کد خبر: 716170 A

طلایی‌پوشان اصفهانی در بین 10 تیم امتیاز آور آسیا قرار گرفتند.

به گزارش ایلنا، رتبه‌بندی تیم‌هایی که در دوره جدید لیگ قهرمانان آسیا(از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۸ ) اعلام شده که در بین ۱۰ تیم برتر، تنها نام سپاهان اصفهان دیده می‌شود و در این بین نام تیم‌های استقلال، پرسپولیس، ذوب‌آهن و ... به چشم نمی‌خورد.

سپاهان از سال ۲۰۰۳ تا فصل اخیر لیگ قهرمانان آسیا، در ۱۱ دوره‌ی این رقابت‌ها حاضر بوده و در پنج دوره نیز نتوانسته جواز ورود به بازی‌ها را کسب کند که در این مدت بهترین عملکرد طلایی پوشان در فصل ۲۰۰۷ اتفاق افتاده است؛ سالی که موفق شدند تا فینال لیگ قهرمانان برسند ولی در نهایت با شکست برابر اوراواردز ژاپن در کسب قهرمانی ناکام شوند.

نخستین سال حضور سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا، فصل ۲۰۰۴ بود که در گروه D موفق به کسب ۱۳ امتیاز شدند، اما به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به الاتحاد عربستان در رده دوم جدول قرار گرفته و نتوانستند به مرحله حذفی صعود کنند.

یک سال بعد هم طلایی پوشان در صعود از مرحله گروهی ناکام ماندند و با ۱۱ امتیاز از ۶ مسابقه، پشت سر العین امارات ۱۳ امتیازی قرار گرفتند؛ آنها در فصل ۲۰۰۶ نتوانستند به لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کنند ولی یک سال بعد بازگشت باشکوهی به این رقابت‌ها داشتند و بعد از صدرنشینی در گروه D با ۱۳ امتیاز، تا فینال بازی‌ها پیش رفتند و در نهایت به اوراواردز ژاپن باختند.

بعد از آن نایب قهرمانی، سپاهان طی سه سال متوالی در مرحله گروهی حذف شد و مجموعا ۲۲ امتیاز از ۱۸ مسابقه به دست آورد، اما این تیم در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ ، به طور مشابه در مرحله گروهی ۱۳ امتیاز کسب کرد ولی بعد از برتری در دیدار تک‌بازی مرحله یک هشتم، در دور یک چهارم نهایی شکست خورد.

سپاهان در هر دو فصل ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ لیگ قهرمانان آسیا، نتوانست از مرحله گروهی صعود کند و مجموعا ۱۶ امتیاز به دست آورد و یک سال پس از آن هم در این رقابت‌ها حاضر نبود.

این تیم در فصل ۲۰۱۶ مجددا به لیگ قهرمانان آسیا بازگشت ولی دوباره در مرحله گروهی حذف شد با کسب تنها ۳ امتیاز، پایین‌تر از تیم‌های لوکوموتیو تاشکند ازبکستان، النصر امارات و الاتحاد عربستان در قعر جدول گروه A ایستاد.

با وجود اینکه سپاهان در دو فصل اخیر لیگ قهرمانان آسیا حاضر نبوده، اما طی ۱۱ دوره بازی در این رقابت‌ها توانسته ۱۲۱ امتیاز کسب کند و در رده ششم تیم‌های امتیازآور لیگ قهرمانان آسیا(از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۸) بایستد.

در جدول امتیازآورترین تیم‌های لیگ قهرمانان آسیا، الهلال عربستان با ۱۸۸ امتیاز صدرنشین است و بعد از آن تیم‌های چونبوک موتورز کره جنوبی با ۱۷۶ امتیاز، العین امارات ۱۶۴ امتیاز، الاتحاد عربستان ۱۵۰ امتیاز، گوانگژو اورگراند چین ۱۲۶ امتیاز، سپاهان ایران ۱۲۱ امتیاز، پاختاکور ازبکستان ۱۲۱ امتیاز، الاهلی عربستان ۱۲۰ امتیاز، سوان سامسونگ کره جنوبی ۱۱۹ امتیاز و السد قطر ۱۱۴ امتیاز در رده‌های دوم تا دهم قرار گرفتند.

سپاهان همانند دو سال اخیر، در فصل ۲۰۱۹ لیگ قهرمانان آسیا نیز غائب است و به همراه سوان سامسونگ کره جنوبی، دو تیم از ۱۰ تیم این رتبه‌بندی هستند که در فصل جدید این مسابقات حضور ندارند که مطمئنا این مسئله موجب می‌شود تیم‌هایی مثل السد قطر و الاهلی عربستان از نظر امتیازگیری، از طلایی پوشان سبقت بگیرند.

 

لیگ برتر فوتبال سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر