کد خبر: 718654 A

حسینی باید بماند و با رحمتی کنار بیاید

منصور رشیدی پیشکسوت دروازه‌بان ایران عملکرد تیم ملی را در جام ملت‌های آسیا خوب تعریف کرده و پیش‌بینی کرد ملی‌پوشان می‌توانند عنوان قهرمانی را کسب کنند.

به گزارش ایلنا، با رشیدی درخصوص عملکرد بیرانوند در این مسابقات و همچنین شرایط حسینی برای نیم‌فصل دوم همکلام شدیم.

بازی‌های تیم ملی را دنبال می‌کنید؟

مگر می‌شود بازی‌های تیم ملی را پیگیری نکرد. ما تیم ملی بسیار خوبی داریم و این تیم باید قهرمان شود زیرا پتانسیل لازم برای قهرمان شدن را دارد. تیم‌های بزرگی که در آسیا حضور دارند، در حد نامشان نبودند و این بهترین فرصت است که تیم ملی بتواند عنوان قهرمانی را به دست بیاورد زیرا ایران یک سر و گردن از تیم‌های دیگر بالاتر است.

ما باید در مرحله بعد به مصاف چین برویم. ارزیابی‌تان از این بازی چیست؟

چین بسیار ضعیف‌تر از عمان است و ایران می‌تواند به راحتی برنده از زمین خارج شود. چین خیلی ضعیف است و تا این جای مسابقات هم با خوش‌شانسی بالا آمده است.

عملکرد بیرانوند را در دیدار مقابل عمان چطور ارزیابی کردید؟

به غیر از آن دو دقیقه اول که ایران اشتباهات وحشتناک داشت، در بقیه دقایق دفاع بسیار عالی ظاهر شد. بیرانوند پنالتی را خیلی خوب گرفت البته این را هم بگویم که مشخص بود بازیکن عمان پنالتی را به کدام سمت خواهد زد.

با این کلین‌شیتی که بیرانوند انجام داد، رکورد شما را جابه جا کرد؟

از این اتفاق خیلی خوشحال شدم چرا که نه. جوانان باید رکوردشکنی کنند. به نظر شما بعد از 42 سال نباید این رکوردها جابه جا شود. البته آن‌طور که به من گفتند، من در یازده بازی در تیم ملی کلین‌شیت کردم و امیدوارم تیم ملی همچنان با این دروازه‌بانان خوب مدعی اصلی قهرمانی باشد. البته ما در مرحله بعدی با یک تیم بسیار معمولی بازی داریم و با اختلاف 3 گل پیروز خواهیم شد.

به نظر شما پس ایران می‌تواند عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا را به دست بیاورد.

صددرصد باید این عنوان را به دست آورد. ایران با ژاپن هم بازی کند، این تیم را شکست می‌دهد. هیچ تیمی در آسیا قوی‌تر از ایران نیست زیرا ما به علاوه 13 لژیونر بازیکنان داخلی‌مان هم از توانایی و تجربه بالایی برخوردار هستند.

کمی هم در مورد استقلال صحبت کنید. با حسین حسینی تماسی داشتید؟

ما با هم در تماس هستیم. فکر نکنم حسینی بخواهد جایی برود. او باید بماند و با رحمتی کنار بیاید. به نظر من رحمتی باید یک الگوی مناسب برای حسینی باشد چون او در حال حاضر در این سن و سال یکی از بهترین دروازه‌بانان ایران است.

استقلال هنوز نتوانسته بازیکن جدید بگیرد.

به نظر من باید هرچه زودتر این اتفاق بیفتد بخصوص در خط حمله زیرا ما در این پست دچار ضعف هستیم. البته ما باید یک دفاع بلندقامت را جذب کنیم. امیدوارم هرچه زودتر مسوولان استقلال نقاط ضعف و قوت را پوشش دهند.

جباروف هم به استقلال نیامد و مقصد دیگری را انتخاب کرد.

تا جایی که من می‌دانستم قرار بود او به استقلال بازگردد. سال قبل او خیلی به درد استقلال خورد حالا دیگر او تصمیمش این بوده که به کشورش بازگردد. البته من شنیدم کار نورافکن برای بازگشت تمام شده و قرار است به تیم بازگردد البته شجاعیان هم به مرز آمادگی رسیده است.

منصور رشیدی جام ملتهای بانوان 2018 آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر