کد خبر: 720731 A

بعد از انتقاداتی که نسبت به کیفیت بازی‌های تیم ملی ژاپن در جام ملت‌های آسیا شد کوزو تاشیما رییس فدراسیون فوتبال ژاپن گفت: «امیدوارم بتوانیم به فینال برسیم تا قهرمان شویم حتی اگر این مهم با بازی‌های ضعیف رقم بخورد.»

به گزارش ایلنا، ژاپنی‌ها که علیرغم این انتقادات به عنوان تنها تیم حاضر از منطقه شرق آسیا به این مرحله راه یافته‌اند در شرایطی در این شرایط قرار دارند که جدال سختی را مقابل ایران پیش رو دارند. کوزو تاشیما در ادامه صحبت‌هایش درباره شرایط تیم ملی این کشور گفته: «تشکر و تقدیر ویژه‌ای از تیم ویتنام دارم. آنها نشان دادند که تیم قدرتمندی هستند و سزاوار صعود بودند اما تیم ژاپن به خوبی از تجربه‌اش بهره برد. ویتنامی‌ها فوق‌العاده بودند و من خوشحالم که این تیم نشان داد می‌تواند در آینده نزدیک قطبی در فوتبال قاره باشد.»

رییس فدراسیون ژاپن در اعترافی جالب گفت: «قبل از بازی از قدرت ویتنام ترس داشتیم چون می‌دانستیم آنها چه تیم یکدست و قدرتمندی هستند و دیدید که ما با چه چالشی روبه‌رو شدیم. به نظرم این بازی می‌توانست به نحو دیگری هم رقم بخورد که شانس با ما یار بود گرچه از سیستم کمک داور ویدئویی هم نباید به سادگی بگذریم.»

تاشیما در پایان به استراتژی تاکتیکی متفاوت سامورایی‌ها به نسبت جام جهانی اشاره کرد و گفت: «ما برای قهرمانی به امارات آمدیم. در این راه مهم نیست چه نمایشی دارید مهم این است که نتیجه بگیرید. عملکرد ما خوب نبود حتی در بازی آخر مقابل ویتنام ولی با این حال عربستان را بردیم و در این لحظه‌ها مهم پیروزی و موفقیت است نه عملکرد زیبا و تماشاگرپسند. ترجیح می‌دهم ژاپن قهرمان شود تا اینکه بخواهد زیبا بازی کند. من از عملکرد تیم راضی هستم. باید به این مربی اعتماد کرد. ما برنامه‌ها و اهداف بزرگتر و مهمتر دیگری هم داریم و همه چیز را فدای جام ملت‌ها نمی‌کنیم.»

وی گفت: «شکست مقابل امارات در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ استراتژی و برنامه ما را به کلی تغییر داد و در برنامه ۱۰ ساله خود تغییراتی اساسی به وجود آوردیم. برنامه‌ریزی ما الان تا سال ۲۰۵۰ است. الان در مسیر درستی گام برمی‌داریم. برنامه‌ریزی ما قهرمانی در المپیک ۲۰۲۰ توکیو و صعود به نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است و برای رسیدن به این اهداف، سخت تلاش خواهیم کرد. ما برنامه تیم ملی را با تیم ملی امید یکی کرده‌ایم و سرمربی تیم این اختیار را دارد که در هر دو تیم اعمال نظر کند. تیم آماده‌ای را برای آینده درست کرده‌ایم.»

فدراسیون فوتبال ژاپن تیم ملی فوتبال ژاپن جام ملت های آسیا 2019 امارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر