کد خبر: 717960 A

از خداوند ممنونم که این نعمت الهی را به من داده است

سنگربان تیم ملی فوتبال ایران گفت: اگر قرار است کسی بهترین بازیکن شود این تیم ما خواهد بود چرا که تیم یکدست و یکدلی داریم. امیدواریم که این روند خوب مان را ادامه بدهیم.

علیرضا بیرانوند پس از برتری ایران مقابل عمان و مهار دیدنی پنالتی حریف گفت: به مردم عزیزم، تیم و کادرفنی تبریک می‌گویم. یک برد خیلی خوب و شیرینی داشتیم. به جمع 8 تیم راه پیدا کردیم و خداراشکر خیلی خوشحالم که تیم ملی تا الان هیچ گلی دریافت نکرده و این سهم ماست؛ سهم مدیریت، کادرفنی و کل تیم ملی است. اگر قرار است کسی بهترین بازیکن شود این تیم ما خواهد بود چرا که تیم یکدست و یکدلی داریم. امیدواریم که این روند خوب مان را ادامه بدهیم.

بیرانوند در واکنش به این سوال که به دنبال لژیونر شدن است، گفت: فقط و فقط به دنبال قهرمانی ایرانی پس از 43 سال هستم و بعد از آن به همه چیز فکر می‌کنم.

او درباره اینکه مهار پنالتی ایران را به بازی برگرداند، گفت: واقعا بدموقع بود و اولین توپی بود که به دست من می‌خورد. ببینید من تمام بازی‌هایی که انجام می‌دهم باید تیم حریف را آنالیز کنم و بیشتر روی ارسال ها و توپ های 18 قدم را باید بدانم تا قبل از بازی تصویر سازی خوب انجام بدهم. مربی گلرها به خوبی به من می‌گوید که قبل از هر بازی باید روی چه مسئلی تمرکز کنم. بیشتر پنالتی زن‌ها را نگاه می‌کنم.

بیرانوند درباره اشاره سردار آزمون بیان داشت: سردار روی انتخابی که داشتم کمکم کرد تصمیم گرفتم سمت راست بروم و آخرین پنالتی که از کاپیتان عمان دیده بودم همان جا بود. تصمیم گرفتم آنجا بروم و سردار هم به آنجا اشاره کرد و پیش خودم گفتم پس صد در صد اینجاست. مهاجم آنها یک شوت خیلی بد زد و آن را هم مهار کردم. امیدوارم رو به جلو باشیم و مردم عزیز که بعد از 43 سال انتظار دارند قهرمانی شویم.

سنگربان تیم ملی درخصوص حوادث پیرامون تیم ملی و حواشی ایجاد شده گفت: اصلا دنبال نمی‌کنم و فقط  وفقط تمرکز ما روی بازی است. الحمدالله جو خیلی خوبی در تیم ملی است و این کامنت‌هایی که از مردم میبینیم و انرژی مثبتی که میفرستند همه‌اش تمجید از تیم ملی است و بهترین عملکرد را داشتیم. 

بیرانوند درخصوص رویارویی با تیم ملی چین گفت: ما بازی چین را ندیدیم و به ما گفتند که دو بر یک برنده شدند. از الان که باید به فامیل‌ها و آشنایان تبریک بگوییم اما از فردا می‌رویم و نقاط قوت و ضعف آنها را هم می‌بینیم امیدواریم که بازی خوبی انجام بدهیم. 

سنگربان تیم ملی درباره اینکه اکانت رسمی سایت گل با انتشار فیلم پرتاب دستش دروازه‌بان‌های مطرح دنیا را به این چالش دعوت کرده بود، گفت: جالب بود، سایت های معتبری دیدم این اتفاق افتاده بود و پیش خودم می‌گفتم که بعید است آنها چنین چیزی را قبول کنند و به هر حال این افتخار بزرگی برای من است و خداوند این نعمت الهی را به من داده تا از آن استفاده کنم. خیلی دوست دارم یک پاس گل بدهم اما متاسفانه این پرتاب دست را مقابل عراق انجام دادم و همه فهمیده‌اند و می‌دیدیم که مقابل عمان پیش بینی می‌کردند. الان فهمیدند و شرایط سخت شده است.

بیرانوند درباره اینکه خبرنگارهای عربی می‌گویند او روی حرکت مشت زدن به توپ مهارت دارد گفت: خیلی دوست دارم آن را انجام بدهم و سنگربان سوریه هم یکبار آن را انجام داده است. خیلی دوست دارم این اتفاق بیفتد اما در حالیکه تیم ملی دو سه گل جلو باشد که صاحبش خر من را نگیرد!

تیم ملی فوتبال ایران علیرضا بیرانوند جام ملت های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر