کد خبر: 717127 A

پرسپولیس 4 - 0 الشحانیه ؛

تیم فوتبال پرسپولیس توانست در دومین دیدار دوستانه خود در قطر الشحانیه را درهم بکوبد. نکته‌ی امیدوارکنند برای هواداران پرسپولیس عملکرد بازیکنان تازه‌وارد این تیم بود.

به گزارش ایلنا، تیم فوتبال پرسپولیس در دومین دیدار دوستانه در اردوی قطر مقابل الشحانیه قرار گرفت و این تیم را با چهار گل از پیش رو برداشت. نکته‌ی امیدوار کننده برای هواداران پرسپولیس و همچنین برانکو ایوانکوویچ درخشش بازیکنان تازه وارد این تیم بود که امیدها را برای قهرمانی مجدد پرسپولیس در لیگ و همچنین عملکرد خوب در لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی افزایش داد.

در این مسابقه سروش‌رفیعی، مهدی‌شیری و مهدی شریفی از ابتدا در ترکیب تیم پرسپولیس قرار گرفتند و ماریو بودیمیر و محمدنادری هم از ابتدای نیمه دوم به ترکیب این تیم اضافه شدند.

پرسپولیس همچنان با روش چهار چهار دو لوزی به زمین می‌رود که در بازی دیروز مهدی شریفی در پست هافبک راست، مهدی شیری دفاع راست و سروش رفیعی به عنوان هافبک طراح در زمین حضور داشتند و توانستند عملکرد درخشانی را از خود به ثبت برساند. همچنین ماریو بودیمیر و محمد نادری هم در نیمه دوم به زمین مسابقه آمدند و توانستند بازی درخور تحسینی را از خود نشان دهند.

شریفی با وجود بازی در پست هافبک راست توانست بارها و بارها برای مهاجمان این تیم یعنی عالیشاه و علیپور موقعیت سازی کند و برای آن‌ها توپهای خوبی را ارسال کند که این عملکرد خوب نشان می‌دهد در نیم فصل دوم وی را باید به جمع هافبک‌های پرسپولیس اضافه کنیم و برانکو برنامه‌ای برای استفاده از او در نوک پیکان حمله نخواهد داشت. بازیکن سابق سپاهان و تراکتورسازی توانست در این پست یک پاس گل دیدنی را برای علی علیپور ارسال کند تا وی با ضربه‌ی سر خود دروازه الشحانیه را باز کند.

سروش رفیعی در میانه میدان رهبری حملات پرسپولیس را بر عهده گرفته بود و با حرکات خود سایر بازیکنان را صاحب موقعیت و فضا می‌کرد. رفیعی در تلاش است تا دوباره به روزهای اوج بازگردد و بتواند جواب اعتماد دوباره برانکو را به خوبی بدهد. در بازی دیروز مشخص شد که وی با انگیزه فراوان برنامه‌های تمرینی را پشت سر می‌گذارد و قصد دارد که نشان دهد اعتماد دوباره برانکو به وی بی دلیل نبوده است. اوج کار رفیعی نیز گلی بود که به ثمر رساند. این بازیکن در میانه‌های نیمه دوم یک توپ بادآورده را به دست آورد و با یک شوت سرکش از راه دور دروازه تیم قطری را گشود.

مهدی شیری نیز که در نبود حسین ماهینی حضور خود به عنوان دفاع راست را تضمین شده می‌بیند در این مسابقه توانست با نفوذها و ارسال‌های خود مهاجمان پرسپولیس را در شرایط خوبی قرار بدهد. وی در امور دفاعی هم توانست عملکرد خوبی را از خود بر جای گذاشته و به خط دفاعی این تیم کمک کند. شیری پاس گل اول پرسپولیس را با ارسالی زیبا برای سیامک نعمتی مهیا کرد.

ماریو بودیمیر مهاجم بلندبالا و کروات سرخپوشان که به تازگی به جمع شاگردان برانکو اضافه شده توانست در این مسابقه یک پاس گل دیدنی با پشت پا برای علی علیپور ارسال کند تا نشان دهد علاوه بر تسلط در بازی هوایی روی زمین هم می‌تواند کمک حال برانکو باشد. بودیمیر البته در این مسابقه بدشانس هم بود چرا که ضربه سر او به تیر دروازه برخورد کرد تا وی برای زدن اولین گل خود برای پرسپولیس حداقل تا بازی سپیدرود در جام حذفی صبر کند.

محمد نادری نیز که به جای شجاع خلیل‌زاده در نیمه دوم در قلب خط دفاعی در کنار سیدجلال حسینی قرار گرفته بود در این دیدار موفق عمل کرد و چندبار باعث بازپس گیری توپ برای پرسپولیس شد و در کورس‌های سرعتی نیز با استفاده از سرعت خود حملات تیم حریف را که در نیمه دوم شدت گرفته بود، خنثی کند.

 

همه‌‌‌ی اینها نشان از این دارد که بازیکنان جدید پرسپولیس کمک حال این تیم خواهند بود و با برنامه جذب شده‌اند وباید ببینیم پرسپولیس برانکو می‌تواند برای سومین بار عنوان قهرمانی لیگ را بدست آورد یا خیر.

پرسپولیس لیگ برتر کمپ اسپایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر