کد خبر: 720758 A

هر روز به تعداد مصدومان استقلال اضافه می‌شود و مرد آلمانی نیز نمی‌تواند حساب ویژه‌ای روی بازیکنانی که در اختیار دارد داشته باشد.

به گزارش ایلنا، علی‌ کریمی، روح‌ا... باقری، طارق همام و مرتضی آقاخان بازیکنانی هستند که مصدوم شدند و فعلا استقلال نمی‌تواند روی این بازیکنان حساب باز کند. در بازی دوستانه مقابل نساجی نیز دانشگر، فرشید باقری و مهدی قائدی نیز به این لیست اضافه شدند. همین نکته باعث نگرانی استقلالی‌ها شده است و در راس این هرم به‌طور حتم شفر دغدغه‌های خاص خودش را دارد. استقلال به‌دلیل مشکلات مالی نتوانست سر موعد بازیکنان مدنظر کادر فنی را جذب کند و خبر می‌رسد که یکی، دو بازیکن خارجی در روزهای پایانی نقل و انتقالات به استقلال می‌پیوندند. به اینها باید امید نورافکن را نیز اضافه کرد که هنوز پروسه انتقالش از شارلروای بلژیک به استقلال نهایی نشده است. تیم استقلال علاوه بر این مشکلات، در حالی اردوی آماده‌سازی نیم‌فصل دوم خود را در آنتالیای ترکیه پشت سر گذاشت که علی کریمی با مصدومیت روبه‌رو بود و خیلی در تمرینات تاکتیکی شرکت نکرد. روح‌ا... باقری هم در تهران ماند و همراه آبی‌پوشان به ترکیه سفر نکرد.

این دو بازیکن هنوز به آمادگی لازم نرسیده‌اند و در تمرینات به‌صورت اختصاصی کار می‌کنند. مرتضی آقاخان خرید ابتدای فصل استقلال که در نیم‌فصل اول به‌خاطر مصدومیت از میادین دور بود، در تمرینات خودش را آماده نشان داد اما مصدومیت باعث شد او به‌طور کلی فصل را از دست بدهد و حتی یک‌بار هم شانس پوشیدن پیراهن استقلال را پیدا نکند. شفر کم دچار مشکل نبود که طارق همام، هافبک عراقی استقلال نیز در جام ملت‌های آسیا 2019 آسیب دید و پیش‌بینی شده حدود یک ماه از میادین دور خواهد بود و به احتمال زیاد سه، چهار بازی نخست استقلال در لیگ برتر را از دست می‌دهد. وریا غفوری، روزبه چشمی و پژمان منتظری، سه ملی‌پوش استقلال در جام ملت‌های آسیا هستند و با پایان این رقابت‌ها، طبق دستورالعمل کنفدراسیون فوتبال آسیا، 10 روز باید به استراحت بپردازند، بنابراین شفر این سه بازیکن را برای ابتدای مسابقات دور برگشت لیگ برتر در اختیار نخواهد داشت. تنها شانس سرمربی آلمانی استقلال این است که غفوری از ترکیب اصلی تیم ملی خارج شده، منتظری خیلی بازی نمی‌کند و روزبه چشمی در نیمه دوم وارد ترکیب ایران می‌شود. با وجود این مشکلات، شفر امیدوار است داریوش شجاعیان و محسن کریمی همچون فصل گذشته در اوج باشند و بتوانند در ترکیب استقلال به این تیم کمک کنند، بخصوص شجاعیان که با مصدومیت طارق می‌تواند در پست هافبک چپ به میدان برود. شفر این روزها تمام این شرایط را در ذهن خود مرور می‌کند؛ مصدومان از یک طرف، ملی‌پوشان طرف دیگر ماجرا و خریدهایی که هنوز فهرست استقلال را کامل نکرده‌اند.

در چنین شرایطی سرمربی آلمانی استقلال باید خودش را برای لیگ آماده کند. 15 بازی تا سکوی قهرمانی و رقبایی که پیش از این امتیازات را جمع‌آوری کردند، بیش از هر رقیبی هم برانکو می‌تواند برای رویاهای شفر برنامه داشته باشد و شاید هم امیر قلعه‌نویی که قهرمانی دیگر را با سپاهان می‌خواهد. به‌طور حتم این روزها شرایط وفق مراد مرد آلمانی نیست اما او به سبک شاگردانش اعتراض نمی‌کند؛ شفر به سبک خودش پیش می‌رود و به‌موقع آنچه می‌خواهد را هدف می‌گیرد.

استقلال علی کریمی امید نورافکن مرتضی آقاخان وینفرد شفر روح الله باقری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر