کد خبر: 718480 A

روبین اجازه نداد در تیم امید باشم

رضا شکاری امیدوار است بتواند پا جای سردار بگذارد و معتقد است آزمون در این جام ملت‌ها می‌تواند به عنوان یک چهره مسیر جدیدی را در فوتبال اروپا پیدا کند.

به گزارش ایلنا، بعد از یک سال و نیم حضور در فوتبال روسیه کم کم شرایط به نحوی پیش می‌رود که رضا شکاری می‌تواند بعد از سردار یکی دیگر از خوب‌های فوتبال ایران در روبین‌کازان باشد. رضا شکاری امیدوار است بتواند پا جای سردار بگذارد و معتقد است آزمون در این جام ملت‌ها می‌تواند به عنوان یک چهره مسیر جدیدی را در فوتبال اروپا پیدا کند. در این بین او اشاره‌ای هم به تیم امید داشت که بی‌جهت بحث مصدومیت او را علت عدم حضورش در تیم کرانچار اعلام کردند.

گویا در روبین کازان رفته رفته شرایط خوبی پیدا کرده‌ای و به نظر می‌رسد در نیم فصل دوم بیشتر به تو بازی برسد؟

خوشحالم شرایطی که در روبین دارم باعث شده رفته رفته وضعیت خوبی پیدا کنم. به امید خدا در نیم فصل دوم با این روند بیشتر بازی خواهم کرد تا جایگاه مناسبی در ترکیب اصلی پیدا کنم. البته هنوز با آن چیزی که در روبین باید باشم و انتظار خودم هست فاصله دارم اما همه تلاشم را می‌کنم به آن برسم.

پس با این اوصاف بعد از آن رفتن پرماجرایی که از ذوب آهن به روبین داشتی اوضاع برای تو در روسیه خوب است؟

باور کنید به جرات می‌گویم که آمدنم به روسیه و تیم روبین کازان بهترین تصمیمی بود که در زندگی‌ام گرفتم تا اینکه به دیگر تیم‌های اروپایی بروم. من در اینجا کنار یک مربی به اسم بردیف هستم که واقعا مثل پدرم او را دوست دارم و باور کنید در این یک سال و نیم باعث پیشرفتم شد و روز به روز هم این روند ادامه دارد. مطمئن باشید در نیم فصل دوم شرایطی به مراتب بهتر خواهم داشت تا جواب اعتماد و زحمات این مربی دلسوز را داده باشم.

به این ترتیب کم کم تو و سردار را باید در ترکیب اصلی روبین کازان با هم ببینیم.

امیدوارم این اتفاق بیفتد. واقعا ماشاءا... به این سردار که الان فوتبالش را در جام ملت‌ها می‌بینیم و در اوج است. شک ندارم او می‌تواند از این جام ملت‌ها به تیم‌های سطح بالاتر اروپایی برود. سردار در این مسیر خیلی به من کمک کرد و امیدوارم در روبین پا جای او بگذارم و به این خواسته برسم.

به نظرت فوتبال روسیه می‌تواند سکوی پرتاب تو به اروپا باشد؟

قطعا این طور است. به نظرم روسیه برای بازیکنان آسیایی بهترین لیگ را دارد چون به تیم‌های دیگر اروپا نرفتم که فراز و نشیب داشته باشم و نتوانم کارم را به بهترین شکل پیش ببرم. من در روبین بهترین شرایط را دارم و شک ندارم از این تیم به دیگر تیم‌های اروپایی خواهم رفت.

اما با این شرایطی که تو می‌گویی چرا این اتفاق در این چند سال برای سردار آزمون نیفتاد که هرسال گفته می‌شود پیشنهادهای زیادی دارد.

قطعا این پیشنهادها وجود داشته اما آقای بردیف با سردار صحبت کرد و صلاح ندانست او به تیمی برود که نتواند در آن پیشرفت کند. با این شرایط مطمئنا در این جام با درخششی که سردار خواهد داشت تیم‌های زیادی سراغ او خواهند رفت و برای او بعد این جام اتفاقات خوبی می‌افتد.

به نظرت سردار می‌تواند آقای گل شود؟

چرا که نه! البته من قبل از بازی ایران با عمان با شما صحبت می‌کنم. ان‌شاءا... تیم ایران صعود می‌کند و اگر این اتفاق بیفتد در ادامه سردار با این کیفیتی که از خودش نشان داده، شانس اول کسب عنوان آقای گلی این جام است.

مصدومیت تو در چه وضعیتی است؟

مصدومیت؟!

بله مصدومیت... به خاطر همین مساله اعلام شد که در تمرین تیم امید شرکت نکردی و به قطر نرفتی؟

من واقعا نمی‌دانم این مساله را چه کسی گفته است چون من اصلا مصدوم نبودم. من اگر به اردوی تیم امید نرفتم و با اینکه خیلی دوست داشتم آنجا باشم به خاطر عدم اجازه باشگاه روبین کازان بود. باشگاه روبین کازان اجازه حضور نداد چون این اردوی تیم امید در فیفا دی نبود. به همین خاطر از آقای کرانچار و استیلی بابت اینکه نتوانستم به آنها کمک کنم عذرخواهی کردم و قطعا در اردوهای دیگر اگر صلاح بدانند کنارشان خواهم بود.

حتما می‌دانی که کرانچار در تیم امید روی تو و نورافکن حساب ویژه‌ای برای شکستن طلسم المپیکی نشدن ایران باز کرده است؟

این نظر لطف آقای کرانچار است و امیدوارم بتوانم جواب اعتماد ایشان را بدهم. قطعا تلاش همه ارکان تیم و همچنین فدراسیون این است که این اتفاق بیفتد و بتوانیم به المپیک برسیم.

به نظرت این تیم پتانسیل این طلسم‌شکنی را دارد؟

باور کنید تیم امید ایران کادر فوق‌العاده‌ای دارد و بازیکنان خوبی را دور هم جمع کرده است که پتانسیل رسیدن به المپیک و شکست این طلسم را دارد. قطعا اگر کادرفنی صلاح بداند تا جایی که در توانم باشد به این تیم کمک خواهم کرد. امیدوارم این تیم به المپیک برسد تا شاید بازیکنان هم با این صعود بتوانند از خدمت سربازی معاف شوند که شرایط سختی را برای بازیکنان فوتبال به وجود می اورد

روبین کازان روسیه رضا شکاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر