کد خبر: 716116 A

در آخرین بازی تیم ملی در جام جهانی 2018 روسیه که در برابر پرتغال با نتیجه مساوی یک بر یک خاتمه یافت حریف در مالکیت توپ برتری فاحشی نسبت به ایران داشت به‌طوری که در 74 درصد از زمان بازی صاحب توپ و میدان بود.

به گزارش ایلنا، نکته جالب اینکه تیم کارلوس کی‌روش در آخرین بازی انجام داده تعداد پاس‌های بیشتری را به نسبت تیم پرتغال رد و بدل کرده است. ایران در مصاف با ویتنام با نتیجه دو بر صفر به برتری رسید. این برتری با رد و بدل کردن 680 پاس در جریان بازی به دست آمد.

این آمار و ارقام بیانگر تغییر سبک بازی تیم ملی در جام ملت‌های آسیا به نسبت جام جهانی است و این البته کاملا طبیعی است، چون حریفان ما در جام ملت‌ها با تیم‌های حاضر در جام جهانی 2018 قابل قیاس نیستند و هیچ یک از تیم‌های حاضر در گروه D به جز ایران در جام جهانی 2018 حاضر نبودند اما به خودی خود این آمار نشان می‌دهد ایران هم می‌تواند در بازی ترکیبی همانند تیم‌های بزرگ دنیا چون پرتغال گردش توپ داشته باشد. به واقع تعداد پاس‌های ایران در بازی‌های تهاجمی با تیم‌های صاحب نام جهان برابری می‌کند و البته در بازی با ویتنام تعداد پاس‌های ایران بیشتر از تعداد پاس‌های تیم ملی پرتغال در بازی با تیم ملی فوتبال ایران بود. بیشتر به این خاطر که تیم ما قوی‌تر از ویتنام در امر دفاعی است.

طبیعتا اگر بازی ترکیبی تیم ملی در بازی با یمن و ویتنام در بازی‌های آتی بخصوص دیدار پیش رو با عراق ادامه داشته باشد نشان می‌دهد تیم ملی با سبک دفاع و ضد حمله خداحافظی کرده است و می‌رود با به نمایش گذاشتن سبک جدید تماشاگران فوتبال را به لحاظ تعداد پاس‌ها و موقعیت‌هایی که روی دروازه حریف ایجاد می‌کند، به وجد بیاورد. به واقع این سبک بازی تیم ملی را تماشایی‌تر می‌کند

تیم ملی فوتبال ایران کارلوس کی روش جام ملت های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر