال کرد. قرار طرفین این بود که بدنساز مودریچ به آزمون برنامه بدهد و او هم ماهانه 5 هزار دلار به حساب او واریز کند. این اتفاق برای 3 تا 4 ماه رخ داد و آزمون از آن به بعد تبدیل به مهاجمی شد که پرس، تخریب، دوندگی و موقعیت‌سازی را هم به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.

شاید سال‌ها قبل، گلزنی مهم‌ترین وظیفه آزمون در زمین محسوب می‌شد اما حالا او وظایف دیگری هم دارد.

در جام ملت‌های آسیا، سردار آزمون دیگری را تماشا می‌کنیم. مهاجمی که به مرز تکامل نزدیک می‌شود و همین می‌تواند اتفاقی بزرگ را برای او رقم بزند. انتقال از لیگ روسیه و حضور در باشگاهی مهم‌تر از روبین‌کازان. در شرایط فعلی، آیا نباید به این انتقال امیدوار باشیم؟

سردار آزمون تیم ملی فوتبال ایران جام ملت های آسیا 2019 امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر