کد خبر: 716279 A

تیم ملی ایران باید در یک دیدار کلاسیک در سطح آسیا مقابل عراق قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، جدال ایران و قطر همواره برای ایرانی‌ها از حساسیت بالایی برخوردار بوده که دلیل آن را باید در مسائل غیر ورزشی جستجو کرد اما شاید بیشترین حسرتی که ایرانیان از تقابل با عراق در خاطر دارند به جام ملت‌های آسیا 2015 و جدال با یونس محمود و رفقا برگردد.

تیم ایران در آن دوره با عملکردی خوب به عنوان تیم اول از گروه خود صعود کرد و مقابل عراق قرار گرفت و همگان اعتقاد به صعود ایران به نیمه‌نهایی داشتند اتفاقی که با گل زودهنگام سردار آزمون در این دیدار داشت رنگ حقیقت به خود می‌گرفت که اتفاقی عجیب این مسابقه را تحت‌الشعاع قرار داد.

مهرداد پولادی دفاع چپ آن روزهای تیم ملی  که یک اخطار هم داشت در اقدامی غیرحرفه‌ای با دروازه‌بان عراق به مشاجره پرداخت که این اتفاق از چشم داور استرالیایی بازی دور نماند و بنجامین ویلیامز با سختگیری کارت زرد دوم را به وی نشان داد تا ایران از اواخر نیمه اول ده نفره به کار خود ادامه می‌دهد.

ایران آن مسابقه را در وقت‌های معمول و اضافه با نتیجه 3 بر 3 به پایان رساند و در ضربات پنالتی مغلوب این حریف شد تا یکی از پرامیدترین تیم‌های ایران در ادوار جام ملت‌های آسیا نتواند به مراحل پایانی صعود کند.

حال ایران این فرصت را دارد تا در امارات انتقام استرالیا را از تیم عراق بگیرد و این تیم را به مصاف یکی از تیم‌های عراق و عربستان بقرستد و خود با خیالی آسوده منتظر یکی از تیم‌های سوم گروه‌ها باقی بماند.

a1fc3274-ea92-33af-a20d-4e2665b2e6f8_-_copy_0

مهرداد پولادی جام ملت‌های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر