کد خبر: 720745 A

بارسلونا فرانکی دیونگ 21 ساله را با قیمت 75 میلیون یورو خریداری کرد. آنها کوین پرینس بواتنگ 31 ساله را هم با قراردادی قرضی به ارزش 2 میلیون یورو جذب کردند.

به گزارش ایلنا، حالا به نظر می‌رسد که سیاست باشگاه در انتقالات در دو جهت متفاوت به پیش می‌رود اما بارسلونا دیگر به دنبال این نیست که بهترین بازیکنان دنیا را در اوج بخرد.

آیا خرید جدیدی در ژانویه در راه خواهد بود؟

 بعید است. تمایل آنها به جذب آدرین رابیو از پاری‌سن‌ژرمن کم شده است. حالا که دیونگ می‌آید به او نیازی نیست.

در تابستان چطور؟ آیا بارسلونا ماتیس دلیخت 19 ساله را می‌خرد؟

 آنها بی‌تردید این مدافع آژاکس را می‌خواهند و این حس را دارند که با آمدن دیونگ، حالا دست بالا را دارند. بایرن مونیخ هم به او بسیار علاقه دارد اما جذب دلیخت نیاز به دست کم 60 میلیون یورو به همراه حق کمیسیون مینو رایولا دارد.

آیا این بازیکنان جوان و گرانقیمت نیستند؟

 ستون فقرات تیم رو به پیری می‌رود. سرخیو بوسکتس 30، جرارد پیکه 32 و لیونل مسی 31 سال دارند. آنها بازیکنانی می‌خرند که چهار سال بعد، در دورانی که مسی به پایان فوتبالش رسیده است بتوانند بدرخشند. عثمان دمبله 21 ساله، آرتور ملو 22 ساله و دیونگ 21 ساله به همین دلیل جذب شده‌اند.

پس قضیه جذب بواتنگ چیست؟

 پرینس راه‌حلی کوتاه‌مدت است. این انتقال یا جواب می‌دهد یا نمی‌دهد و اگر ناکام بماند بارسلونا تنها 2 میلیون یورو ضرر می‌کند. آرتورو ویدال و پائولینیو هم راه‌حل‌های سریع بارسلونا بوده‌اند و قرار نیست در بلندمدت جایگاه زیادی در باشگاه داشته باشند.

آیا روزهای خرید بازیکنان در کلاس جهانی سپری شده است؟

 بارسلونا از این نوع خریدها دست برمی‌دارد. آنها نیمار را زمانی خریدند که هنوز سن پایینی داشت و خرید او ریسک بسیار بزرگی بود. دمبله و کوتینیو فصل پیش با قیمت‌های نجومی خریداری شدند اما دلیلش این بود که بارسلونا پول فروش نیمار را در اختیار داشت و همه باشگاه‌ها از این موضوع خبر داشتند.

آیا نیمار برمی‌گردد؟

 بسیار بعید است. دستمزد او بسیار بالا است. بارسلونا نیاز دارد تا چند سال مسی را به‌عنوان پردرآمدترین بازیکن دنیا نگه دارد. به این ترتیب آنها مجالی ندارند که بودجه یک ستاره بزرگ دیگر را تامین کنند و به همین دلیل بود که آنتوان گریزمان نیامد و نیمار هم نخواهد آمد.

آیا خرید بزرگی در راه است؟

 لوییس سوارس 32 سال دارد. او خودش گفته که تا ابد ادامه نخواهد ماند. بارسلونا البته نمی‌تواند همین حالا جانشین او را بخرد چون او هنوز یکی از بهترین‌های دنیا است. آنها باید مهاجمی جوان بخرند که در نهایت پیراهن شماره 9 به او برسد. ماکسی گومس از سلتاویگو گزینه خوبی است.

بارسلونا نیمار فرانکی دیونگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر