کد خبر: 717170 A

درخشش حسینی و محک بنزین سبز

استقلال تهران در اردوی ترکیه مقابل نماینده رومانی به میدان رفت و اگرچه به نتیجه دو بر یک شکست خورد اما نکات مثبتی از این دیدار برای وینفرد شفر باقی ماند.

به گزارش ایلنا، بازیکنان استقلال تهران که به دلیل مشکلات مالی راهی اردوی ترکیه شدند تا تمرینات آماده سازی برای شرکت در مسابقات نیم فصل دوم را پشت سر بگذارند از وضعیت عدم پرداخت مطالباتشان گلایه داشتند و با انتشار پستی هماهنگ در صفحه رسمی اینستاگرامشان اعلام کردند تنها به دلیل خواسته طرفداران حاضر به شرکت در تمرینات هستند. طبق برنامه‌ای که وینفرد شفر برای آبی پوشان در نظر گرفته بود آنها در بازی دوستانه مقابل تیم اسپورتیو مونیسیپال رومانی به میدان رفتند تا پس از چند جلسه بدنسازی و تاکتیکی محک جدی بخورند. این مسابقه با برتری دو بر یک حریف استقلال به پایان رسید.

در این دیدار وینفرد شفر تصمیم گرفت از سیدمهدی رحمتی، محمد دانشگر، آرمین سهرابیان، میثم تیموری، فرشاد محمدی مهر، رضا آذری، داریوش شجاعیان، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، مرتضی آقاخان و مرتضی تبریزی  در ترکیب اصلی استفاده کند. تیموری، محمدی‌مهر و آذری بازیکنانی هستد که اغلب به دلیل ترافیک خطوط استقلال در اغلب نیمکت نشین بودند و این بازی فرصت خوبی شد تا عملکرد آنها بررسی شود. بدین ترتیب اولین استقلال پس از جدایی مارکوس نیومایر و الحاجی گرو به میدان رفت البته با توجه به غیبت روزبه چشمی، وریا غفوری، پژمان منتظری، طارق همام، الهیار صیادمنش و مهدی قائدی که در اردوهای تیم ملی حضور دارند این ترکیب انتخاب شد.

نکته مثبت برای شفر که در نیم فصل اول دچار مشکل گلزنی و تحمل نمایش الحاجی گرو در خط حمله بود، بازگشت سه بازیکن تاثیرگذاری بود که در ادامه راه می‌توانند کمک بزرگی به سرمربی آلمانی کنند. مرتضی آقاخان، محسن کریمی و داریوش شجاعیان هر سه بازیکنانی هستند که به دلیل مصدومیت مدت‌ها از ترکیب دور بودند و در این دیدار نمایش موفقی به اجرا گذاشتند.

2

آقاخان پس از امضای قرارداد با استقلال هرگز موفق به شرکت در مسابقات این تیم نشده بود و بازی دوستانه برابر حریف اهل رومانی فرصت خوبی بود تا به صورت رسمی کارش را در کنار آبی پوشان آغاز کند. کریمی و شجاعیان هم با بدشانسی چندماهی از فرم ایده آل خود فاصله گرفتند اما با بازگشت به شرایط مطلوب نوید روزهای خوبی را در خط حمله استقلال می‌دهند. تک گل استقلال در این دیدار توسط سیدمحسن کریمی به ثمر رسید که سانتر خسرو حیدری زمینه‌ساز آن بود.

زکریا مرادی و معراج پورتقی دو بازیکن جوانی هستند که پس از قهرمانی استقلال در رده‌ امید با نظر وینفرد شفر به تیم بزرگسالان پیوستند و به ترکیه سفر کردند تا در کنار سایر بازیکنان قرار بگیرند. این دو بازیکن هم در جریان نیمه دوم مسابقه به ترکیب ملحق شدند و عملکردشان مورد بررسی قرار گرفت. شاهین طاهرخانی و رضا کریمی هم دو بازیکن دیگری بودند که به جای فرشید باقری و مرتضی تبریزی در ترکیب حضور قرار گرفتند.

دیگر نکته این مسابقه مهار پنالتی سیدحسین حسینی در دقایق پایانی مسابقه بود اگرچه او چند دقیقه بعد دومین گل را دریافت کرد و بازی دو بر یک به سود حریف خاتمه یافت. حسینی که در جام ملت‌های آسیا حضور ندارد این روزها با تمرکز بیشتر روی عملکردش دقت داشته و به دنبال نشان دادن کیفیت فنی برای پایان دادن به نیمکت نشینی‌های نیم فصل اول است.

اردوی آبی پوشان روز دوشنبه به پایان می‌رسد و آنها به تهران برمی‌گردند تا برای مسابقات نیم فصل دوم لیگ برتر آماده شوند.

استقلال تهران وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر