کد خبر: 716409 A

خیال می‌کنید جدایی کارلوس کی‌روش از تیم ملی ایران قطعی است؟ همین اول کار بگوییم: خیر، اینطور نیست. اگرچه کارلوس کی‌روش و فدراسیون فوتبال کلمبیا در امارات قرار مذاکره گذاشته‌اند اما هنوز تا امضای قرارداد زمان باقی است.

به گزارش ایلنا، نه کی‌روش برای جدایی به نتیجه قطعی رسیده و نه فدراسیون فوتبال کلمبیا کی‌روش را مربی قطعی خود برای آینده می‌داند. خبرها البته داغ است.

ماجرای مذاکرات فدراسیون فوتبال کلمبیا و کارلوس کی‌روش ساعت به ساعت بیشتر خبرساز می‌شود، آن هم در روزهای داغ جام ملت‌های آسیا. کارلوس کی‌روش در آستانه در دست گرفتن هدایت تیم ملی کلمبیا قرار دارد و احتمالا فدراسیون فوتبال کلمبیا به‌زودی از بین نامزدهای فراوان، نام این سرمربی پرتغالی را به‌عنوان مسوول فنی جدید تیم ملی کلمبیا معرفی خواهد کرد. کارلوس کی‌روش قرار است کار خود را روی نیمکت کلمبیا از ماه فوریه (دهه اول بهمن) آغاز کند و نخستین آزمون او نیز احتمالا دیدار دوستانه برابر تیم ملی ژاپن در ماه مارس است اما مهمترین جام پیش روی این تیم، کوپا آمه‌ریکا است که از ماه ژوئن سال 2019 آغاز خواهد شد.

انریکه ولز، یکی از اعضای کمیته انتخاب سرمربی تیم ملی کلمبیا نیز علاقه این کشور به استخدام کارلوس کی‌روش را پنهان نکرده و این سرمربی پرتغالی را فردی باتجربه حضور در جام‌های جهانی متعدد و یک استاد با روش منحصر به فرد خود در فوتبال توصیف کرده است. انریکه ولز در این رابطه گفت: «در بین نامزدها، ما با کارلوس کی‌روش برای هدایت تیم ملی کلمبیا صحبت کرده‌ایم و این مساله را پنهان نمی‌کنیم اما ما فعلا نام سرمربی جدید را اعلام نمی‌کنیم زیرا پنج یا شش گزینه را مدنظر داریم. انتخاب سرمربی جدید با نظر جمعی صورت می‌گیرد و ما حداکثر تا هفته اول فوریه نام وی را اعلام خواهیم کرد اما به هر حال کارلوس کی‌روش نیازی به تعریف و تمجید ما نداشته و خودش صاحب اعتبار است.»

مارکا مدتی قبل فاش کرد نخستین جلسه بین کی‌روش و مدیران تیم ملی کلمبیا در جریان فینال لیبرتادورس و در استادیوم سانتیاگو برنابئو انجام شده است. فدراسیون فوتبال کلمبیا تا هفته اول فوریه برای اعلام نام سرمربی جدید صبر خواهد کرد و بعد از جام ملت‌های آسیا، احتمالا کی‌روش هدایت این تیم را بر عهده خواهد گرفت.

اما منبع RCNRADIO نیز در این رابطه مدعی شد که در حال حاضر کارلوس کی‌روش تنها گزینه جدی برای هدایت تیم ملی کلمبیا است و تنها دلیل عدم امضای قرارداد رسمی با او، حضور سرمربی پرتغالی روی نیمکت تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیاست و بعد از نهایی شدن جزییات قرارداد، کی‌روش به‌عنوان سرمربی جدید کلمبیا منصوب خواهد شد.

مدیران فدراسیون فوتبال کلمبیا در روزهای آینده به دبی (محل برگزاری جام ملت‌های آسیا) سفر خواهند کرد تا شخصا با مربی پرتغالی صحبت کنند و در نتیجه بتوانند توافق خود را با او قطعی کنند.

یکی از دلایل اصرار کلمبیا به انتخاب این سرمربی، مسائل مالی قرارداد خواهد بود. قرارداد کی‌روش چیزی بین 2 تا 3 میلیون دلار خواهد بود اما با توجه به مشکلاتی که فدراسیون فوتبال کلمبیا در رابطه با قرارداد خوزه پکرمن و دستیاران او پیدا کرد، حالا آنها می‌خواهند از این تجارب در قرارداد با کی‌روش بهره گیرند.

قرار است کارلوس کی‌روش را تنها یک دستیار فنی و یک مربی بدنساز همراهی کند و آرتور ریس، سرمربی موقت فعلی نیز به‌عنوان دستیار دوم و برای تسهیل کار کی‌روش در رابطه با آشنایی با فوتبال کلمبیا، در کنار او فعالیت خواهد کرد.

همه اینها نشانه‌های جدایی است اما نشانه‌های دیگری هم هست و می‌تواند به ما یادآوری کند که شاید کی‌روش ادامه کارش در ایران را ترجیح دهد.

دیروز یکی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال که تمایلی به افشای نام خود نداشت در این باره گفت: «کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال کلمبیا قراردادی امضا نکرده است چرا که تا پایان جام ملت‌ها با ما قرارداد دارد. ضمن اینکه این قرارداد دارای مفادی است که می‌تواند به ادامه همکاری منجر شود. تصمیم‌گیری در مورد اینکه کارلوس کی‌روش در تیم ملی فوتبال ایران بماند یا نه بر عهده هیات رییسه فدراسیون فوتبال است و هیات رییسه بعد از پایان جام ملت‌ها در این باره جلسه خواهد گذاشت و تصمیم‌گیری خواهد کرد و نتیجه تصمیم هم از سوی مهدی تاج به کارلوس کی‌روش اعلام خواهد شد. او در صورت تمایل می‌تواند در ایران بماند یا تیم دیگری را برای ادامه مربیگری انتخاب کند.

علی کفاشیان یکی از اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال که هم‌اکنون در امارات حضور دارد، در تازه‌ترین مصاحبه خود گفته که با کارلوس کی‌روش به همه اهداف‌مان رسیده‌ایم. به نظر می‌رسد اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال موافق ادامه حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی فوتبال ایران هستند. هر چند این بستگی به نتایج تیم ملی در جام ملت‌ها هم دارد. طبیعتا اگر ایران به دیدار پایانی بازی‌ها راه یابد و قهرمان شود اشتیاق‌ها برای تمدید قرارداد کارلوس کی‌روش بیشتر خواهد شد.

باید صبر کرد. تا پایان جام ملت‌ها. بی‌تردید نتایج تیم ملی واکنش فدراسیون فوتبال ایران را تعیین می‌کند و کارلوس کی‌روش نیز تا دم آخر مشغول بررسی این دو پیشنهاد خواهد شد: ایران یا کلمبیا؟

کارلوس کی روش تیم ملی فوتبال ایران فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر