کد خبر: 720564 A

کاپیتان تیم ملی در مورد رویارویی با ژاپن در نیمه نهایی جام ملت‌ها صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی ایران در نشست خبری پیش از بازی با ژاپن در کنار کارلوس کی‌روش حضور یافت و در ابتدا گفت: همانطور که سرمربی گفت خیلی خوشحالیم که امروز اینجا حضور داریم. ما آماده دیدار فردا و در انتظار شروع آن هستیم. بعد از سال ها و آن همه سختی حالا به این بازی رسیدیم تا در راستای اهداف مان بتوانیم به موفقیت برسیم.

مسعود شجاعی درباره قضاوت یک داور استرالیایی دیگر پس از دیدار چهار سال گذشته و حذف ایران برابر تیم ملی عراق گفت: آن مرحله ای که چهار سال قبل دز آن حذف شدیم اکنون گذشته است ما در پنج دیدار گذشته با پنج غول رو برو شدیم اما اکنون با غول مرحله شش روبرو هستیم. اصلا هم به چهار سال پیش فکر نمی کنیم. ما سعی می کنیم از گذشته درس بگیریم بهرحال آن دوره گذشته و حالا ما به دنبال تمرکز تیمی هستیم و فکر نمی کنم حضور داور استرالیایی برای این بازی اهمیتی داشته باشد.

در ادامه خبرنگاری سوال پرسید که با توجه به دیدار تیم های ملی امارات و قطر و اینکه ایران چند بار هر کدام از این دو تیم را شکست داده فکر می کنید دیدار برابر ژاپن برای شما چگونه خواهد بود؟ کاپیتان تیم ملی پاسخ داد: ما بازی به بازی پیش می رویم. این کار مربیان است که آنالیز تیم های دیگر را انجام دهند و ما برای اینکه به بازی فینال برسیم باید ابتدا ژاپن را ببریم پس به این تیم فقط فکر می کنیم.ما پیش از این آن دو تیم را شکست دادیم اما هر دیدار در هر جامی شرایط خود را دارد. آن دو تیم هم تیم های خوبی هستند اما در ابتدا همه تمرکزمان را روی بازی فردا می گذاریم.

کاپیتان تیم ملی در پاسخ به این سوال که کی روش پیش از مسابقات گفته بود گزینه اول صعود به نیمه نهایی جام ملت ها ژاپن، استرالیا و کره جنوبی هستند و ایران برای یک سهمیه دیگر تلاش می‌کند حالا که استرالیا و کره به نیمه نهایی نرسیدند، آیا ایران این شانس را دارد با شکست ژاپن و سپس با پیروزی در فینال به قهرمانی برسد؟

شجاعی در پایان با توجه به اینکه ایران با وجود حذف شدن چند تیم بزرگ آسیا مدعی قهرمانی است گفت: ما با توجه به شرایط آماده سازی از روز اول وقتی خودمان را مقایسه می کردیم می دیدیم که اصلا قابل قیاس با سایر تیم ها نیستیم. به خاطر همین خیلی طبیعی بود که تیم های دیگری نیز مدعی قهرمانی باشند. اما حالا که خیلی از آنها حذف شدند خیلی از تیم ها را می بینیم مانند امارات و یا قطر که فراتر از حد تصور ظاهر شدند. حالا می بینیم که گرفتن جام دور از دسترس نیست اما کار سختی است. با همه وجودمان تلاش می کنیم باز ههم مردم را خوشحال کنیم و بعد از چهل و چهار سال این دوست کوچک مان(جام قهرمانی) را به دست بیاوریم.

تیم ملی ایران مسعود شجاعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر