کد خبر: 716420 A

آسانی پیروزی منچسترسیتی برابر تیم دردسرساز ولورهمپتون مایه نگرانی لیورپول در کورس قهرمانی نیست بلکه تماشای کسانی که این پیروزی را از روی نیمکت دیدند، هولناک است.

به گزارش ایلنا، سرخیو آگوئرو، کوین دبروین و ریاض محرز پشت سر گواردیولا کاپشن پوشیده بودند، چون نیازی نبود برابر تیمی که تن تمام تیم‌های قدرتمند لیگ برتر را لرزانده، بازی کنند.

اینکه بهترین گلزن تاریخ منچسترسیتی، گران‌ترین بازیکن تاریخ باشگاه و نقطه اتکای تیم را روی نیمکت بنشانی، نشان از اعتماد خارق‌العاده گواردیولا به عمق تیمی است که با بهایی گزاف بسته شده.

زمان مشخص می‌کند که کنار گذاشتن دبروین چقدر به‌خاطر واکنشش به تعویض در بازی جام اتحادیه هفته قبل بود. این بلژیکی مستقیما به تونل رفت، اما تا وقتی یک ساعت از بازی نگذشته بود، صدایش نکردند. این استعدادهایی که کنار مربی نشسته بودند، حدود 150 میلیون پوند می‌ارزند اما کسی جای خالی‌شان را احساس نکرد. سیتی نیاز چندانی به بازیکنان اصلی‌اش نداشت و این خود مانع بزرگی برای یورگن کلوپ است که نمی‌تواند به این اندازه در تیمش از سیستم چرخشی استفاده کند.

شاید این پیروزی تحت‌الشعاع اخراج اوایل بازی ویلی بولی قرار گیرد اما سیتی به‌خوبی بازی را مدیریت کرد. داوید سیلوا میانه میدان را کنترل کرد و با موفقیت در غیاب دبروین مسوولیت را بر عهده گرفت. پاس او به رحیم استرلینگ منجر به پنالتی و گل دوم گابریل ژسوس شد و این بحث جدی وجود دارد که سیلوا بهترین بازیکن تاریخ باشگاه لقب بگیرد. ژسوس هم که خانواده و دوستانش به‌دلیل تمدید نشدن ویزایشان مجبور به بازگشت به برزیل شدند، با زدن هفت گل در سه بازی، هشت روز روحیه‌بخش را پشت سر گذاشت اما او می‌داند آگوئرو برمی‌گردد هر وقت لازم باشد.

منچستر سیتی لیگ جزیره سرخیو آگوئرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر