کد خبر: 720535 A

پیش نمایش جام ملت ها؛ ایران - ژاپن

اولین مسابقه مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا 2019 در هزار بن زائد العین برگزار خواهد شد.

به گزارش ایلنا، و به نقل از سایت اسپانیایی، حساس ترین مسابقه مرحله نیمه نهایی جام ملت های آسیا 2019 بین ایران و ژاپن برگزار خواهد شد. 

ایران به نیمه نهایی جام ملت ها رسیده است.ایران که به عنوان یکی از قدرت های آسیا قلم داد می شود برای رسیدن به این مرحله قدم های خود را محکم برداشته است. کارلوس کی روش مربی پرتغالی ایران در این مسابقات بار دیگر نبوغ خود را نشان داده است و ما این را در تمام 19 بازیکن استفاده شده توسط او را، در این بازی ها دیده ایم. او کاملا ذهنیت فوتبال ایران را تغییر داده است.

مربی پرتغالی مهدی طارمی را به دلیل کارت زرد در اختیار ندارد. البته تیم ملی ایران بازیکنان زیادی برای پر کردن جای او در ترکیب در اختیار دارد. با این حال بازیکن تیم فوتبال الغرافه قطر، یک عنصر ضرروی در طرح و نقشه های کارلوس کی روش است. زوج او با سردار آزمون هم در جام جهانی و هم در این مسابقات بلای جان مدافعان حریف بوده است.

ایران از جام ملت های 1976 تا کنون دیگر نتوانسته است که به فینال راه پیدا کند. این نیمه نهایی ششم آنها از سال 1980 است. کی روش معتقد است که می تواند بالاخره این کویر تشنه را سیراب کند و جام را به ایران به ارمغان بیاورد. به نظر می رسد به ماجراجویی کی روش بعد از 8 سال بعد از اتمام این رقابت ها با فوتبال ایران به پایان خواهد رسید.

ژاپن همیشه خود را به عنوان مدعی نشان داده است. آنها شاید لغزان تا اینجای کار بالا آمده باشند، ولی دوباره در لحظه اصلی خود را نشان می دهند و با این احساس امکان بازگشت جام قهرمانی دوباره وجود دارد. ایران چالش بزرگی برای ژاپن است اما آنها موهبت هایی دارند که می تواند قدرت ایران را خنثی کنند.

در پنج مرحله ژاپن به این مرحله رسیده است ک فقط در سال 2007 نتوانست به فینال راه پیدا کند. در چهار دوره ی دیگر توانسته اند که به فینال راه پیدا کنند و قهرمان شوند. 

یوشی مورو موتو مهاجم تیم فوتبال ژاپن که بازی برابر ویتنام را بخاطر کارت زرد از دست داده بود، برای بازی با ایران در دسترس خواهد بود. چالش اصلی تیم موری یاسو، غلبه بر خط دفاعی ایران است. آنها تا کنون هیچ گلی دریافت نکرده اند و دروازه شان را بسته نگه داشته اند. این مسابقه نبرد مردان میانه زمین خواهد بود. تیمی که بتواند میانه میدان را بدست بگیرد می تواند نبض بازی را کنترل کند و حملات خود را گسترش دهد. خط میانی ایران بدشت محکم و تاکتیکی تر از ژاپن هستند. ژاپن می تواند خلاقیت بیشتری را در میانه میدان خود بکار بگیرد. شیباساکی با توانایی بازی خوانی حریف، مهم ترین مهره خط میانی سامورایی ها است.

ایران جام ملت های آسیا ژاپن فوتبال آسیا ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر